Най-несполучливите експерименти с косата ви?

  • 9 736
  • 82
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 289
Чудя се дали бихте искали да споделите най-несполучливите си експерименти с косата и прическата, за които като си спомняте сега ви е забавно, но не ви е било никак смешно тогава:)

Ще започна с една - две мои случки.
Едната е по-банална - попадане на кофти фризьорка. Преди 5-6 години реших да пробвам нов квартален салон. Тогава бях на кичури, които обаче ми правеха с шапка. Но когато кичури се правят с шапка, както знаем - най-долната коса остава без кичури. За това реших да си ги правя за пръв път с фолио.
Отивам си аз в салона, чист и нов... Фризьораката почва да ми прави кичурите с фолио като почва от врата нагоре. Обаче понеже косата ми е гъста, а може би и дамата навярно - неопитна, кичурите ги правеше изключително бавно. По едно време влезна една нейна позната и удариха един разговор, при който начинанието съвсем се забави. По едно време чувствам една меко казано "лека" топлина по врата си. Казвам й, а тя се паникьоса - "Бързо, бързо - на мивката!". Почна да сваля най-задните кичури - а косата си оставаше в ръцете й...късаше се като ластик.
За моя радост най-изгорялата коса беше скрита (под другата и на тила). Но докато израстне докато изчезне ми беше като трън в очите, а като се сещах за тази фризьорка ми идеше да я убия Laughing

Друга история - по-смешна за мен, беше когато се опитвах да си правя кичури в домашни условия. Хванах долната коса с шнола, а горната планирах да я правя с фолио. Забърквам боята (кашата от прахче и разтворител), нарязвам си лентички от фолио и викам майка ми.
Казвам й - отдели ми кичури и ги завий с фолио. А тя вместо да отдели кичури от другата коса - хванала цялата горна коса в отделни кичури и ги направила с фолио. Естествено като видях какво е направила вече беше късно - крещях, ревах, блъсках си главата - изобщо беше някаква лудница. Резултатът беше - половината коса - жълта, долната - кестенява. И след 2 часа и мокра боляща от рев глава + шапка (беше зимно време), отидох да си купя пясъчно руса боя. Чудих се да не ми окапе коста от толкова третиране в един ден. Звънях на приятелки за съвет. Но слава Богу - това ми беше едно от най-сполучливите руси боядисвания (като цвят) - като изключим метода и разбира се - жестокото третиране на косата в един ден.

Имам и случай с кофти бретон - той вече е от кестенявия ми период - преди 1 година - ходих с фибички 3 месеца може би.. Laughing

# 1
  • Мнения: 2 388
При мен най - абсурден беше експеримент в цветово отношение.
Събудих се една сутрин и реших, че искам да съм руса ( преди това се бях боядисвала няколко години черна, естественият ми цвят също е черен).
И се започна едно цапане, едно чудо... Mr. Green
Ходех с 5-6 цвята на косата - жълто, оранжево, червеникаво, кестеняво и в най - долната част черно. Голяма красота беше. Laughing Не искам да си спомням даже.

# 2
  • Мнения: 4 733
Бих споделила този позор , да. С едничката цел да предпазя всеки, който дръзне дори да помисли да си го причини. Вече не ме е срам понеже беше отдавна Mr. Green
Реших да си правя кичури на черна коса в домашни условия и Сама ooooh! Като краен резултат в главата приличах на родопско одеало, от онези най-старите...с ярко червено, преобладаващ оранж и зелени нюанси.
Моля Ви, Не правете това вкъщи  Mr. Green

# 3
  • Мнения: 2 388
Joy Joy Joy Сещам се, когато с цел сивеещ ефект на русата ми коса се бях налепала със сребрин ( това, което бабите ползват ), косата ми беше станала на места зелена.
Бях много красива. Laughing

# 4
  • Мнения: 1 289
О, да, това зелното почти всяка блондинка го е преживяла, с цел да се матира Laughing

# 5
  • Мнения: 2 388
О, да, това зелното почти всяка блондинка го е преживяла, с цел да се матира Laughing
Точно това имах предвид. Peace Сещам се и за друг случай, когато сложих цяло шише фуксин на косата си, а трябваше само няколко капки. Laughing

# 6
  • София
  • Мнения: 3 835
Като тийнейджърка си правих някакви шарени кичури - лилаво, после лилавото падна, остана русото под него, реших да го намажа с червено, бях заприличала на циганка в главата. После реших да се справя радикално с проблема, като се боядисам гарваново черна, но това светлото отдолу взе упорито да избива под боята и докато не ми израсна косата, не се оправи.

