За държавнта работа

  • 2 213
  • 25
  •   1
Отговори
Искам да Ви попитам за държавната работа- какво мислите,кои са институциите,в които си струва да работиш?Сестра ми работи в бюро по труда- държавна работа,но условията и контингента са ужасни.Имам малко дете и трябва да се започва работа ,но съм много неориентирана.Завършила съм икономика.

# 1
  • София
  • Мнения: 18 679
В момента си заслужава да работиш само за институция, която прилага европейски програми. Парите са що годе читави, но и работата е много. Ако не те помръзва... Peace

# 2
  • Мнения: 4 965
Заслужава си само за ЕАД-тата с държавно участие, които работят със собствени фондове и имат чиста печалба...
Другото - не си заслужава изобщо. Много работа и малко пари...

# 3
  • Мнения: 2 556
Навремето познавах хора, които мечтаеха за държавна работа. За мен е напълно необяснимо, но на някой явно все пак му допада...

# 4
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 677
Парите са малко, но пък ако човек има малко дете в предучилищна възраст, там няма проблем с болнични и отпуски. Частните фирми не го търпят това, ама хич. При това, работното време е строго регламентирано, не се остава до късно след работното време, не се работи в почивните дни и т.н., което изобщо не може да се каже за частните фирми. Контингента хора е почти еднакъв навсякъде. Клюките и интригите са ежедневие. Прецени си и дали заплатата ще ти покрива разходите по ходенето на работа и струва ли си изобщо, че и такива моменти някъде също ги има.

# 5
  • Мнения: 660
Не пишеш в кой град си, но имай предвид, че държавната работа е добра, ако си на по- висока длъжност. За младши експерт заплащането в цялата страна е определено с единен класификатор и тавана май- беше 350лв или нещо от сорта. За София сама се сещаш, че това е нищо. Ако ще търсиш държавна служба гледай да е от старши експерт нагоре.

# 6
  • Мнения: 2 422
Държавната работа си е държавна сладка Wink работа но и парите да са добри Mr. Green иначееее...

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 481
Друго си е държавната работа и отпуската ти отпуска и болнични можеш да ползваш когато ти се наложи.Наистина парите не са добри ,но пък ако си в производство на норма,пак не се изкарват кой знае колко много пари.

# 8
  • Мнения: 34
Аз работя в държавно учреждение и бих казала че работата ми е перфектна,заплащането ми е добро макар че имам само 5 год.стаж,колежки които имат по-голям стаж взимат съответно много по-високи заплати.Ползвам си отпуската когато искам,ползвам и учебен отпуск .Абе държавната работа си е държавна, сигурността е по-голяма а и когато забременея няма от какво да се притеснявам, че веднага ще ме изритат както правят повечето частни фирми.Това все пак е моето мнение, което не е миродавно ..

# 9
  • Мнения: 4 916
РВД - там е истината  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 6 042
азафче, не навсякъде е това с многото работа  Wink За по-малкото пари е вярно... Иначе Unknown_lady добре е обобщила положението, поне и аз до голяма степен съм на същото мнение.

# 11
  • Мнения: 4 965
азафче, не навсякъде е това с многото работа  Wink За по-малкото пари е вярно... Иначе Unknown_lady добре е обобщила положението, поне и аз до голяма степен съм на същото мнение.

Е, аз казах, че има и държавна работа за много пари /сериозно/. Ама пък там и работата е много, и работното време е "плаващо%, и отпуските + болничните са по-трудна работа...
Зависи обаче от мястото - т.е. в община, държавна агенция, министерство и подобни - не става.
Е, в министерство - може, ако си от директор на дирекция нагоре. Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 18 679
РВД - там е истината  Peace

Да, там с икономическото й образование, веднага ще я вземат Joy Абе мислите ли преди да пишете изобщо Crazy

# 13
  • Мнения: 4 916
РВД - там е истината  Peace

Да, там с икономическото й образование, веднага ще я вземат Joy Абе мислите ли преди да пишете изобщо Crazy

Що? Те счетоводство нямат ли?

# 14
  • Мнения: 320
Парите са малко, но пък ако човек има малко дете в предучилищна възраст, там няма проблем с болнични и отпуски. Частните фирми не го търпят това, ама хич. При това, работното време е строго регламентирано, не се остава до късно след работното време, не се работи в почивните дни и т.н., което изобщо не може да се каже за частните фирми.
Така е, аз работя в държавна агенция, като главен експерт. Е не взимам много пари, но условията в момента напълно ме задоволяват - все пак съм с малко дете. Навсякъде има минуси, важно е да определиш кое е по-приоритетно за теб.

Общи условия

Активация на акаунт