КАТ и плащането на ръка!

  • 2 313
  • 49
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 430
Отварям нова тема!!Какво ви е мнението за плащането на ръка на КАТ при нарушение до 50 лв.? Не смятате ли, че така се легализира вземането на подкуп? Аз лично съм плащала на ръка един път за невключени фарове! Въпреки, че беше в началото на сезона и смятам, че можеше да се размина с предупреждение! Но всичко е въпрос на гледна точка!



Редовните букви маркират нормален тон на изразяване.
Според практиката, всичко написано с големи букви
се приема като върховна степен на акцент, разбирай - крещене!
Използвайте главните букви там където обикновено им е мястото -
в началото на изречения, имена и т.н.
Модератор

Последна редакция: вт, 13 май 2008, 16:21 от iskrica_nadejda

# 1
  • Мнения: 606
  Както и да го въртят, винаги са вземали и винаги ще вземат рушвети. И слава богу. Така вандали като мен си развяват байрака.  Mr. Green

# 2
  • Мнения: 516
Хъ! Зефс, дето прави забележка за безотговорно шофиране изведнъж се признава за пътен вандал.  Mr. Green

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Предпочитам да им платя на ръка( и да получа разписка естествено Simple Smile), отколкото да губя дни и нерви по опашки и разкарвания в КАТ.

# 4
  • Мнения: 6 155
ОТВАРЯМ НОВА ТЕМА!КАКВО ВИ Е МНЕНИЕТО ЗА ПЛАЩАНЕТО НА РЪКА НА КАТ ПРИ НАРУШЕНИЕ ДО 50ЛВ!НЕ СМЯТАТЕ ЛИ ,ЧЕ ТАКА СЕ ЛЕГАЛИЗИРА ВЗЕМАНЕТО НА ПОДКУП !!!АЗ ЛИЧНО СЪМ ПЛАЩАЛА НА РЪКА 1ПЪТ ЗА НЕВКЮЧЕНИ ФАРОВЕ!ВЪПРЕКИ,ЧЕ БЕШЕ В НАЧАЛОТО НЕ СЕЗОНА И СМЯТАМ,ЧЕ МОЖЕШЕ ДА СЕ РАЗМИНА С ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ!НО ВСИЧКО Е ВЪПРОС НА ГЛЕДНА ТОЧКА!
За плащането се издава фиш, който съдържа имената  на нарушителя и на полицая.
Може да  откажеш плащането "на ръка" и да ти напишат акт. Твоя воля. Идеята е да се спести чакането по опашки в КАТ. Ако ти напишат акт, наказателно постановление не подлежи на обжалване, така че пак ще трябва да ги платиш тия пари.
Не виждам никакво легализиране на подкуп Rolling Eyes

Относно "можеше да се размина с предупреждение" - ако си била в нарушение, кво предупреждение?! Акт. Не предупреждение. А ако си спестила издаването на акта и си платила за това "на ръка", то никой не ти е виновен. Да не говорим, че този, който дава подкуп носи наказателна отговорност ... Whistling


п.с. писането с главни букви в нета означава крещене Whistling

# 5
  • Мнения: 4 916
Предпочитам фиш на ръка, отколкото половин ден по опашки.

# 6
  • Мнения: 532
Има ли такива които са получили разписка за парите на ръка които са дадени за да отървете акта? Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 6 991
Предпочитам фиш на ръка, отколкото половин ден по опашки.
Peace

Но това с мръсните автомобили ме застреля. Как ще го преценят мръсен ли е, като профучиш покрай тях. newsm78 Или пък отдалеч да те огледат, че да те спрат. Това ми се струва малко като...Я, задният ти фар не ти свети, дай 50 лв. Опаааааа, ма тя и колата ти мръсна, дай още 50.  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 4 585

Нищо не променя. Един пътен полицай винаги ще предпочете 20 лева на ръка,
отколкото 50 на ръка, да ти откъсне фиш, а на него заплата.
Втрещи ме разрешението да се пресича на червен светофар, още не съм сигурен,
че съм разбрал правилно.

# 9
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


Втрещи ме разрешението да се пресича на червен светофар, още не съм сигурен,
че съм разбрал правилно.

 И аз подразбрах нещо такова newsm78Дали е нарушение ще е по  усмотрение на полицая.......какво ли ще рече?

# 10
  • Мнения: 606
Хъ! Зефс, дето прави забележка за безотговорно шофиране изведнъж се признава за пътен вандал.  Mr. Green

 Ха сега познай, кое е истината...  Mr. Green

 Ти да не си злопаметна?

# 11
  • Мнения: 4 585
Законите се правят, да са удобни за богатите. Така е било от край време.
И така ще е. Ще ми се да видя как пътен полицай ще вземе това решение за Гранд Чароки.
И как шофьор в жигулка се оглежда, нищо, че му свети зелено.
Щото ако един джип два тона и половина намаха ръждясало жигули, нали?
Който има 50 лева излишни, ще кара. Останалите да внимават на кръстовищата.
И ми се струва, че броят на катастрофите ще се покачи.

# 12
  • Мнения: 503
Леко в страни от въпроса, на мен също са ми много интересни критериите, по които ще оценят доколко една кола е мръсна, за да наложат санкция на водача и. И дали това решение ще може да се оспорва, в случай, че някой е несъгласен. Такива неща си мисля, ей така, както си шофирам по калните улици на града.

# 13
мисля си Размисли и страсти...
че това нарочно ни го спретнаха от правителството.....казват му заблуда, изместване на фокуса от ама много по големи проблеми

# 14
  • Мнения: 2 386
Втрещи ме разрешението да се пресича на червен светофар, още не съм сигурен,
че съм разбрал правилно.

 Shocked Shocked #Crazy #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт