мяткане в корема

  • 4 294
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 292
здравейте всички,
аз имам един въпрос ако някой има опит моля да сподели
понеже неприятни моменти в службата явно не могат да се избегнат - поне аз не мога - вчера в една ситуация страшно се ядосах, нервирах, развълнувах - и около половин - един час след това усещах страшно мяткане и треперене в корема. Сякаш някаква риба се мяткаше и блъскаше вътре. Аз много се уплаших да не стане нещо с бебето и да не е то, но не е ли много рано още да усещам бебето? Или е по-скоро някакъв мускул?
Днес съм спокойна и всичко е наред но не мога да се освободя от мисълта че може нещо да се е случило на бебето заради някакви глупости.
Моля ви кажете ми какво е вашето мнение? Благодаря  Wink

# 1
  • Мнения: 8 459
По принцип мисля,че е рано да усещаш движения,но определено не е невъзможно.Аз и при двете бременности доста рано усетих движенията-някъде към 16 седмица.Едва ли му е станало нещо на бебчето от твоето ядосване,но все пак внимавай!Лека бременност и хубаво бебче! Simple Smile

# 2
  • Мнения: 372
Мдаааа много е лошо да се ядосваш, пази се мила и мисли първо за вас.
Целувки и поздрави от нас

# 3
  • Мнения: 2 292
 Wink дано няма нищо лошо, проблема е не само че се ядосвам, но и така се впечатлявам и вълнувам от всичко, мъжът ми казва че е нормално но ми се струва много вредно  Cry

# 4
  • Мнения: 1 107
Това ми звучи много познато  Wink И аз бях така в началото на бременността, нерви всеки ден и големи вълнения, но постепенно започнах да се вглъбявам в себе си и в корема - като дойде времето да изляза по майчинство вече бях станала спокойна като пън. С повечето мои бременни приятелки става така - пожелавам ти го и на теб, то ще се случи от само себе си. Пак ще си вършиш работата както трябва, но ще ти е смешно за какви глупости си се притеснявала и нервирала преди  Wink Радвай се на бременността и хубаво, здраво бебче ти желая!

# 5
  • Мнения: 3 356
От "положителните"емоции на мамите,бебетата полудяват
Моят ме даряваше в такива ситуации с такива ритници,че изпусках всичко и се превивах на две
Аз го усещам от началото на 3 месец,разбойникът му с разбойник,а сега вече не ме оставя на мира и за 1 минута

# 6
  • Мнения: 2 292
благодаря, а самото бебе нали не се удря като се мятка? или като рита? от каде да знам че рита с крачета а не че си блъска главичката?

# 7
  • София
  • Мнения: 203
Мяткането може би е било някакъв вид спазъм на матката или коремната мускулатура - аз така си го обяснявам. Март месец бях много зле - лежах вкъщи - имаше опасност за бебчо, та така и аз като теб. Колегите ми ми се обадиха, заявявайки ми да съм на работа (а аз съм си в законен болничен), щели да ми пратят линейка ит. н. глупости (а аз не трябваше да се движа изобщо). Та аз от вълнението получих контракции. Въобще не им се връзвай! Вече съм на работа и съм пълно перде, не им позволявам да ме  манипулират. Съветвам те и ти да постъпиш така. Успех!

# 8
  • Мнения: X
благодаря, а самото бебе нали не се удря като се мятка? или като рита? от каде да знам че рита с крачета а не че си блъска главичката?

Ти ме уби  #Shocked Как ще се удря, нали затова е околоплодната течност, все едно е в басейн. И да - удря се с глава, нос, ръка, корем, с каквото си има, но сега му е мноооооого широко, после, като му поотеснее, ще рита с крака и ръце, но може и да се върти също. Не се ядосвай и не се притеснявай за глупости.

# 9
  • Мнения: 144
 Hug и аз бях така. В началото - първите три-четири месеца бяха нерви, напрежение, все нещо не беше както трябва. От най-малкото нещо избухвах, сега съм точно като пън. Спокойна, не се ядосвам за нищо, мисля си за хубави неща, за бебето и такива разни. Просто изведнъж се промених. Добре, че около мен ме изтърпяха. Бях ужасна направо. То дори аз не се понасях, а какво остава за другите  Rolling Eyes Но, този период отмина. А колкото до работата - въобще не се ядосвай. Ама в никакъв случай. Работата идва и си отива. Ти в момента си най-важна. Никакви сътресения, е, колкото се може по-малко де  Simple Smile
Хайде, спокойно  си отглеждай коремчето и бебенцето вътре,
успех

# 10
  • Мнения: 2 292
 Wink благодаря ви за съветите

# 11
  • София-там нейде в западната част
  • Мнения: 2 050
аааааааа никак не е хубаво да се ядосваш така но знам ,че се случва понякога /аз също имах малко тежки моменти преди време/ но се постарай да си над нещата сега в този момент и да ти кажа ,че този петък 27.05.05 имах ново странно усещане в корема като допир и имам чувство ,че е бебо ама четох  book ,че толкова рано се усеща при второ и т.н. раждане ,въпреки това е възможно -усещането ми беше абсолютно ново досега     успех на тебе

# 12
  • София
  • Мнения: 244
Вивита, и аз съм така от време на време-доста ми е нервно в работата и се ядосвам за глупости и по същия начин усещам някакви странни движения в корема си, все едно нещо мърда и бълбука, лошото е , че като се ядосам прекалено, нещо като че ли ме пробожда силно и чак тогава се осъзнавам колко е безсмислено да се нервирам и напрягам за глупости. И аз си мислех, че е рано да се усеща бебето, но все пак не е невъзможно, а и като сме на преглед, то толкова силно мърда и шава, че лекарят трудно успява да го измери. Като прочетох какво са ти писали другите мами, много се надявам скоро и ние да спрем да се ядосваме и да станем по-спокойни, зада мислим само за бебето, както и трябва. Лека Laughing

# 13
  • Мнения: 3 356
Важното е да си спокойна и с положителна настройка
След последното късане на нерви(а на мен ми се случваше постоянно,защото работех с "ентелегенти")спря изобщо да ми пука-каквото ще да става,на мен ми е смешно и не се ядосвам.Просто няма смисъл

# 14
  • Мнения: 2 292
ами аз днес ходих на преглед и бебето много мърдаше с ръчички и крачета и то в толкова тясно прострянство ... може и то да е но лекарката педположи че е по-скоро някой мускул или вена и каза че всичко е наред.  Wink
упсех и май наистина не е добре да сме толкова чувствителни в работата а повече да гледаме да сме спокойни

Общи условия

Активация на акаунт