# 7
  • Мнения: 262
Хммм....

Моята коса доста неща е преживяла , но може би най-несполучливият ми експеримент беше , когато в 9-ти клас бях светло кестенява на руси кичури и реших да се боядисам цялата кестенява с онези измиващите се бои на Палет в пакетчета  Rolling Eyes  и станах червена ... за 2 седмици.

В русия си период редовно съм ходила сивкава след неуспешно матиране , но най-зле беше когато отидох при една "фризьорка". Бях платинено руса и исках лека промяна : светло кестеняви и сиви тънки  кичури.Резултатът беше  Sick  умопомрачително отвратителен , цялата бях станала сива.Миех си косата по 2-3 пъти на ден , за да падне сивото  ooooh!

# 8
  • Мнения: 8
Моя "експеримент" не е чак толкова страшен, но определено е неуспешен. И така... една вечер, след като се изкъпах, реших да се накъдря с вестници. Естествено не изсуших косата си(за по-голям ефект), а набързо насуках вестниците и си легнах. На сутринта... свалям аз вестниците и smile3514. В главата приличах на рошава негърка. Цялата ми коса беше като къси пружинки набокани в главата ми (косата ми не е мн дълга). Просто не знам как да ви го опиша... Но това не е най - лошото... след 10 мин. трябваше да хващам автобуса за училище, а определено не исках да отида с прическа "ОВЦА". newsm45 Е в крайна сметка я вързах и се опитах да поизпъна спластената опашка, но казано честно не се получи  smile3532
И вече си знам, че по този начин красиви букли не стават...

# 9
  • Мнения: 3 830
Една несполучлива подстрижка.
Единственото ми изрусяване в живота преди 5-6 години.
hahaha Joy

# 10
  • Мнения: 123
Най несполучливият ми опит е със студено къдрене станах като глухарче в главата беше отврат.

# 11
  • София
  • Мнения: 4 966
Нямам такива. Flutter

# 12
  • Мнения: 681
Оооо моят най-лош експеримент беше съвсем наскоро - има няма 2-3 месеца. С многотъмна коса съм,почти черна и реших че ще си правя кафеви кичурчета,но както спомена някой по-нагоре след като ме наклепа с боята фризьорката се замота,после изчезна и в резултат на това стоях така повече от час. Резултатът беше плачевен - РУСИ кичури. Все едно бях в кошмар,така мразя русо,а след тази случка освен че се боядисах веднага след като излязох от салона си обещах никога повече експерименти още по-малко с русо.

# 13
  • Мнения: 104
И аз имам несполучливи експерименти (особено, когато съм се опитвала сама да се правя на фризьорка).

Първият път съм била някъде 5 клас. От дете си ходя с бретон и си спомням, че тогава ми беше станал много дълъг и ми бъркаше в очите. Молих мама да ми го подстриже 2-3 пъти и накрая, понеже тя все нямаше време, реших да си го отрежа сама. Но го отрязах на криво. После клъцнах още малко да го подравня от едната страна, после от другата, пак от едната, пак от другата и докато се усетя имах бретон дълъг точно 1 сантиметър  hahaha Доста време ходих с лента на главата. Имам си и снимка за спомен, защото точно тогава (за мой късмет) трябваше да ме снимат за задграничен паспорт. Сестра ми дълги години си носеше една от тези снимки в портфейла  hahaha

Вторият случай е когато реших да си подсиля русия цвят на косата (естествената ми коса е тъмно руса), но за да не я горя си купих специална руса къна. В резултат, станах рижа - като морков Embarassed И пак доста време си ходих така, докато ми израсте косата и се отреже оранжевото...

# 14
  • Мнения: 2 386
Студено къдрене.  Sick
Опит за изрусяване на гарвановочерна коса.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт