Бебка не иска изобщо шише единствено гърда !!!

  • 1 365
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 53
Направо съм изумена  Shocked Това бебе колкото и да е гладно не иска и да опита от шишето. Наложи се защото снощи за първи път не й стигна кърмата. Бодувала е до 2 ч. от глад, но така и не заука от шишето. Опитвала съм и преди, но с идеята като съм се изцедила да видя колко ще изпие. Тогава не постигнах успех, но ми беше по-безразлично. Сега съм направо претиснена.  Преди малко както си сукаше от гърдата заспа.Аз бях въоражена с шише пълно с кърма и леко тактично  пъхнах бибката на шишето, но тя веднага го разпозна и се събуди  Sad Нямам представа как ще се справя ако кърмата ми не се увеличи. По всичко личи, че мисията шише е невъзможна. Преди си мислех че ако огладнее ще приеме и шишето сега се убедих, че не е така. Моля по-опитните майки да ме посъветват и кажат какво да правя!?
За сега се въоражих с боза и надежда, че кърмата ми ще се увеличи според нуждите й.  До момента не съм пила чай за лактация, защото нямаше нужда, но сега бих направила всичко което би помогнало. Не стига ми ужаса от усещането че не мога да дам най-ценното за детенцето си на този етап  Cry а сега и този пълен нейн отказ да пие от шише! Да отбележа, че и вода не пие и залъгалка не цока. Единственото което признава е гърдата  newsm78
До момента си и натдаваше добре на 2 месеца беше 6,200 кг. Нощем вече правеше паузи от по 8- 9 ч. до снощи. Чудя се дали това не подведе моя организъм - тези дълги нощни паузи и в момента в който тя пожела да хапне по-рано се указа че няма достатъчно. Незная. Моля вие кажете?

# 1
  • Мнения: 2 111
Напълно те разбирам мила des26.При нас се получи същото нещо-кърмата ми рязко намаля,държах една кутия НУТРИЛОН за всеки случай,направих вечерта и като й дадох шишето и почна да прави позиви за повръщане,с лъжичка си пием водата,но АМ не пожела,едва успях 1-2 лъжички да й набутам насила,рев голям и накрая заспа от изтощение.Педи каза,че като огладнее ще го изпие.Да,ама не.Една седмица изживях голям кошмар всяка вечер,купих други АМ-НАН,ФРИЗОВОМ,ХИП,МИЛУМИЛ(уж било за злояди).Нямах успех,така си заспиваше гладна,след като е плакала 1 час.Сега й давам шишето празно да си играе,но само като го види й се мъчи да повърне.Мислех си,че няма други като нас.Чудя се какво ще яде като ми спре кърмата.Дано някоя мама помогне със съвет.

# 2
  • Мнения: 2 837
Ако искаш да имаш кърма, ще имаш. Умно бебе е твоето. Ако го слагаш често на гърда и не мислиш постоянно за това колко кърма имаш, няма как да нямаш мляко. Поне така мисля аз. Нямам кой знае какви физически данни за кърмачка, но никога не съм си мислела, че няма да имам кърма. Не можех да изцедя и по 30 гр. от гърдите, но бях търпелива и вярвах...и детето ми 7 месеца беше само на мое мляко, като с изключение на първия месец, когато свиквахме един с друг, всички други наддаваше по около килограм.
Имам и друга приятелка, която  преди да роди, буквално нямаше гърди - просто две пъпчици. Тя обаче също имаше голямо желание да кърми и наистина никога не даде добавка от АМ - кърми и в последствие захрани. Така че съм  дълбокото убеждение, че на пръсти се броят жените, които действително нямат кърма по някакви физиологични причини. Доказателство за това са и многото майки в този форум, които не са имали опита и знанието при гледането на първото си дете, но за второто са проявили малко инат и вяра и са успели. Успех и на теб!
Иначе бозата едва ли ще ти помогне за лактацията, по-скоро лактогенен чай и изобщо течности.

# 3
  • Мнения: 2 531
А какви шишета и биберони предлагате? И защо мислите че бебето е гладно? А освен че не поиска шишето , сука ли от гърдата ти?
Когато отбивах каката , беше на 7 м. също имаше голяма съпротива с/у шишето! Но с повече упорство успях, то бебето няма гладно да се остави дълго време!
За стимулиране на лактацията най важното е бебето да суче повече, нощем м/у 3-8 задължително поне веднъж! Вземи си лактогонен чай, яж овесени ядки , сурови орехи и давай на бебето ти да яде по на често!

# 4
  • Мнения: 8 242
Ами просто не му давай от шише Simple Smile
Как разбра, че не му е стигнало  newsm78 Ако е било озверяло от глад, вярвай ми, щеше да яде.. Вече е достатъчно голямо бебе, за да знае какво иска - не е неориентирано новородено Simple Smile
Ако не иска - значи всичко му е наред Simple Smile Това, че не иска да спи, не означава че е гладно.. Моето почти не спеше и имах чувството, че постоянно е гладно.. Ама не е баш така  Laughing
Просто го сложи след 1/2-1 час пак на гърда, ако мислиш, че още му се хапва.. Кърмата ти ще се увеличи единствено, ако го слагаш по-често на гърдата... А колкото повече добавки предлагаш, толкова повече ще намалява..
Не си прави мечешки услуги с тия шишета.. Щото почнеш ли да дохранваш - отече работата с кърменето  Naughty
Синът ми беше същия почти до годинката.. Вода се научи да пие със сламка към 8-9м. .. никога не сме ползвали шишета Simple Smile
Много умно бебенце имаш  Mr. Green Не се шашкай!

# 5
  • Мнения: 115
И при нас се получи нещо такова, макар и да пие вода от шише, в началото моят бебок не искаше и да види шише - нито с моя кърма /прясно изцедена/, нито АМ, но с малко упорство и няколко дни "захранване" с АМ от шише, успях, в началото се мръщеше, но сега си го хапва наведнъж, когато ми се наложи да съм някъде за по-дълго време, бабите се оправят..........моят съвет е всеки ден да пробваш по-малко, когато бебка е спокойна и не е гладна.......

# 6
  • Мнения: 53
Оххх, благодаря ви много. Наистина ме окуражихте. Мисля че не му стига кърма, защото суче без да пуска за разлика от нормалните случаи и в един момент усещам как заспала засмуква, а нищо не преглъща. След като я сложа в креватчето заспала се събужда, което преди не е правила и започва да си цока ръчичките. Нищо не я боли защото не плаче неутешимо и силно, а само замрънква набутва ръчички и ако и подам гърда веднага засмуква, което когато се е наяла няма как да я накарам да направи! И сън не я лови гладни очи не заспиват. Подавам аз ту едната ту другата гърда докато в един момент се успокои докато беше на гърдата ми и заспа за около 5 ч. . Бях сигурна че е похапнала, но недостатъчно за нуждите й. Тя се роди голямо бебче 4 кг. и така си се развива по-едричка.
Давам й от шише Авент със силиконов биберон.
Erota почти съм сигурна че проблема не е във вида мляко, защото имах и замръзена кърма, но резултата си беше същия, а и както вече споменах преди съм опитвала с прясно изцедена кърма и отново не ще!
Ще последвам съветите ви и дано всичко се нормализира никак не ги ща и аз тези шишета  Laughing
Erota успех и на теб. Явно както се изразиха някои майки имаме еднакво умни бебета.  Wink
Истината е че ми поолекна малко.
 Hug ви и ви благодаря

# 7
  • Мнения: 2 111


Erota почти съм сигурна че проблема не е във вида мляко, защото имах и замръзена кърма, но резултата си беше същия, а и както вече споменах преди съм опитвала с прясно изцедена кърма и отново не ще!

