Апартамент на лизинг?

  • 4 492
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 526
Здравейте!
Потърсих такава тема, но не намерих. Ако модераторите сметнат, че темата не е за тук, нека да я преместят. Peace
Чух реклама по радиото за фирма-строител, продаваща апартаменти на лизинг към самата фирма, необвързан с банка. Но не запомних името на фирмата Rolling Eyes Търся в нета, но не намирам.
Ще ви бъда благодарна ако ми помогнете Hug

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
Пълна тъпотия...Същността на лизинга е в това, че ползваш "нещото", плащаш цена за ползването, но собствеността си остава за лизингодателя. В края на периода, евентуално би могъл да придобиеш "нещото" по остатъчната му стойност, като се приспаднат амортизационните отчисления, най-общо казано. Е, ти навита ли си да плащаш вноски за имот, който не е твой? Ако в края на периода цените са се променили нагоре, ще се окаже, че си плащала просто наем. И по-лошото: какво правим ако междувременно фирмата фалира newsm78 Жилището ще си нейна собственост, ще ви изхвърлят като мръсни котета.
Не се хващай на тази въдица!!!

# 2
Пълна тъпотия...Същността на лизинга е в това, че ползваш "нещото", плащаш цена за ползването, но собствеността си остава за лизингодателя. В края на периода, евентуално би могъл да придобиеш "нещото" по остатъчната му стойност, като се приспаднат амортизационните отчисления, най-общо казано. Е, ти навита ли си да плащаш вноски за имот, който не е твой? Ако в края на периода цените са се променили нагоре, ще се окаже, че си плащала просто наем. И по-лошото: какво правим ако междувременно фирмата фалира newsm78 Жилището ще си нейна собственост, ще ви изхвърлят като мръсни котета.
Не се хващай на тази въдица!!!

Наистина звучи разумно! Simple Smile

# 3
  • Мнения: 5 178
Ааа това с лизинга си е чиста проба опит за измама Simple Smile
от не банкова институция пари на заем / лизинг не взимайте, че излизат доста солено

# 4
  • Мнения: 1 175
Според мен само с ипотечен кредит от банка.Това ми звучи много фалшиво.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
За лизинга не знам, но какво чух наскоро...
Взимаш си ипотечен кредит от банка, със залог самото жилище. Не го плащаш, банката го взима, а ти с париците си кушуваш друго.
Ама чак така лесно да става?

# 6
  • София
  • Мнения: 2 952
На мен по-скоро ми се струва, че някоя фирма продава жилища на разсрочено плащане, което продължава и в периода след завършване на сградата и е решила или без да иска ползва думата лизинг. Лизинг, кредит, отсрочено плащане и т.н. са въпроси, които по-скоро касаят компаниите, не физическите лица. Свързано е с данъчната отчетност и компанията, която да отчита разходите за амортизации. Това е опростенческо изразяване - просто гледам най-общо да пиша, подробностите са нон-сенс в случая.

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 21:32 от bib.bib

# 7
  • Мнения: 327
Ние като купувах ме апартамента бяхме обвързани само с фирмата която го строеше,платих ме 50%от цената кеш а останалата сума на месечни вноски,който плащах ме на фирмата,но трябваше да се платят до завършването му.
За нас това беше изгоден вариант защото не се наложи кредит,ако това са имали пред вит като лизинг е добре.
 

# 8
  • Мнения: 5 178
За лизинга не знам, но какво чух наскоро...
Взимаш си ипотечен кредит от банка, със залог самото жилище. Не го плащаш, банката го взима, а ти с париците си кушуваш друго.
Ама чак така лесно да става?

Това е възможно разбира се, но трябва да заложиш все пак нещо твое ( е ако намериш кой да заложи своя собственост в твоя ползва още по-добре )
Банката ще го продаде на цената на дължимата сума, която обикновено е 70-80% от реалната цена на имота.. не ми се струва много изгодна сделка ?

# 9
  • Мнения: 526
На мен по-скоро ми се струва, че някоя фирма продава жилища на разсрочено плащане, което продължава и в периода след завършване на сградата и е решила или без да иска ползва думата лизинг. Лизинг, кредит, отсрочено плащане и т.н. са въпроси, които по-скоро касаят компаниите, не физическите лица. Свързано е с данъчната отчетност и компанията, която да отчита разходите за амортизации. Това е опростенческо изразяване - просто гледам най-общо да пиша, подробностите са нон-сенс в случая.


Първо искам да ви благодаря за отговорите   bouquet
bib.bib -мисля, че същото и аз чух. Самата фирма (явно работи с агенция за недвижими имоти) продава жилищата и не работи пряко с банка. Но търсих в нета и нищо не намерих.
Няма лошо в ипотечния кредит, но трябват парици, за да се връщат тези вноски.
Ще продължавам да търся най-изгодния за нас вариант.
 Hug Hug Hug

Общи условия

Активация на акаунт