Карамелизирано мляко с ориз

  • 3 242
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 95
Предлагам рецепта за различно приготвяне на любимия ни десерт мляко с ориз  Simple Smile  Различното е само в карамела, надявам се да ви хареса .

Продукти: 200г ориз, 1л прясно мляко, 250г захар, 2с.л. масло, ванилия
Прясното мляко се кипва с 150г захар. Ориза се бланшира 5мин в тенджера с вряща вода. Ориза се отцежда и се сипва постепенно в млякото, като се разбърква непрекъснато. Оставя се да се вари 45мин на тих огън.
Приготвя се лек карамел с 100г захар и 2с.л.вода. Разпределя се в 6 огнеупорни купички. В тава се налива топла вода и се нареждат купичките. Оризът се сваля от огъня, прибавя се маслото и ванилията и се разбърква. Разсипва се в купичките и се слага да се пече 15мин на водна баня. Оризът се оставя вътре във фурната да изстине, преди да се поднесе.

http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=5821087

# 1
  • Мнения: 5 977
Много интересна рецепта. Сега си я записвам и при първа възможност ще я пробвам.

# 2
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Много обичам мляко с ориз, запис и от мен Hug

# 3
  • Мнения: 3 641
Страхотно звучи, само да се справя с  карамела Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 9 973
Страхотно звучи, само да се справя с  карамела Rolling Eyes
не само аз се притеснявам дали ще стане май Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 95
Кое те притеснява?

# 6
  • Мнения: 3 830
Супер! Heart Eyes Party Обожавам мляко с ориз Hug
  bouquet

# 7
  • Мнения: 5 977
Имам прясно мляко  Party . Към 5 часа ще го направя. Дано да се получи. Praynig

# 8
  • Мнения: 5 977
Ето го:
http://www.foto.bg/data/500/medium/6861.JPG
 Но имам въпрос. Защо не стой стегнато, а разпльоскано? Изчаках го да изстине и тогава го обърнах.

# 9
  • Мнения: 216
И мен ме притеснява правенето на карамела,но все пак мисля да опитам .Мерси за хубавата рецепта  bouquet

# 10
  • Мнения: 5 977
да отбележа, че аз карамела го правя по друг начин и този направих така. 1с.л. захар във всяка купичка и на котлона докато покафенее.

# 11
  • Мнения: 95
Не мога да преценя каква точно е причината, възможно е да си разсипала сместа в чашите преди пълното поемане на млякото от ориза. Аз дори когато правя обикновен ориз, дълго време го варя на бавен огън, и самия десерт става гъст. Запичането във фурната е съвсем леко, при мен дори се получи отгоре твърда коричка, но аз пък не оставих карамела да изстине / бързахме за десерта/ и затова карамела му се развали леко формата. Но пък вкуса много ни хареса, затова и предложих рецептата, ако сметнете, че е изпълнима просто може да разнообразите приготвянето на мляко с ориз  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт