Малки сме още знаем,но за лятна почивка си мечтаем

  • 2 487
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 405
Момичета,на вълна съм лятна почивка. Моля,споделете как мислите да прекарате лятото и дали ще пътувате някъде с малките!?Нашите са доста палави не зная как бихме се справили,но много искам да отидем някъде 4-та.Море?Сандански?Велинград?..... newsm78Д
Моля, мамите ветеранки в отбора да споделят кога за първи път заведохте децата на море,планина и т.н.!?Давайте съвети и предложения за страхотни местенца.
Зная,че в другия форум има много предложения,но няма мнения на близнашки мами.А ние все пак сме с две,даже и с по три  Wink
Благодаря Ви

# 1
  • Мнения: 1 895
Извадих две стари теми от архива,за които реших, че може да са ти полезни:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=16950.0;all
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=31570.0

# 2
  • София
  • Мнения: 1 727
Хаха, Креми, като прочетох първите 5 поста от първата тема, която си предложила, и се ужасих. Всички са изумени от смелостта на първата мама да води децата си на море.
Ние ги водихме нашите миналата година като бяха на 3 месеца. и доста добре им се отрази, бих казала. Сега пак планираме - началото на юни, докато не са плъзнали тълпите. Общо взето мисля, че тази година ще ни е по-трудно, но какво пък - важното е екшън да става Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 895
Аз ги заведох за първи път на море на 2 годинки. Бяхме в почивна станция тип затворен комплекс в Созопол. Търчаха до изнемога по поляната пред къщичката - общо взето добре се забавляваха и уморяваха. Само на плажа беше малко интересно Twisted Evil Понеже сядахме всеки ден на едно и също място, в близост до детската площадка и заведенията, ми направи впечатление, че никога нямахме едни и същи съседи по кърпи и шезлонги Mr. Green Който се излъжеше на единия ден да легне до нас, на следващия ни заобикаляше отдалече Twisted Evil Като цяло не си починах особено, но пък смъкнах някое и друго килце, а на тях им се отрази добре климата Peace О,да - първата година изпитваха неистова паника от водата, на втората бяха вече неудържимо привлечени - двете крайности общо взето. Опитът ми до тук показва, че морските почивки са винаги весели, но не се отказвам от идеята да намеря баланса между техните и моите забавления Laughing

# 4
  • Мнения: 623
.... Понеже сядахме всеки ден на едно и също място, в близост до детската площадка и заведенията, ми направи впечатление, че никога нямахме едни и същи съседи по кърпи и шезлонги Mr. Green .......
Joy hahaha Joy

Интересна тема.Не съм се замисляла,че на морето ще е същия екшън,както и по всяко друго време с близнаци.
Ние май ще ходим във Варна и аз съм с настройката за спокойни разходки в Морската градина и блажено спящи диванета,унесени от бриза Rolling EyesНещо много,много не си ги представям на плажа и не планирам да го посещаваме често или да се къпят в морето....... а сега пък се зачудих защо така съм решила newsm78
Както и да е,ние сме с преносими легла-кошарки и ще си ги вземем.Количката може да се прати по влака,а папото ще пазаруваме оттам - Метро например.

# 5
  • Мнения: 302
Заведохме за първи път момичетата на море, когато бяха на 1,5 г. Бяхме в Несебър, в хубаво хотелче, съвсем близо до морето, предварително купихме много от пюретата, които харесват, натоварихме огромно количество багаж в колата и потеглихме, уж супер подготвени. Да ви кажа, момичета, толкова изморени се върнахме от това море, че не можех да повярвам. Самото изминаване на 150 м. до плажа и обратно всеки ден, натоварени с какъв ли не багаж и с по едно дете на ръце / защото се изморяваха да ходят/, гоненицата по пясъка, непрекъснатите ми извинения към хората около нас, които бяха  пръскани с пясък, мокрени с вода от кофичките или просто прегазвани от някое дете, което решаваше да мине по тяхната хавлия ни бяха изцедили силите до последно Mr. Green Вечерните разходки също не бяха от най-приятните - децата се превъзбуждаха от многото хора, от блъсканицата, музиката и т.н. и много трудно заспиваха... Изводите ми от това първо море бяха следните:
1. Трябва да ходим извън сезона - юни или края на август, когато има по-малко хора и на плажа и по улиците.
2. Трябва да не обръщам толкова голямо внимание на стаята, в която се спи, а на възможностите за игра и на пространството пред /около/ хотела или бунгалата.
3. Не трябва да очаквам, че децата ще си играят кротичко на плажа, очаровани от пясъка и водата, а да им измисляме игри непрекъснато, заедно да се зариваме, да копаем дупки и да си правим локвички на плиткото в морето.
4. Трябва да отиваме на море не с нагласата да си починем, а да предоставим на децата нови възможности да се забавляват и нови територии за беснеене.
За успокоение на майките с малки близначета, когато момичетата станаха на 5 години вече си четях книги на плажа Mr. Green

