Ще ви пука ли, ако утре блокират членството ни в ЕС?

  • 5 461
  • 158
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 710
http://news.netinfo.bg/?tid=40&oid=1196476

"Най-обсъжданите наказателни мерки са и тези, от които правителството се страхува най-много - орязване на еврофондовете, глоби и като най-страшно наказание - активиране на член 7 от Договора от Ница. Финансовата санкция
е най-вероятната. "На политическо ниво има широка подкрепа за замразяване на еврофондовете за България до 2013 г.", каза германски представител в Брюксел. Той уточни, че в Европейския съвет "има страни, които натискат за блокиране на милиарди от структурните и земеделските фондове, докато България не покаже резултати и не промени отношението си". В ядрото на това лоби са Великобритания, Германия, Холандия, Австрия, Швеция и Финландия. Дипломати уточниха, че не става въпрос за "дребни суми" от предприсъединителните фондове, а за много повече средства. Те казаха още, че спирането им може да стане с решение на страните членки дори без да има доказана измама и че то не зависи от факта, че реалното усвояване на фондовете тепърва предстои. Другата мярка, обсъждана от страните членки срещу България, е безпрецедентна - това е безсрочното блокиране на правото на гласуване в Европейския съвет на българските министри и премиер."

Последна редакция: сб, 10 май 2008, 18:48 от 10¢ cafè&lounge

# 1
  • Варна
  • Мнения: 2 171
На мен да, ще ми пука. Но статията е написана доста тенденциозно и противоречиво.

# 2
  • Мнения: 1 212
Разбира се , че ще ми пука  ... да не живея в гората ! Peace
"Капитал" не е от жълтите вестници и не се учудвам ако такава  веротяност съществува ... стига статията да не е наистина с конкретна политическа насоченост , а това никой не знае .
Учудвала съм се на колко светлинни години се намираме от държави , не членки на Евросъюза по стандарт, начин на живот, инфраструктура, култура и други .... да не изброявам .  Sad

# 3
  • Мнения: 1 317
Мдааа ще ми пука. Вече за доста неща си дадохме гъза и последиците ако наистина блокират членството ни в ЕС биха били ... доста стряскащи според мен.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Един вид, вие си отворете пазарите за нашите стоки, затворете си реакторите и прочие (известни ни до болка), а ние още малко ще си помислим дали ще ви дадем това дето ви го обещахме. Големи мръсници ще излязат ако го направят! Ама какво ли им пука на тях, когато зашумят паричките тихо на уше.... Пфу!

# 5
  • Мнения: 5 710
Е, Северина, ти все едно не знаеш кой е Путин.
Сергей, Симеон и Ахмед  си изпълниха поръчението - членството компрометирано, но дяда Ивана ще ни приеме с отворени обятия, както винаги - там също дават пари ( 3 милиарда наскоро дадоха, казаха, че и още ще има).

# 6
  • София
  • Мнения: 62 595
Ще ми пука, разбира се!

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Е, Северина, ти все едно не знаеш кой е Путин.
Сергей, Симеон и Ахмед  си изпълниха поръчението - членството компрометирано, но дяда Ивана ще ни приеме с отворени обятия, както винаги - там също дават пари ( 3 милиарда наскоро дадоха, казаха, че и още ще има).

Виж, така не бях поглеждала на ситуацията! Thinking
Да се чуди човек, кое е по- малкото зло!?

# 8
  • Мнения: 5 370
10.....(последният да влезе) е много даже права.
Ще ми пука, да.Масовото навлизане на чужди компании напоследък се дължи И на този факт (не само евтината работна ръка).  Това поосвежи пазара на труда.....не ми се мисли какво пак би се случило, ако почнат да се оттеглят.

# 9
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Ще се радвам. Аз бях против това членство. Досега нищо положително не съм видяла, напротив даже. Но допускам, че нямам много информация по въпроса, така че може и да греша някъде в размислите си.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 742
Пет пари не давам.Да става каквото ще.

# 11
  • Мнения: 4 406
ще ме е яд още повече, отколкото сега, като гледам сульовците в правителството как само се почесват и си мислят, че "след тях и потоп"

# 12
  • Мнения: 1 426
статията е тентенциозна, без да казва нищо конкретно - факти, доказателства, само зле скалъпени глупости от чули-недочули. Сякаш медиите наистина искат да ни втълпят колко скапана държава сме. Е как да се гради авторитет, след като печата е пълен с толкова негативизъм и отрицание, защо не напишат някоя положителна статия.

# 13
  • Мнения: 5 710
Ще се радвам. Аз бях против това членство. Досега нищо положително не съм видяла, напротив даже. Но допускам, че нямам много информация по въпроса, така че може и да греша някъде в размислите си.

Ами мисля, че грешиш, да.  ЕС не е Дядо Коледа да носи подаръците за малките дечица, т.е не знам под каква форма го чакаш това положително нещо.
ЕС е договор , членство в клуб - имаш права и задължения. Знаеш с кого ще си общуваш в клуба. И ако се правиш на много отворен, както правителството ни, което години хвърля прах в очите на Европа, симулирайки реформи и промени, а в същото време предимно съешвайки се с мафията, на кого ще се сърдиш, ако сега от ЕС ни плеснат през ръцете ( статията е преувеличена, според мен, но е тревожна при вс. положения) за санкции. Аз на ЕС нямам за какво да се сърдя и цупя.
Глоби? Това от моето/твоето портмоне ли ще излезе?  А да клатим глави, като матрьошки в Москвич " примирително не ми харесва, също.

# 14
  • Мнения: 483
Ще се радвам. Аз бях против това членство. Досега нищо положително не съм видяла, напротив даже. Но допускам, че нямам много информация по въпроса, така че може и да греша някъде в размислите си.

Ами мисля, че грешиш, да.  ЕС не е Дядо Коледа да носи подаръците за малките дечица, т.е не знам под каква форма го чакаш това положително нещо.
ЕС е договор , членство в клуб - имаш права и задължения. Знаеш с кого ще си общуваш в клуба. И ако се правиш на много отворен, както правителството ни, което години хвърля прах в очите на Европа, симулирайки реформи и промени, а в същото време предимно съешвайки се с мафията, на кого ще се сърдиш, ако сега от ЕС ни плеснат през ръцете ( статията е преувеличена, според мен, но е тревожна при вс. положения) за санкции. Аз на ЕС нямам за какво да се сърдя и цупя.
Глоби? Това от моето/твоето портмоне ли ще излезе?  А да клатим глави, като матрьошки в Москвич " примирително не ми харесва, също.
Напълно подкрепям!

Общи условия

Активация на акаунт