малко злободневие -или за прането

  • 4 806
  • 36
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 804
Живеем в къща и общо взето около нас  няма високи блокове,а през пролетта и лятото небето е толкова светло синьо и чисто-мечта,та прибирам се към къщи и за пореден път имам 4увството 4е наближава карнавал.Арабските къщи са с плоски покриви-и пространството горе се използва като простор-гледката е неописуема/търсих снимки в нета не намерих /от покрива на всяка къща се вее пране в разли4ни цветове
Живеещите в блоковете си простират както в България по терасите,а навремето си пишех с едно япон4е-те имаха страхотни простори-и най интересното не защипваха дрехите с щипки а всяка беше на отделна закачалка
А как е при вас newsm78

# 1
  • Мнения: 1 505
В Испания със закон е забранено да се простират дрехите на улицата или над нея.Като при вас е-има си определени места за това,на кооперациите отгоре и всяка къща е с подобно просторо място отгоре.

# 2
  • Мнения: 3 098
Забранено е наистина,но пък тези които нямат патео могат да го правят.Ако,разбира се терасите не са им на главна улица,булевард и т.н.Онези,които "гледат" към малка ули4ка,го правят.Простират и по терасите и извън тях.

# 3
  • Мнения: 3 423
По-голямо злободневие от прането не
съм срещала никога през живота си.

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 097
Тук не се позволява да си окачваш прането на балкона така, че да се вижда отвън и да загрозява общата гледка Crazy До нивото на парапета - няма проблем...или който има двор със сушилки го простира там. Има и специални помещения за сушене в блоковете, но и там е наложена дисциплина. Естетиката е на първо място. И с нея се свършва зад нашият блок, където е университетската библиотека и си представете седналите на по цигарка студенти пред библиотеката и точно над главите им някъде се развяват прострените гащи на едни възрастни съседи.

# 5
  • Мнения: 2 786
И тук простирането по тераси е забранено, но много хора имат в задните си дворове специално направени простори, където в хубаво време простират.
Иначе имат перални помещения със сушилни, в които сушат дрехите.
Ние имаме пералня и сушилна и не ми се налага да простирам засега, макар че имаме едно малко сгъваемо просторче в банята, което отваряме при "спешни случаи" и с подовото отопление бързо изсъхват.

# 6
  • Мнения: 3 098
Естетиката е на първо място. И с нея се свършва зад нашият блок, където е университетската библиотека и си представете седналите на по цигарка студенти пред библиотеката и точно над главите им някъде се развяват прострените гащи на едни възрастни съседи.
Ха!Това ми напомни един куриоз.На моя позната детето се оплакваше,4е като излезнат в патеото(имитация на двор,разбирай) на у4илището отгоре им се веели гащите на живущите в блока. Laughing

# 7
  • Мнения: 1 436
Масово ползват сушилнята - пране да се вее из балконите не съм виждала  Whistling. В пералното помещение на моя блок има едно въже, дето играе ролята на простор, но веднъж или два пъти съм виждала нещо проснато на него. Аз имам само две-три ризи, които не стават за сушилнята и си ги простирам в банята.

# 8
  • Мнения: 3 804
си представете седналите на по цигарка студенти пред библиотеката и точно над главите им някъде се развяват прострените гащи на едни възрастни съседи.
Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
тук бельото се простира на задните редове

# 9
  • Монреал
  • Мнения: 1 469
Голям процент от хората ползват сушилни, ако нямат в къщи - има квартални перални и сушилни, срещу заплащане разбира се.
Има и гащи простряни, виждала съм - едни дъъъълги простори с много беееели гащи на тях  Laughing Mr. Green (Просторите са от типа на една ролка и се върти въженцето.)

# 10
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Испания. Простират си и отвън, на въжета под прозорците даже, в по-старите сгради.  Laughing Иначе, е забранено да се вижда. Ако е на терасата, до нивото на парапета, няма проблем. Вътрешното дворче - така споменаваното патио Laughing,- особено ако е малко, е опасано с въжета  Laughing. Иначе, нашата сграда също е с отделни места за простиране на покрива. Аз нашето дори не знам къде е и как изглежда  Laughing, но и не съм единствена.

Швейцария. Не съм видяла досега простряно навън пране. Но пък и там е нормално в мазето да е общата за блока пералня, а до нея помещението, където се простира. Никога не съм простирала обаче там, а или вътре или на терасата ни, която гледа към заден двор. Не мога да си представя да простирам дрехи в подземие - влажно и затоплящо се от парно с мазут.  Sick

# 11
  • T"A
  • Мнения: 2 515
Голям процент от хората ползват сушилни, ако нямат в къщи - има квартални перални и сушилни, срещу заплащане разбира се.

Добре, че ние в Близкия изток пестим ел. енергия - ще спасим земното кълбо  Joy

Забранено е да се простира на улицата, но е позволено във вътрешните дворове (по покривите има бойлери и слънчеви колектори - няма място за пране  Laughing)

Ако апартаментът има излаз на улици и от двете страни, пред въженцата, на които се простира, има вид пластмасова преграда, която прикрива прането...

За Япония наистина е така, потвърждавам  Peace Имаме си у дома една "стойка" за простиране, която се сгъва, закача на прозореца и т.н. - донесена ни е от Страната на Изгряващото слънце. Освен това там и от самолет на където и да погледнеш се виждало проснато пране  Joy

Мисля, че в топлите страни (да не ми се смеете с тези топли страни...)  е направо грехота да не се използва слънцето и за това е и популярно простирането навън Simple Smile

# 12
  • Мнения: 323
И в Австрия няма да видите пране по терасите,простира се също в задния двор,но в нашата кооперация този двор го е преватизирала  една сръбкиня.Нашата кооперация няма тераси,това е нормално за по-старите сгради на Австрия,така че със сгъваема сушилка в дългия коридор.Ужасно неудобно е.

# 13
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
тук висят дрехи по терасите.
на мен също ми е кеф лятото да си наметна прането на терасата и да ми ухае чак в апартамента на чисто и ароматизирано.

виждала съм квартали, в които липсва такъв 'уют'. блоковете ми приличат на учреждения, прекалено ми е...американско Mr. Green

# 14
  • Мнения: 994
САЩ.
Простряно пране по балкони не съм виждала.
Обаче няколко пъти съм виждала опънати такива в задните дворове или в гаражите.
Аз позлвам сушилня, въпреки че хич не харесвам как съсипва дрехите. Някои по-специални сушя в банята.

Общи условия

Активация на акаунт