Как да се развиват по-бързо през бременноста

  • 2 456
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
 Мами, посъветвайте ме как да помогна на бебенцата си да се развият по-добре. Аз съм бременна в 25 седмица и очаквам блиэнацил Бях 2 седмици в болница на эадържане и много ме е страх да не родя преждевременнор эатова ви моля да ме посъветвате какво мога да вэимам, например четох за Омега-3 мастните киселинир че са полезни за мозъкал Имали нужда и от повече протеини- как да им ги набавя? Моля ви, всеки съвет ще ми е от полза!

# 1
  • Мнения: 486
Здравей, дано всичко при теб се развие добре.на мен ми се наложи да наблегна на белтъци /протеини/ обезсолено сирене, извара,варени яйца и ми бяха изписали BioGame.Дано съм помогнала.Мисли позитивно и пиши какво става с теб сме  Hug

# 2
  • Мнения: 143
Благодаря, Зоя-Алекс, БиоГейм гинеколога ли ти го изписа? То не е ли протеинова добавка?

# 3
  • Мнения: 486
Да изписаха ми го, и да протеинова добавка е.Ням проблем да се кушпи от всяка аптека.По-гадно нещо не съм пила през живота си.Но брат ми например го харесва, май е въпрос ан вкус.

# 4
  • Мнения: 109
И аз пиех същата гадост, но при мен успех с наддаването нямаше. За жалост. Дано при теб се получи, но при всички случаи не си предписвай сама нищо.  Peace

# 5
  • Мнения: 256
Здравей Magy,

Първият ми съвет към теб би бил да не взимаш никакви добавки и витамини без консултация с лекар!!!Те съвсем не са така безобидни както някои хора мислят!!!!

Лично мнение-не вярвам в магическата им сила.Докато бях бременна с моите близнаци пиех предписаните ми витамини и никак не се хранех добре и качествено,защото не ми се ядеше особено и нямах сили да си приготвям хубава храна,но те се резвиваха чудесно според всички лекари и те се чудеха и радваха как се развивали като еденични бебета и колко са добре,а аз си мислих как няма да ги износя щом са толкожа добре Cry-абе само черни мисли и така стана.Не знам дали ще ми повярваш,ако ти кажа колко е важно положителното мислене-разбрах го късно Sad.В 24 г.с мъжът ми се наложи да замине за 3 дена в командировка и аз се съдрах от рев и глад ,не ясно защо ,и  след като се върна той влязох в болниза с родилни контракции #Crazy,но ми се размина.Сега съм, сигурна,че е от нерви.После ме разбиха от тестове,индикиращи преждевременно раждане-ще раждам,няма да раждам #Crazy и накря родих в 33 г.с.но всичко беше наред с момиченцата ми-дишаха и се хранеха сами и бяха 2140 и 2100.
Нещо важно-от моя лекар и от неонатолозите знам/казаха ми/,че близнаците се развиват по-бързо от еденичните бебета,защото са наи-застрашени от преждевременно раждане и природата е измислила защитен механизам.Т.е .,в повечето случаи,ако бебетата са в 35г.с. то по развитие отговарят на около 37-38г.с.За съжаление не винаги е така....но!
Аз бях на легло.Никаква деиност не извършваи,редовни прегледи и не чети страхотии-аз изчетох доста материал Shocked

Успех от сърце Hug

# 6
  • Мнения: 143
Галфи, благодаря за успокоителните думи. Наистина е важно да си положително настроена и спокойна през бременността. Дано и моите момиченца имат търпение да изчакат, эа да пораснат достатъчно. Благодаря на всички, които пишат.

# 7
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Казали са ти вече за позивитноро мислене, настройка, емоции - наистина е най- важното.
Мен ме караха да ям много белтъчини (яйца, месо, млечни всякакви)  наблегни и ти на тях. Друго важно е, че не трябва да пропускаш хранене. Яде ти се- не яде ти се - ядеш. Аз бях от онези лоши майки, които съвсем не хапваха редовно и пълноценна храна ooooh! (имах зверски киселини). Яж сурови ядки (бадеми, лешници, кашу) - те също са доста богати на белтъци и желязо, в случай, че хемоглобинът ти не е ОК Peace

Общи условия

Активация на акаунт