Изпитвате ли потребност да се променяте?

  • 2 712
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 665
 Питането ми си е съвсем по женски и за да си дам ясна представа аз ли нещо съм сбъркана. Усещам се как през почти еднакъв интервал от време започвам да изптвам неистова нужда да променя нещо в себе си, чисто визуално. Мира не намирам преди да го направя. Често се озовавам в магазини, които принципно заобикалям и в следващия момент държа в ръцете си покупки които нито са в моя стил, нито бих облягла повече от еднократно. Друга моя слабост в подобни умопомрачителни настроения ми е да ходя на фризьор, където искам кардинални промени с косата си. В момента съм в такъв период, пусках, пусках дълга коса и се усещавм как максимум до няколко дни ще се събудя с късо каре до под ушите Tired
 Нз защо имам такива периоди, нз и на какво се дължат, но истината е че някак на намирам се овладявам в такива периоди. Та, мисълта ми е да споделите ако изпитвате или сте изпитвали понякога подобни периоди. Нещо от рода на онази тъпа реклама с нервното потъркване и израза " Аз нз защо съм тук ... ", в моя случай " Аз нз защо правя такива неща..."

# 1
  • Мнения: 30 968
Изпитвам потребност, но ме е страх да правя нещо кардинално. Внимавам и с дрехите и с косата. Изпукват се невероятно количество пари за промени и после Sad  Сега ми се подстригва късо, много ми отива, подстригвала съм се. Но все обмислям докато не ме хванат нервите някой прекрасен ден. Еднаквостта омръзва и на теб и на околните. Промяна с мисъл, това е готино. Стил май му викат хората. Усещам напрежението в мен и скоро ще се случват промени някакви. Само с грима рядко експериментирам. Знам какво е за мен и вече не рискувам.

# 2
  • Мнения: 4 665
А имаш ли обяснение защо изпитваш потребността от промяна? Мен сякаш това ме притеснява повече, че нз защо изпитвам нуждата да ги правя всички тези неща...

# 3
  • Мнения: 1 645
Да Laughing
Аз мисля,че няма жена на която не се е случвало.Няма ти нищо,това е период ще мине Hug

При мен най явно изразено беше в периода 18-22 години,но и до ден днешен ми се случва понякога.Преди сменях цвета на косата през ден,рехите....обувките....стила.Злато или сребро...
Лечението е начесване на крастата докато мирясаш Mr. Green
Само това помага,или поне при мен само това помагаше.
Сега съм малко по обуздана,не правя радикални промени...не си боядисвам косата и няма да я подстрижа късо например,но компенсирам с дрехите,аксесоарите.Стилът ми се променя заедно със сезоните.Някои дрехи в гардероба ми си стоят с месеци с етикетите,необличани.Същата работа и с парфюмите....навивам си на пръста,купувам,редя на една етажерка и до там-някои дори не поглеждам.
При мен както казах вече помага единствено ако начеша крастата,тогава си осигурявам спокойни нощи Embarassed Embarassed Embarassed
Забелязала съм обаче,че това е в следствие на нещо друго.Нещо което се случва в живота,в работата....по този начин компенсирам нещо.Гордо смея да твърдя обаче,че напоследък съм се научила да се контролирам и вливам енергия в други неща Peace

# 4
  • Мнения: 824
А имаш ли обяснение защо изпитваш потребността от промяна? Мен сякаш това ме притеснява повече, че нз защо изпитвам нуждата да ги правя всички тези неща...

И аз обичам често да се променям.Мисля,че се дължи на смяната на сезоните.Май така е при мен.Всяка промяна трае точно един сезон.А сега какви планове имам за себе си... :ooooh:

# 5
  • Мнения: 4 665
А сега какви планове имам за себе си... :ooooh[/b]:
Ух и аз...чак се плаша от себе си. Може би ако онзи ден пред очите ми фризьорката не беше подстригала едно перфектно избарано френско каре, нямаше да ми щукне и на мен. Сега ако щете ми вярвайте, но лягам и ставам с тая мисъл.
 При мен не е до сезоните. Изобщо не откривам причината, а се ровя от доста време вътре в себе си.
Мими, усеща си че си горда. Понеже го изпитвам на собствен гръб и знам колко е трудно да кажеш баста, те поздравявам Grinning

# 6
  • Мнения: 2 388
Да, всяка година критичния месец е май. Направо се плаша - вече дойде. Sad

# 7
  • Мнения: 30 968
Защо те притеснява. В природата е заложена непрекъснатата промяна на всичко. Нормално е, иначе няма напредък. Хващат те нервите и така.... Някои пътуват, други сменят жилище, кола. Трети режат косата. Депресиите, умората, тъгата спомагат за бързи решения в тази посока. Ако си влюбена трудно ще си отрежеш касота, няма да посмееш. Но иначе- нов късмет. Кога ти идва желанието? С какво го свързваш?

# 8
  • Мнения: 4 665
Ако си влюбена трудно ще си отрежеш касота, няма да посмееш.
Смея да твърдя че съм и наистина имам огромното желание да я отрежа. Защо го свързваш точно с емоцията любов? Наистина ми стана интересно.
Относно себе си, няма конкретни периоди или сезони през които ми се случва. Просто един ден ставам, поглеждам се в огледалото и усещам как ми е писнало да се гледам една и съща. Боже, шизофренично звуча, направо ми е неудобно.

# 9
  • Мнения: 824
... В природата е заложена непрекъснатата промяна на всичко. Нормално е, иначе няма напредък. Хващат те нервите и така.... Някои пътуват, други сменят жилище, кола.

Много си права!Сега дори колата съм си закарала на пълна промяна. Joy

# 10
  • Мнения: 2 388

Боже, шизофренично звуча, направо ми е неудобно.

Няма от какво да ти е неудобно. Напълно нормална си си, аз съм същата.

# 11
  • Мнения: 1 645
Мими, усеща си че си горда. Понеже го изпитвам на собствен гръб и знам колко е трудно да кажеш баста, те поздравявам Grinning

И ти като начешеш крастата ще мирясаш.По някое време вече става безинтересно.Затова казах период е,ще мине....ама ще трябва да му се поподчиняваш малко Mr. Green
Утре искам снимка с френско каре Wink

# 12
  • Мнения: 649
И аз съм така,бързо ми омръзва всичко и затова търся само промени!

# 13
  • Мнения: 402
Ох, и аз съм същата, особено по повод на косата си, няма цвят /освен гарваново черно/, което да не съм пробвала, или форма и дължина на косата, направо лудост някаква. Инъче откъм дрехи не съм толкова лесна в експериментите, все пак фигурата ми не позволява големи волности, но пък цветово, нямам думи, сега съм полудяла на тема парижко червено, абе думи нямам.
Лудоста ни отива!

# 14
  • Мнения: 4 665


И ти като начешеш крастата ще мирясаш.
Утре искам снимка с френско каре Wink
Ако знаеш само с какви усилия и с колко грижи пуснах що годе дълга коса и това желание да я отрежа като плод на лудите ми импулси ме влудява. Обаче наистина само за това мисля. След работа може да се поразходя из забранените магазини току виж окото ми хване нещо неподходящо за мен, което да купя на втората минута. Най-много на излизане от магазина да преценя че на въпросния панталон най-ще му отива освен късо каре ами и червенокосо.

Общи условия

Активация на акаунт