Зачервени бузки

  • 1 522
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 441
На какво могат да се дължат постоянно зачервени бузки?Изключваме слънце....

# 1
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 321
Атопичен дерматит?

# 2
  • София
  • Мнения: 1 524
Претопляне  newsm78
Непоносимост към кремче за мазане.
Много нежна кожа.
Някакъв дразнител - пух, прах.

Ако ми дойде още нещо на ум ще пиша, но и ние сме така понякога, та ще следя.
При нас обикновенно следобед са червени бузките и то не всеки ден.

# 3
  • Мнения: 266
Обърни се към добър специалист.Той най добре ще ти помогне.
 Peace

# 4
# 5
  • Мнения: 6 441
И аз си мислех за това.Може ли малко повече инфо за какво точно става въпрос,защото не съм мн запозната.Как точно да го познаем и трябва ли да има и по др части на тялото или не е задължително?

# 6
  • Мнения: 1 367
Растеж на зъби може да е причина.

# 7
  • Мнения: 6 441
Обърни се към добър специалист.Той най добре ще ти помогне.
 Peace
Там е въпросът,че не ства въпрос за моето детенце.


Не знаех,че от зъби могат да се зачервят бузки,но така е почти от раждането си  Rolling Eyes

# 8
  • Мнения: 391


Не знаех,че от зъби могат да се зачервят бузки,но така е почти от раждането си  Rolling Eyes
[/quote]

А ако е от раждането тогава е силно вероятно да не са зъби. Иначе червените бузи са един от признаците за никнене на зъби, но може би не се проявяват при всяко дете.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 524
Ние сме с АД - диагноза поставена преди две седмици.  Confused
Израства се, това е непоносимост към определено нещо, храна, цветя, сапун. Може да се мени с времето, този месец към сапун, следващият към трева например. Ако не е силно изразен, дерматолозите не го лекуват, въпроса е да не пречи на детето, да не го сърби, боли и т.н. Ползва се козметика за АД - напремер А-Дерма ( според мен мн. добра). Това са думите на дерматологът ни. Организмът на детето се приспособява и ако е по-нежна кожата и по-чувствителна, може да се получи АД.
При нас се изрази в ситни пъпчици около очите, ама много ситни. Появяват се и изчезват - ходи ги разбери.

А тамън щях да пиша, че сте вече голями за първа проява.
Предразположени към АД са бебета с бяла кожа, светли коси и сини очи - пак думи на дерматолога.
Ако на бузките се образуват и нещо като лишейчета - почти сигурно ще е АД, най-добре да го види доктор.

# 10
  • Мнения: 6 441
Със сигурност ще кажа да отидат при дерматолог.  Peace
А за да не ги заблуждавам и плаша излишно ето една снимка на детенцет-какво е мнението ви?
http://images25.snimka.bg/005840396.jpg

# 11
  • София
  • Мнения: 1 524
На мен нещо ми е прецакан компа - целият екран ми розовее, но си мисля, че е АД. Приличат на червени и груби бузки - нали. Като леко по-груби от нормалната кожа.
Можеш да ги успокойш, че при кожна проява на АД не се проявява вътрешно- което е всъщност астма - нас това ни каза докторът. Ако искаш ще ти пусна координати, че тук няма.
http://www.bg-derm.org/sekretar.html

# 12
  • Мнения: 6 441
meggyv,благодаря ти!  Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 1 524
Ох - препрочетох си поста, звуча толкова категорично, а не съм доктор, може да е нещо съвсем травиално, като зъби.
Пате, пиши после какво е казал докторът.  Peace

# 14
  • Мнения: 6 441
Ох,незнам дали ще мога да я убедя  ooooh! Казва,че сигурно някоя жена в цикъл е ходила и не е казала и затова е станало така  ooooh! ooooh! ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт