Отровен гръцки снакс с вкус на пица на пазара!

  • 1 155
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 181
   Отровен гръцки снакс с вкус на пица на пазара!
   30 май 2005
   Забранен канцерогенен оцветител е бил открит в неизвестно количество снакс, произведен от гръцката фирма "Тейсти фуудс", съобщиха гръцките вестници "Катимерини" и "Елевтеротипия".    Гръцките вестници са цитирани от news.bg, по информация на БНР. Гръцката служба за контрол на храните е разпоредила снаксът да бъде изтеглен от гръцкия пазар, но партиди от канцерогенния продукт вече са на пазара в България, Босна и Албания, посочват изданията. Снаксът с вкус на пица е особено популярен сред децата, пише “Катемирини”. Той обаче съдържа специална подправка, смесена с канцерогенен оцветител, забранен за използване при производството на храни в Европейския съюз. От внесените 1500 кг от подправката половината са били използвани за производството на снакса, който след това е бил пуснат на гръцкия, българския, босненския и албанския пазар.


Пускам темата, заради информацията, която получихме в нашата фирма! Ако я има някъде вече, моля да ме извините!

# 1
  • Мнения: 1 250
Благодаря за инфото!

Само малко ОФФ

Абе какво им става на тези хора, или само аз не съм в час с българсия (и не дотам български) език?
Какво значе "канцерогенно"?
"отровно"
"Токсично"

според мен токсично по се вързва с думата отровно

# 2
  • София
  • Мнения: 4 423
Карцином,означава рак.

# 3
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Да, бе, и аз чух по радиото, докато бях на работа за този снакс. После в магазина дъщеря ми си избра точно някакъв снакс с вкус на пица, ама я придумах да си вземе друг. Знае ли вече човек какво слагат.в тези снаксове(а и не само), какви ли не вредни химии...

# 4
  • Мнения: 922
Значи затова от три седмици ги няма на пазара. Снаксът се казва Читоос.

# 5
  • област Софийска
  • Мнения: 1 719
Точно Читоос се казва този снакс, дето дъщеря ми го искаше Ама дали точно за Читоос става дума. То има сума ти снаксове с вкус на пица по магазините. А и по нашите магазини Читооса си го има

# 6
  • Мнения: 3 743
Сигурни ли сте, че става въпрос точно за Читоос  Shocked моя син вчера яде такъв точно с вкус на пица и вътре има някакви дискчета на Ю-Ги-О

# 7
  • Мнения: 3 743
Току що видях опаковката в къщи - абсолютно същата е която е дадена в www.news.bg !!!
Въпреки, че пише :
"В късния следобед компанията Tasty разпространи информация, според която на българския пазар няма партидата Чийтос пица, в която е използван въпросния оцветител.
От друга страна компанията твърди, че оцветителят Para Red е регистриран в пропорции 4 единици към един милиард, при допустими в Европа от 100 до 1000 единици на милиард, като това количество не е опасно за здравето на потребителите. "
едва ли ще купя повече от този снакс  Twisted Evil

Общи условия

Активация на акаунт