кариеси на малко дете, какво да направя?

  • 713
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
Здравейте,
синът ми направи сега 4 години, и има 3 кариеса вече.
Едва си отвори устата за да го погледне зъболекаря и записвахме час, но ми се вижда невъзможно каквото и да било да му се прави по зъбите и той да кротува. На моя приятелка детенцето беше на 2 години, когато му пломбираха няколко зъбчета и то в някакъв специализиран детски кабинет. Пломбите паднаха, сега стоят едни големи дупки, зъбките болят, не иска а ходи на зъболекар и сега я мажат с някаква черна пастичка. Моля споделете опит.

# 1
  • Мнения: 1 447
Ами освен за зъболекар не се сещам по какъв друг начин може да стане.Знам,че е много трудно на тази възраст,
но дано зъболекаря намери някакъв начин да се справи.Желая ви успех и дано вашите пломби не паднат като на
твоята приятелка.

# 2
  • Мнения: 1 733
За съжаление, колкото и да е трудно, зъболекарят е единственото решение в случая. Просто разпитай за някакъв добър детски зъболекар, който да успее да се справя с децата и да им помага да преодолеят страха. Ако трябва започни да му разказваш разни приказки, от които накрая сам да стигне до извода, че зъболекарят ще му помогне.

# 3
  • София
  • Мнения: 17 591
Упойка?..

# 4
  • София
  • Мнения: 2 049
Чувала съм, че на мъниците вече не пломбират млечни зъби, а се прави някаква паста, която спира процеса и зъбчето ще издържи докато му дойде времето да падне. Иначе ограничете сладкото - шоколади, близалки и подобни.

# 5
  • София
  • Мнения: 39 717
1вото посещение на Дияна при зъболекар беше на 1,1годишна възраст. Тогава само я мазаха със сребърен нитрат.
Миналата есен я водих да й пломбират кътник.

# 6
  • Мнения: 212
Дъщеря ми е на 3г.,кариеси има от 2 годишна.Преди около година тръгнахме на зъболекар.Зъбките се почистват,лекуват и се слага някакво по-постоянно лекарство,което държи около 2-3 месеца.Тази процедура се повтаря няколко пъти,докато детенце не стане по-голямко,за да може да се пломбират зъбките.От личен опит с мойта мадама мога да кажа,че е супер гадно,но зъболекарката, при която ходим е супер-има подход към децата и железни нерви-доволна съм много. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт