Астма и бременност

  • 1 013
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 347
Здравейте. Имам позната от провинцията, която е асматичка и планира бременност. Някой знае ли нещо по въпроса, вентолина например може ли да се впръсква в гърлото по време на бременност и вреди ли на бебето.
Благодаря на всички отзовали се.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 950
Yanoren , аз съм астматичка и имам две деца . По време и на двете бременности съм ползвала Вентолин - след като съм се допитала до лекуващият ме гинеколог. Въпреки това твоята позната най-добре да се консултира с лекар по въпроса, защото лекаря е този, който разрешава дадено лечение по време на бременност. По принцип Вентолин взет инхалаторно не е опасен а бебето, но някои астматички са на лечение със спрейове , съдържащи кортикостероиди, които вредят на бебето. Затова задължително да се консултира с лекар, а и ако планира бременност и ползва такива лекарства - лекарят ще прецени дали да ги спре или да продължи под негов контрол.
Най-лошото при мен е , че и двете ми деца са с астма - по-лека форма, но наследствено предразположение. Не е задължително да я развият, но в моя случай стана така. Не е свързано обаче с вентолина, който съм ползвала като бременна.
При мен астмата не е наследствена , а придобита.


Дано всичко при твоята приятелка бъде наред - лека бременност и здраво детенце!  Peace

# 2
  • Мнения: 347
Yanoren , аз съм астматичка и имам две деца . По време и на двете бременности съм ползвала Вентолин - след като съм се допитала до лекуващият ме гинеколог. Въпреки това твоята позната най-добре да се консултира с лекар по въпроса, защото лекаря е този, който разрешава дадено лечение по време на бременност. По принцип Вентолин взет инхалаторно не е опасен а бебето, но някои астматички са на лечение със спрейове , съдържащи кортикостероиди, които вредят на бебето. Затова задължително да се консултира с лекар, а и ако планира бременност и ползва такива лекарства - лекарят ще прецени дали да ги спре или да продължи под негов контрол.
Най-лошото при мен е , че и двете ми деца са с астма - по-лека форма, но наследствено предразположение. Не е задължително да я развият, но в моя случай стана така. Не е свързано обаче с вентолина, който съм ползвала като бременна.
При мен астмата не е наследствена , а придобита.


Дано всичко при твоята приятелка бъде наред - лека бременност и здраво детенце!  Peace

като единствена отзовала се безкрайно ти благодаря за отговора
желая ти здраве на теб и семейството ти  Hug Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 42
Здравейте. Имам позната от провинцията, която е асматичка и планира бременност.
Здравей, аз преди да забременея, бях започнала да получавам всяка нощ астматични пристъпи на алергична основа, бях ходила на пулмолог и ми бяха изписали инхалатор (вече не помня даже името на лекарството), който ползвах всяка вечер. Та мисълта ми е друга, когато разбрах, че съм бременна, щях да ходя при въпросният лекар да се консултирам по въпроса, който те вълнува, но спрях лекарството и съвсем случайно установих, че вече нямам пристъпи. Вече 3 год. нямам такива, изчезнаха по време на бременността. Дано и на твоята позната бременността й подейства така здравословно, но все пак е най-добре да се консултира с лекар(ако вече не го е сторила, понеже чак сега забелязах темата)! Успех, здраве и щастие на всички!

Общи условия

Активация на акаунт