# 6
  • София
  • Мнения: 3 414
В заглавието май има грешка "почивка" мисля че трябва да се замени с нещо по подходящо,но не ми идва на акъл.Значи няма да мога да поспя на плажа след тежка нощ Joy

# 7
  • Мнения: 623
В заглавието май има грешка "почивка" мисля че трябва да се замени с нещо по подходящо,но не ми идва на акъл.Значи няма да мога да поспя на плажа след тежка нощ Joy
Joy
Ами според мен точно е казано - бебоците мечтаят за почивка,а за възрастните и аз не знам как може да се категоризира........Майките,които са го експериментирали може да намерят подходящата дума  Peace


За успокоение на майките с малки близначета, когато момичетата станаха на 5 години вече си четях книги на плажа Mr. Green
Явно 4-5 години е срока без лична свобода Mr. Green

# 8
  • София
  • Мнения: 415
Аз за това мисля да ги заведа тази година докато са малки и не ходят. След това май няма да се ходи 1-2 години  newsm78 Направо ме отказахте.
Но за тази година си оставам ентусиаст.

# 9
Ние ще пропуснем морето през първата годинка на децата. Но ще отидем на планина. Смятам че климата на над 800 метра надморска височина ще бъде много полезен за бебетата. А и тъй като няма да могат да ходят, няма смисъл да ходим на море. Където се лудува по пясъка.

Догодина обаче МОРЕ. Ама затворен комплекс. Да не се налага да гоним децата много Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 1 727
ОХХХ, и аз 100000 пъти предпочитам планината, ама моя самоковец не ще и да чуе. Иначе смятам, че докато сме с количката трябва да е някъде по-цивилизовано, за да сме по-мобилни.

# 11
  • Мнения: 983
Живи и здрави ли сме, на море задължително. Това ми са любимите дни в годината. Да си плувам, плувааааам... Ох размечтах се. Моите вече бяха 2 пъти на море. Един път на минус 4 мес. След това на 8мес. По цял ден сме стояли на плажа. От 10 сутринта до към 17-18. Бяхме в Созопол, но ходиме на плаж на Каваците. Идеално е, защото през целия ден на част от плажа има дебела сянка от дърветата. Малките си спяха в количката, разглеждаха, хапнат и пак заспят. Само че сега се замислих, защо тази година пак си представях, че като отидем там, ще стоят на сянка newsm78

Някой знае ли друг подобен плаж със сянка през целия ден. канят ни на Влас, но там дали е добър плажа. Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 770
Обмисляме да ходиме на море, но без децата. Откакто са се родили, само два дни сме била без тях и имам нужда от почивка, било и за една седмица sun.

# 13
  • Мнения: 405
Благодаря на всички за отговорите Hug
За сега сме се спряли на Сандански,но през Септември.Морето ще е догодина,но се подготвям от сега,че  няма да е лесно с две ходещи хлапета.Далеч съм от мисълта,че почивката ще е за нас.Мама на Ани и Ники го е казала много точно.
Весело лято   bouquet

# 14
  • Мнения: 355
Децата ни бяха на 2 г. и 9 мес., когато ги заведхме за първи път на море. Понеже нямаше осигурена храна, а ме беше страх да ги храня в непознати ресторанти се подлудих от готвене. Постоянно нещо режех, миех, печах, слагах и раздигах софри, миех чинии. Самото място и локацията не бяха удобни - далеч от плажа, далеч от града, бяхме във вилна зона, но наблизо нямаше площадка и всяко излизане беше свързано с колата. В двора не се заиграваха много, нито с другите деца, които ни бяха домакини и ревностно си пазеха територията. След тази почивка с мъжа ми отидохме сами, за да си починем. Но на децата им се отрази добре, хранеха се и спяха, на плажа се забавляваха много с пясъка и стояха далеч от водата.
За тази година съм намислила комеплекс от затворен тип, в близост до плажа и осигурена денонощно храна Simple Smile Смятам, че в тези хотели поне контрола в кухнята е по-засилен и вероятността от летни изненади е минимална. После обаче отново предвиждам младоженска почивка за двама  luvbed.

Общи условия

Активация на акаунт