Дали хубавата музика се връща пак на мода?

  • 1 304
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 352
Това нови песни ли са? Често ги чувам по радиото, първата особено е страхотна - мелодична и с хубав текст. Ако тези песни са нови, означава ли това, че хубавата музика пак се връща на мода?

http://www.youtube.com/watch?v=c6MRYLWJb1oThis Is The Life

http://www.youtube.com/watch?v=9-3BjuFKDGUMersy

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не знам, но дано да е така. Вчера в автобуса слушах разговор на тинейджъри. Те си говореха, че чалгата вече не е модерна и на купоните им не се пускала. както и да слушаш алга било признак на забележете "старомодни разбирания". Дано да е така и отново в градския транспорт и от тинейджърските купони да чувам хубава музика.

# 2
  • Мнения: 2 448
Само втората ми хареса, първата не.
Не знам дали и какво е модерно, за музиката никога не ме е вълнувало това, съобразявала съм се единствено със собствения си вкус. Слушам това, което ми харесва, независимо дали в момента е модерно или не.

# 3
  • Мнения: X
"хубава музика" е мноооого широко понятие, за да може да се даде отговор дали-или.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
мдам.
Та какво е определението за хубава музика?

# 5
  • Мнения: X
Хубавата музика винаги я е имало и ще я има, независимо дали е модерна и независимо какво е модерно Hug

# 6
  • Мнения: 494
мдам.
Та какво е определението за хубава музика?
  При всичката помия, която се "сипе" отвсякъде се изкушавам да ти отговоря-"хубава" е музиката, която си сложила в подписа си ("за Цеци"), например...Щом това си решила да сложиш там, нямаш нужда от отговор, мисля, но това е мое мнение... Simple Smile
  А понятието "хубава" за музика наистина е безгранично, но пак става дума за ценности и наличието или липсата им...пак става дума за вкус и разбирания...и без обиди и квалификации няма да се мине и в тази тема...Ще се включа и аз! Mr. Green "Хубава музика", според дамата, авторка на темата, изглежда е мелодична, смислена, забавна или секси (като второто парче) и би било наистина приятно да е права в предположението си, че се връща на мода. Аз обаче не мисля, че е така...Все още, както казах по-горе, имам чувството, че ме залива главно помия (простотия и елементарност) от телевизии и радиа, но аз съм си капризна по отношение на музиката, по принцип...Пък може и да съм просто старомодна Laughing

# 7
  • Мнения: 9 063
Не се наемам да определя каква точно е хубавата музика, мисля че е по-лесно да се каже кое не става за музика Laughing
Както и да е, исках само да отбележа че първото парче, This is the life, е доста хитово по Virgin radio - слушам го онлайн и го въртят постоянно. Напомня малко на стила и гласа на Сюзън Вега...
Второто парче и в Бг е популярно вече.
И двете ми напомнят малко старомодните стилове - стари, но златни. Дори се сещам за Криминале...Гласът на Дъфи е малко като този на Ейми Уайнхаус. Страхотни дяволски гласове...Особено тук http://www.youtube.com/watch?v=Whr0KkWQ144&feature=related
Харесват ми много и няма значение дали са нови, стари, модерни и т.н. - всеки сам избира "хубавата музика" за себе си Simple Smile

Само да допълня, че такава музика винаги се е правела, но просто остава в страни от хитовете - Нора Джоунс, Ейми и много други, според мен се слушат предимно от ценители, тоест човек сам трябва да търси музиката, не да чака да я въртят по радиата и телевизиите като част от някакви класации.

Последна редакция: сб, 10 май 2008, 16:48 от .:.Stef.:.

# 8
  • Мнения: 42
Май ние остаряваме!
Преди изобщо не слушах Силвия Кацарова, сега умирам да я слушам. И не само нея де. Вече много не ми допадат рап парчетата.

# 9
  • Мнения: 1 174
Ще ми обясниш ли първо какво означава " хубава музика на мода"?  newsm78
Чалгата не е жанр или стил в музиката, а е кичът на това изкуство!

# 10
  • Мнения: 152
Ще ми обясниш ли първо какво означава " хубава музика на мода"?  newsm78
Чалгата не е жанр или стил в музиката, а е кичът на това изкуство!
Дали е кич или каквото и да е там... за много хора това е хубава музика... и освен това за тях си е модерна.
темата е нелепа!

# 11
  • Мнения: 1 174
Ще ми обясниш ли първо какво означава " хубава музика на мода"?  newsm78
Чалгата не е жанр или стил в музиката, а е кичът на това изкуство!
Дали е кич или каквото и да е там... за много хора това е хубава музика... и освен това за тях си е модерна.
темата е нелепа!

Ами...съжалявам за тези "много хора".

# 12
  • Мнения: 152
Ами...съжалявам за тези "много хора".
Това е друг въпрос... Wink
Харесали й на жената две песни...и пуска тема  - екстра!  Crazy

# 13
  • Мнения: 677
Хубавата музика никога не е излизала от мода. Напъните на някои музикални редактори, доведоха до изпускане и вмирисване. Попаднала си на твоето радио, явно. Аз имам подобно брит парче отдавна в подписа си.

# 14
  • Мнения: 1 212
Ейййй -йй ooooh! , пуснала жената две парчета , които и харесали ....
Попитала , да тръгне приказка .... дайте да и се разсърдим и да я потиснем сега , колко видиш ли нелепо е постъпила ?!
А можем да пишем по всякакви глупави теми,  да се палим и философстваме !
Вярно е, че хубавата музика е вечна, и винаги е имало такава, независимо дали е "модерна" или не .
Както и невинаги актуалната, новоизлязла музика може да се окачестви като хубава и приемлива за всички  Peace

Общи условия

Активация на акаунт