Бихте ли коментирали моите резултати!

  • 771
  • 11
  •   1
Отговори
Естрадиол 76.07
 pmol/l М(49.6-218)Ж(фазиF:90.1-716,O:243-1509,L:147-224,postmenoph.36.7-145)
 
 FSH 5.26
 IU/ml М(до12.4)Ж(фазиF:.до12.5;O:до21.5L:до7.7;Postmenoph.:до134.Sunglasses
 
 Тестостерон 0.43
 nmol/l М (9.9 - 27.Sunglasses Ж (0.22 - 2.9)
 
 LH 2.02
 IU/ml М(до8.6)Ж(фазиF:до12.6;O:до95.6;L:до11.4;Postmenoph.:до58.5)
 
 Пролактин 288.80
 ?/u/ml М (86 - 390) Ж (72 - 511)
 
Правени са на 4 ден от цикъла.По принцип цикъла ми е по дълъг поне на 32 дни е средно.Имам късна овулация по принцип когато съм я мерила е била най рано на 17 ден от цикъла.

# 1
  • Мнения: 4 700
Не виждам стойностите на пролактина и тестостерона.  Rolling Eyes

# 2

Ето ги
Пролактин 288.80 /u/ml         М (86 - 390) Ж (72 - 511)
Тестостерон 0.43 nmol/l         М (9.9 - 27. Ж (0.22 - 2.9)


# 3
  • Мнения: 4 700
АМи съотноШението на ФСХ/ЛХ не е много добре, но може да се дължи на късната овулация и ЛХ да се покачи преz следваЩите дни. Иначе другите иzследвания са ти съвсем наред.

# 4
  • Мнения: 2 382
И естрадиола е малко нисък.

# 5
сега на 12-14 ден пак ще пускам хормони.Ама при положение че съм с овулация не по рано от 16-17 ден има ли смисъл да е тогава.
Направо ми се реве.

# 6
  • Мнения: 1 950
И защо ще пускаш сега пак? Според мен смисъл няма, повтори ги другият месец отново от 3 до 5 ден и се консултирай с лекар за съотношението между ЛХ и ФСХ.
Аз не виждам от кое точно ти се реве?

# 7
Ами лекарката ми е написала следните неща
От 3 до 5 ден на цикъла да се пуснат Е2 ЛХ ФСХ Тестостерон Пролактин
От12 до 14 ден Е2 ЛХ ФСХ
На 22 ден ЛХ ФСХ и Прогестерон

Реве ми се защото ми писна от лекари от прегледи от хормони и лекарите нищо не ми казват а ние толкова искаме бебе.А по това което чете няма как да стане.Надявам де да не Ви звуча като лигла.

Пила съм досега Дуфастон
Диане 35
И от тях бая килца качих а аз си имам достатъчно излишни.

# 8
  • Мнения: 1 950
Ами ако и имаш доверие на докторката, пускай ги.
За естрадиола съм съгласна, може да се види до колко е нараснал, но ЛХ и ФСХ според мен е безмислено, няма да дадат почти никаква информация. ЛХ може да се види горе долу кога ще му е пика, но то трябва да е съпроводено с фоликуметрия, за естрадиола важи същото.
Ама ей така изследване на хормони по 3 пъти в цикъла без фоликуметрия ми се вижда загуба на време и средства.

А ти се стегни и недей да ревеш Peace
На всички ни е писнало, но нали искаме да успеем.

# 9
  • Мнения: 313
Тези всички изследвания ти пускат, защото ти проследяват овулацията. В този сложен процес на няколко места може да се появат проблеми, които да са причина за стерилитет.
виж това инфо за фоликулометрията
http://209.85.129.104/search?q=cache:wW1-BVKnvdkJ:koog-vma.com/s … mp;cd=5&gl=bg

# 10
  • Мнения: 939
 newsm78 прогестеронът се изследва 7 дни след доказана овулация - като твоята е 16-17 ден, би следвало да се изследва на 23-24 ден от цикъла. Е2 се пуска покрай ову да се види как нараства. Но пак няма логика - защото трябва да е около 13-15 ден, да не кажа на два пъти - на 13 и 15 ден. Но изследванията повторно преди ову се правят, когато се таймира овулацията. На теб сега не ти трябва такова нещо. Най-добре както казва Цветунката - комбинирай хормоналните с УЗД-прегледи. Ниският естрадиол би могъл да е такъв конкретно при теб, ако цикълът ти е по-дълъг. Предвид това, че имаш ову по- късно, стигам д отози извод. Другият случай означава лошо качество на яйцеклетките.

# 11
  • Мнения: 21
qucci,

както ти казват момичетата - остави хормоните за следващия цикъл,по-добре отиди на УЗД, така че се види има ли фоликул, колко е голям. Това също е важно, щом ти е по-късно овулацията може и хормоните да са се покачили, но няма смисъл пак да ги изследваш, на УЗД ще се види дали има нарастнал фоликул.
А и може да е случаяйно - тоя цикъл E, ФСХ и ЛХ да са ти по-ниски.

Общи условия

Активация на акаунт