система за предизвикване на раждане

  • 24 768
  • 59
  •   1
Отговори
  • Мнения: 54
колко време след поставянето на системата започва раждането

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 340
Различно е при мен стана за 6 часа, но първата система не помогна и ми сложиха втора.Беше изтекла до половината докато родя.

# 2
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Здравей,
не може да се каже точно, защото зависи от различни неща.

Например колко бързо се изглажда шийката на матката, дали ръчно лекарят ти прави разкритие (мразя). колко ти е разкритието, когато почувстваш, че ще раждаш.......

Когато постъпих в болницата разкритието ми беше 3 см, сложиха ми система с окситоцин и малко обезболяващо. Родих след 2 часа.
  bouquet

# 3
  • София
  • Мнения: 1 603
При всяка жена е различно, зависи от много неща. При мен започна 4-5ч. след поставянето.

# 4
  • Мнения: 864
С второто дете ми предизвикаха раждането,и след 6 часа родих,но както е писала Mileto,зависи си от много неща.

# 5
  • София
  • Мнения: 6 772
Може да не се слага система, а таблетка .  6 часа беше при мен времето.  Този вариант е по-добър, поне не стоиш вързана за с-мата, а можеш да се разхождаш/ не че тогава ти се иска, де  Laughing/

# 6
  • Мнения: 6 274
При всеки е различно. При мен първия път беше кошмар. Три дни бях в предродилна, постоянно на система, като ме пускаха "да си почина" по няколко часа.  #Cussing out Втория път родих общо за 4 часа (от влизането ми в предродилна, до раждането), пак със система. А третия път нямаше време клизма да ми направят, та камо ли система да ми включат.

# 7
  • Мнения: 189
При мен системата помогна за контракциите , но не и за разкритието и се наложи да ме резнат по спешност. Дано не се стигне при теб дотам.

# 8
  • Мнения: 14 133
Аз родих за 5часа, без никакво разкритие преди поставяне на системата.  Wink

# 9
  • София
  • Мнения: 1 521
На мен ми сложиха системата при 6 см. разкритие. След час и половина родих бебето.

# 10
  • Мнения: 2 307
При мен-изтекли води и 5 см разкритие,без болки.
Включиха ме на система окситоксин-веднага ми подейства,започнаха силни контракции и след половин час бях родила
Успех!

# 11
  • Мнения: 3 405
За около 4 часа при мен. В 8 сутринта ми сложиха система с окситоцин, в 12,35 се роди бебето.

Водите ми изтекоха в полунощ и до 8 сутринта нямах нито разкритие, нито контракции. Окситоцинът в системата помогна да започне родилната дейност.

# 12
  • Мнения: 112
При мен първото раждане след 6 часа,второто след 1час бях вече родила.

# 13
  • Мнения: 9 776
Изтекоха ми водите, междувременно никаква болка, 1 час на система и родих.

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 037
Зависи. Понеже преносвах, решиха да ме сложат на система за кратко, за да видят ще тръгне ли бебето да излиза. Е, не тръгна изобщо и ме изчакаха още 2 дни.

Общи условия

Активация на акаунт