Моята история - извадено от тема

  • 4 166
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Zdraveite, ne znam dali tochno tuk da napisha edna istorja, no tja e za moeto zabremenjavane...Tochno predi 1 gidina bjah mnogo otchajana, zashtoto smjatah, che ne moga da imam dete. Sega sam na 33 godini i imam sin na 2m. i polovina - da e ziv i zdrav!
IStorjata e slednata - lichnijat mi lekar me nasochi kam Centar po reproduktibvna medicina i oplozdane in vitro Sofia, s rakovoditel d-r Javor Vladimirov. Zapisha si chas tam i se sreshtnah s d-r Vladimirov. Predi tova obache se bjah podgotvila s izsledvanija na hormoni, spermograma. Zanesoh izlsedvanjata, no doktorat kaza, che ne gi iska, zashoto trjabvalo vsichki izsledvanija da se napravjat pri nego. T.e. toi ne prizna spermogaramata ot Maichin dom i izsledvanija ot Cibalab.
Pregleda me, kaza, che jaichnicite mi bili mnogo zle, edinijat daze ne rabotel. V techenie na dve sedmici ostavh v centara dosta pari i se povtoriha sashtite izsledvanija, koito veche imah.
Prez cjaloto vreme az izpadah vav vse po-tezko psihichsko zastojanie, zshtoto spored Vladimirov neshtata sa dosta zle. Gledah zenite, koito idavaha s problem, tezi, koito se podgotvjaha za in vitro procedura i se chuvstvah uzasno.
A v tozi centar ima mnogo zeni... Zapisvaneto na chas e slozna rabota...
I taka - edin ponedelnik rano sutrinta imah chas i se sreshtnah otnovo s doktora. Toi sedna, pogledna me i kaza - losho e polozenieto. Izlsedvanijata sa mnogo loshi, vie ste stara, na tazi vazrast parva bremennost po normalen nachin e edva li ne chudo. Trjabva da vi podgotvim za in vitro, kato ne e sigurno, che s tezi izlsedvanija shte uspeete... Do kraja na sedmicata trjanba da vnesete 3000lv. I kaza na sestrata - tazi zena e za stimulacija.
Az si tragnah absoljutno potresena...
Proverih vednaga ot rabotata si za zaema ot CiBank, zarovih se v internet ...
I si zapisah chas pri vtori i treti lekar, za dopalnitelno mnenie.
Cheteiki obache ustanovih, che ne sa mi napraveni njakoi osnovni neshta kato naprimer cvetna snimka za prohodimost na trabite.
Na drugia den bjah na lekar - pokazah izlsedvanijata i doktorkata beshe mnogo izumena zashto s tezi pokazateli sam za in vitro. Tova stava v centar " Sveta Petka", d-r Maya Vasileva. Tja sashto me pregleda i ne otkri nishto obezpokoitelno.
Sled sedmica se vidjah otnovo s d-r Vasileva, zashtoto jacihnikat, koito spored Vladimirov ne raboti, ovulirashe. Za da se uskori ovulacijata, taj kato mi predstoeshe patuvane izvan stranata, d-r Vasileva mi izpisa inzekcija Impregnil. Sled dva meseca se obadih na d-r Vasileva, za da i kaza, che testat mi za bremennost e polozitelen. D-r Maya Vasileva mi vodi zenskata konsultacija i razdaneto v 1AG " Sveta Sofia". Rodih po esteven nachin, dori ne sekcio.

Tova, koeto iskam da kaza na zenite, koito misljat, che imat problem e da tarsjat i vtoro, tero, peto mnenie ako trjabva. Vsichki znaem kolko skapa procedura e in vitro... Vladimirov mi kaza da dam parite do 5 dena i hich da ne chakam nachaloto na sledvashtata godina, kogato da se opitvam da mina po zdravna kasa, zashtoto i bez tova njama da moga da se vkljucha v malkata broika. A i shte sam veche mnogo vazrtasna... Oshte ne moga da proumeja kolko alchen i bezochliv trjabva da e edin lekar, za da se darzi taka. Mnogo mi e machno za zenite, obarnali se kam tozi centar, zashtoto predpolagam,che ne sam edinstvenata, kojato moze da zabremenee normalno, no njakoi kapacitet i kazva drugo...

/zabravih da spomena, che personalat ne vladee dobre kompjutri i ako si tarsite rezultatite v internet shte vidite svoite, no napisani varhu chuzdi, koito jasno se vizdat. Opcijata track changes e nepoznata v centara/.

Zelaja na vsichki zdrave, mnogo optimizam, vjara v sobstvenata intuicjia i zdravi, shtastlivi i hubavi bebeta!!!!

Пиши на кирилица!!!

Последна редакция: пн, 12 май 2008, 19:58 от Хера

# 1
  • Мнения: 862
Постинга ти определено не е за тук и мисля, че модераторите ще преместят моето и твоето писание. Но се чувствам длъжна да отговоря, защото и други ще прочетат това.
Поздравявам те за постигнатата мечта и ти пожелавам никога повече да не се отчайваш, желая ти само щастие и здраве.
Моето впечатление от д-р Владимиров е съвсем различно от твоето. На мен той призна всички изследвания и не се отнесе комерсиално към проблема ми. Докторът е изключително човечен и внимателен. Отношението му ме накара да повярвам в него и подхрани мечтата ми за бебе с доза реалност.  Съжалявам ако си останала разочарована от клиниката и се надявам да няма други като теб.

# 2
  • София
  • Мнения: 2 383
Не съм пациентка на този д-р и го познавам съвсем бегло. Чувала съм, че лекари държат спермограмите да се правят в клиниките по стерлилитет и изрично искали да не се правят в МД. Това съм чела тук във форума... 
Хубаво е, че си успяла и имаш бебче. Честито. Да е живо и здраво детенцето ти.   Hug

# 3
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Желая много здраве на детенцето ти!

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Хубаво е, че си успяла и имаш бебче. Честито. Да е живо и здраво детенцето ти.   Hug
  Peace

# 5
  • Мнения: 7
грубиянка

# 6
  • Варна
  • Мнения: 730
това пък какво беше?!?
Хайде,  моля, да се отнасяме с повече уважение една към друга.
Все пак сме от едната страна на барикадата, а и толкова излишни нерви хвърляме цял ден, че и тук да се нагрубяваме!!!

# 7
  • София
  • Мнения: 102
Аз съм на 31 г.,след 10 дни ще навърша 32.Посетих Клиниката на д-р Владимиров септември  2008г.- юли бях претърпяла спонтанен /миссед/ аборт и исках да си направя генетични и имунологични изследвания под ръководството на специалист,а не да се лутам сама по болници и кабинети. Д-р Владмириов ме прие, изслуша ме, зададе ми безброй въпроси,записа си цялата информация на "ония розовите листа" и след около 45 минутен разговор ме прегледа.Нямах предишни изследвания-за това той самият ми назначи такива, а момичето отвън на регистратурата ми уговори и записа часове с генетик ,имунолог  и ендокринолог, които да ме прегледат и преценят какво да правим по-нататък. Д-р Владимиров  не пожела да напрвим спермограма на мъжа ми към онзи момент, защото така прецени след разговора ни, каза,че първо ще почнем от мен/тъй като бях забременяла след 3 месеца опити и искаше да видим като за начало моето състояние/. Отнесе се изключително професионално и човешки към мен, не е споменавал никакви суми, АРТ процедури и прочие неща.Дори аз му казах,че съм стара и имам някакви мои си страхове в главатаи  как "се виждам" на 37-8 г.  с 2-3 неуспешни ин-витро зад гърба си-а той се усмихна, каза ми че на фона на пациентите му съм даже млада и до никакво ин-витро няма да се стигне.Забравих да кажа,че ми назначи и тест за проходимост на тръбите/така че се съмнявам да го е пропуснал при авторката на темата/. След това  ходих 2-3 пъти при доктора да коментираме резултатите от изследванията и тогава се държа много човешки и по-скоро ме успокояваше,отколкото да ме плаши, да иска да почваме някакви процедури или да ми иска пари.Другата седмица пак ще отида при него-надявам се да имам добри новини! Praynig
Това е моето мнение и впечатление от д-р Явор Владимиров! Peace

Честита рожба , бенетон ! Да е жива и здрава и само да ви радва!  bouquet
Дай Боже всекиму!!! Praynig
 

# 8
  • Мнения: 7
Здравей,

Пожелавам ти успех! Дано имаш късмет и скоро да се радваш на детенце Simple Smile)))

Общи условия

Активация на акаунт