За съжаление от двете лъжички,които успях да й дам-повръщаше на фонтан по 2-3 пъти през нощта-от всички АМ,които предложих.И естествено педи каза АБКМ и почвай лечебно мляко Фризопеп.Не я послушах,не приемам тази диагноза.Слава Богу преодолях тази криза и сега кърмата й стига,но като започне да не й стига ,аз наистина няма с какво да я храня.
des26 пожелавам ти всичко да е наред с вас. Hug

# 8
  • Мнения: 2 531
Мисля че не му стига кърма, защото суче без да пуска за разлика от нормалните случаи и в един момент усещам как заспала засмуква, а нищо не преглъща. ............. Подавам аз ту едната ту другата гърда докато в един момент се успокои докато беше на гърдата ми и заспа за около 5 ч. .
Давам й от шише Авент със силиконов биберон.
Ами това е единственото правилно действие ако искаш да кърмиш бебето си!За 2-3 дни ще има достатъчно! И моята дъщеря се роди едра 3900 и вечер се кърмим нон-стоп , че не и стига, но добавки не давам!
Ако все пак решиш или ти се наложи да даваш шише- пробвай НУК с  каучуков биберон - анатомични са и най много наподобяват гърдата!

# 9
  • Мнения: 356
Дъщеря ми все още няма представа как се ползва биберон, явно няма и да разбере, защото вече е на година и три месеца. Вода пропи след годинката от шише с накрайник, като и това умение усвои бааавничко (отначало го давах без клапата). Затова пък продължава да суче, колкото си иска  Heart Eyes Според мен не се притеснявай излишно, а си кърми бебчето на поискване, без режим, и всичко ще бъде наред. Опитай да върнеш и нощното кърмене, за това не е необходимо да будиш бебето, те прекрасно се справят и спящи  Laughing А бозата кърма не прави, само дебело д...  Laughing Хапвай овесени ядки, жито, пий лактогонен чай, бирена мая. Успех!  Hug

# 10
ОХХ   И НИЕ СМЕ ТАКА!АБСОЛЮТНО СЪЩИЯ СЛУЧАИ СМЕ!НИКАКВО МЛЯКО НИКАКВО ШИШЕ НИКАКЪВ БИБЕРОН...НЕЗНАМ КАКВО ДА ПРАВЯ !?КЪРМЯ Я И НОЩЕМ НО ВЕЧЕ НЯМАМ СИЛИ НАИСТИНА МИЛИ МАМИ...НЕ ИЗДЪРЖАМ ВЕЧЕ ИСКАМ ДА Я КЪРМЯ ...НО СПЯ ПО 5ЧАСА МАКСИМУМ....КАТО ПРЕЗ ТЕЗИ 5 ЧАСА СТАВАМ ДА Я КЪРМЯ ПО 2 ПЪТИ.ТАТКОТО ПОМАГА НО ДО КОГА СЪС ТОВА БУДЕНЕ НОЩЕМ?ПЕДИТО МИ КАЗА ДА И ДАВАМ НЯКАКВА КАША ЗА ЛЕКА НОЩ НА ХИП...НО НЕЗНАМ!!!!???НЯКОИ ОПИТВАЛ ЛИ Я Е...?

# 11
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 595
Като чета темата, имам чувството, че е описано това, което беше и при нас. Когато бебка беше на около 2 - 3 месеца я кърмех на поискване и особено вечерите беше пълен кошмар: седеше с часове ту на едната, ту на другата гърда и когато свършеше млякото, ревеше неистово. Пробвах с биберон да й давам добавка, но се тръшкаше и ревеше още повече. Положението беше пълен кошмар. Принудих се да потърся някакъв вариант да й давам с лъжичка и взех шише с накрайник лъжичка, но ефект нямаше. Докато ревеше й изливах в устата млякото, което беше направо ужасно. Страхувах се, че ще я травмирам по този начин. Заспиваше от умора.
И в един момент просто спрях да й предлагам шише с биберон. Може би и кърмата ми се увеличи малко и проблемите спряха. (Искам да добавя, че много рядко, да не кажа и почти не съм й давала вода след хранене.) Мина почти месец и веднъж не й достигна и предложих първо от биберон, като си мислех само да пробвам да видя дали ще потегли. И за мое щастие си изяде добавката без да гъкне. И така пробвах още няколко пъти  и стана.
Бях чела, че това се получавало, защото бебето не е свикнало с биберона, тъй като е по-различен от зърното. Затова съвета ми е да прибереш бибероните за около 2-3 седмици, колкото да ги забрави и чак след това да пробваш. Или да й даваш 1-2 глътки вода след хранене, колкото да си измие устичката с биберон, за да започне да привиква, но не бързай с хранене с биберон. Нека да го забрави, а ти пробвай с лъжичка - продават шишета на различни фирми с накрайник лъжичка. Не  е особено лесно да се дава мляко така, но все пак е някакъв вариант.

