Чудим се какво ли да ядем?

  • 1 572
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 085
Винаги съм имала въпроси за някой от ястията които мога да ям и които не мога.Тук в тази тема ще се питаме една друга дали можем да ядем определени неща.Аз имам няколко питания.
Може ли да хапна тиквички за вечеря с кисело мляко.И може ли да чопля семки.Ще ми се отрази ли на диетката?

# 1
  • Мнения: 288
Зависи как са приготвени тиквичките и какво количество поглъщаш, колко от него изразходваш.
Каква ти е идеята за тиквичките като н-н на приготвяне? Пълнеела ли си досега от тиквички, когато си яла и от подобна храна? Тежко ли ти става?
Семките най-много да ти "смажат" стомаха (като смазка). Не мисля, че пречат толкова по мое мнение и наблюдение, стига да не се прекалява с тях.

# 2
  • Мнения: 1 085
Е аз тиквички ям един път в годината и баба ми ги приготвя с малко брашно и на тигана.Не съм яла от лятото и ми се ядът и ще хапна около 4-5 малки парченца не повече.Ще наблягам на киселото мляко.

# 3
  • Мнения: 916
Слънчогледовите семки са много калорични и ще ти се отразят на отслабването.
А за тиквичките по-добре да са печени. Peace

# 4
  • Мнения: 288
4-5 добре, но повече - едва ли... все пак са пържени... По-добре печени си ги направи Wink в мъничко мазнина.. мн.малко...

ПС: От семки съм отслабвала - семки и плодове... или само семки..Но такова отслабване не е здравословно - само семки и не го препоръчвам - бързо се възвръща, за броени дни.  Все пак каквото поглъщаш, трябва да се съобразява с останалото..

# 5
  • Мнения: 737
Ако не спазваш определена диета можеш всичко да ядеш,но по много малко.
И гледай максимално да ограничаваш пърженото

# 6
  • Мнения: 4 678
Може да ядеш семки,не бягайте от този вид мазнини,ще ви помогнат на метаболизма Peace
Добре е да са сурови ,ама........  bouquet

# 7
  • Torino,IT
  • Мнения: 1 833
Ако не спазваш определена диета можеш всичко да ядеш,но по много малко.
И гледай максимално да ограничаваш пърженото

И аз съм на този принцип, едиственото което гледам да не ям е сладко и газирано Peace

# 8
  • София
  • Мнения: 3 271
Нещо не разбирам заглавието на темата , какво точно питаш Thinking
Защо да не може човек да яде кис.мляко с тиквички и полсле пред ТВ-то да си почопли семки newsm78?
И друго - ти на каква диета си?
Има диета в която не се яде мазно и друга, в която само това се яде, иам диета според кръвната група, има моно диети , абе има най-различни...
Та затова не разбирам какво искаш да кажеш с тази тема newsm78

Може да ядеш семки,не бягайте от този вид мазнини,ще ви помогнат на метаболизма Peace
Добре е да са сурови ,ама........  bouquet

Колкото до този съвет - аз не съм на това мнение - на мен яденето  на слънчогледови семки не ми действа добре, 1000 пъти съм го установявала, боли ме жлъчката от тях Confused

# 9
  • Мнения: 288
Може да ядеш семки,не бягайте от този вид мазнини,ще ви помогнат на метаболизма Peace
.... като смазка също.. но без да се прекалява.. + това са растителна мазнина..

 Peace

# 10
  • Мнения: 4 678
Имах предвид орехи ,семки ,бадеми Peace
Омега-3 мастни киселини се съдържат в лененото масло и най-вече в мазните видове риба от северните морета.
Те са полезни Peace
Никого не карам да яде семки насила Hug

Последна редакция: нд, 11 май 2008, 16:47 от Поци

# 11
  • Мнения: 288
Леле, пък риба и особено миди колко обичам.... ммммммммм...
Също и бялото пилешко месо (само бялото)... Хах и все препоръчвани за диети... 
М, като спомена риба... Какво ще кажеш за рибното масло? Знам, че е до някаква степен полезно, но отприщва апетита, ако не се лъжа.

# 12
  • Мнения: 4 678
Нищо не отприщва Wink
Ако ядеш повече месо е задължително да вземаш Peace
Вземам го от много време и съм доволен от холестерола си  bouquet

# 13
  • Мнения: 1 085
Някой се чудят за какво е темата?Ми питания какво можем и не можем да ядем по време на диета.Аз се чудех за семиките и тиквичките.Някой може да се чуди за друго и да си обменяме опит какво е полено и какво не.А на коя диета съм.Гледам да ям повече плодове и зеленчуци, сладко не ям газирано не пия а хляб почти съм го махнала и ям пълнозърнест или черен.Общо взето такава ми е диетата.

# 14
  • Мнения: 1 424
За семките - много ги обичам,но ги хапвам когато не съм на диета, доста са калорични 600кал за 100гр, а като започнеш не можеш да спреш  Grinning
За тиквичките - не знам, аз не ям и нямам отношение...
Bunny87 ако не си се спряла на конкретна диета, можеш да си смяташ калориите за ориентир , само предложение  Peace

Общи условия

Активация на акаунт