# 12
  • Мнения: 2 614
Момичета, да са ви живи и здрави бебчетата!  Peace

Но имам странно усещане, че не четете всичко написано по темете от хората с опит в кърменето (не че много хора са се включили, де)

Дес26, права си за това, че големите паузи през нощта са подали грешна информация на организма ти, и затова е вероятно кърмата да е намаляла. НО това не е голям проблем. Можеш да я стимулираш с български лактогонен чай, или същия такъв на ХИПП. Пий течности, и никаква боза. Бозата няма никаква, ама абсолютно никаква връзка с производството на кърма. По-вероятно е от бира да ти се препълнят гърдите (това не е шега) засега  Mr. Green А и бозата може да предизвика неприятни колики на бебчето.
Искам да те попитам - защо мислиш, че детето е гладно. Може да са много и различни причини за плача - болка - например от зъби, в тази възраст започват да растат зъбите и доста време преди да се покажат над венеца те дълбаят, съответно децата испитват болка. Колики - не пишеш има ли колики детето, как минават при вас?
А колко напишкани и наакани памперса имате за денонощие? ВЪведохте ли поне 2 нощни кърмения? защото 8-9 часа е доста голяма пауза за малко бебе!
Моля те да отговориш на тези въпроси ако искаш и тогава ще видим какво може да се направи  Peace
maya duztepelilerр колко е голямо бебчето ти? Пробвала ли си да кърмиш легнала и да спиш, докато бебчето спи?
Ерота, защо ще ти спре кърмата? Как се храните - може ли да ми кажеш колко пъти на ден се кърмите горе-долу и какво освен кърма хапва детенцето ти и на каква възраст е?

# 13
  • Мнения: 327
Цитат
Слава Богу преодолях тази криза и сега кърмата й стига,но като започне да не й стига ,аз наистина няма с какво да я храня.
Erota, познавам мама с такъв проблем.При тях се получи с кисело мляко,но точната пропорция-вода,мляко захар-не знам

# 14
  • Мнения: 2 111

  Ерота, защо ще ти спре кърмата? Как се храните - може ли да ми кажеш колко пъти на ден се кърмите горе-долу и какво освен кърма хапва детенцето ти и на каква възраст е?


Ами това рязко спиране на кърмата съвпадна с първото идване на цикъла ми на четвъртия месец след раждането.Пих Реглан и лактацията се засили.Иначе вече не ми действат нито лактогонни чайове,нито жито,овес.ядки,орехи,бадеми,нищо-може би организма ми привикна към тях.Храним се 6 пъти на ден -6.30,10.30,13.30,16.30,19.30,22.00.захранени сме от 5.5 месеца с ябълка,круша,банан,тиква.Но ги давам пюретата между кърменията по 2-3ч.л..Не искам да замествам млечно хранене.ZAEK прибрах шишетата за 2 месеца,но ефект никакъв,пак се мъчи да повръща-давам й го с вода.Иначе след всяко кърмене плакна устата с 1-2 лъжички вода още от новородено и тя обича вода,но не и от шише,чаша със сламка,с накрайник.

Общи условия

Активация на акаунт