Да сменяме ли Фризолак 1?

  • 10 210
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 411
Бебчето ни е на 45 дни.От самото начало давам Фризолак 1.До онзи ден нямахме проблеми,но от два дни много плаче и не се изхожда.Дадох му Дуфалак и нещата уж се оправиха,но днес пак е така.Знам,че Фризолака запича,но не мога всеки ден да му давам разхлабителни.От друга страна пък съм чувала,че не било хубаво да се сменя храната.Не мога да се свържа с педито,неоткриваема е когато не е на смяна,а пък и много не й приемам съветите,защото ме кара от другия месец да го захранвам  Rolling Eyes ,което не възнамерявам да правя.
Кажете ми какво е най-добре да направя в случая!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 2 734
А каква е консистенцията на акото-гъсто ли е,течно ли е?Възможно е да има колики и проблемът всъщност да не е запек?Щом досега повече от месец го е приемало без проблем,надали от 2 дни внезапно млякото е спряло да му понася...Случайно да си му давала нещо друго напоследък-някакви капки,нещо?А Дуфалак категорично не се дава на толкова малко бебе!Има едни капки за колики,билкови са,Бебинос.Освен ,че успокояват действат и разхлабващо,можеш да пробваш с тях.
Ако няма промяна до 2-3 дни и не се свържеш с педито ви,можеш да пробваш Фризовом.Млякото също е на Фризо,за деца с колики,повръщане и запек.Обикновено децата се повлияват добре от него.

# 2
  • Мнения: 2 478
След консулт с педито,най-добре смени с Фризовом.То е по-добро за колики,запек и повръщане.
Но не е ли добре да смениш и педиатъра???
Какво е това толкова ранно захранване?
Още повече,че детето от сега се запича,а какво остава при това ранно захраване?

# 3
  • София
  • Мнения: 9 517
Аз за педиатъра да добавя - как може да е неоткриваема, когато не е на смяна, те бебетата не дай си Боже, не се чувстват неразположени само когато е на смяна педито.

# 4
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
След консулт с педито,най-добре смени с Фризовом.То е по-добро за колики,запек и повръщане.
Но не е ли добре да смениш и педиатъра???
Какво е това толкова ранно захранване?
Още повече,че детето от сега се запича,а какво остава при това ранно захраване?

напълно съм съгласна  Peace

# 5
  • Мнения: 814
Първо и според мен - най-добре си смени педиатъра  ooooh! с това ранно захранване.
Личното ми мнение за Фризолака не е от най-високите, обаче честно казано в случая може изобщо да няма връзка с него - много сте мънички и може да са колики или други чревни неразположения, които да отминат с времето. 
Намери си свестен доктор според мен, който да ти даде по-компетентно мнение Peace

# 6
  • Мнения: 2 131
Поради същата причина и по препоръка на педиатърката ни започнах да давам на Алекс Фризовом долу-горе на възрастта, на която е твоето бебче.

# 7
  • Мнения: 681
И аз мисля,че освен Фризолака с Фризовом,трябва да смениш и педито  Peace Как таке е неоткриваема  ooooh!

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 2 388
След консулт с педито,най-добре смени с Фризовом.То е по-добро за колики,запек и повръщане.
Но не е ли добре да смениш и педиатъра???
Какво е това толкова ранно захранване?
Още повече,че детето от сега се запича,а какво остава при това ранно захраване?

съгласна съм напълно Peace

# 9
  • Мнения: 690
не ползвай Фризовом, ако детето няма рефлукс Naughty
по-добре смени млякото и вземи такова с пробиотици  Peace Лактана био или Хип ...
ние съмо ползвахме Фризолак и имахме проблеми, но с Лактаната всичко се оправи  Peace прочети повечко за това мляко и ако решиш - сменяй го  Peace

# 10
  • Мнения: 167
Ние също имахме проблеми с фризолак 1. Запече се много, но след седмица всичко се оправи и досега си ядем него.

# 11
  • Мнения: 1 367
От позицията на моя опит препоръчвам Фризовом.Той не е само за бебета с рефлукс,а като цяло подпомага перисталтиката.А,и още нещо-спешно смени педиатърката!И в никакъв случай не почвай захранване другия месец!

# 12
  • Мнения: 24 467
Сам по себе си Фризолакът не запича. Запек може да се получи /често става така/, когато бебето има колики /вие сте в такава възраст/ и приема капки против колики, които оказват такъв ефект. След преминаването на коликите и спиране добавянето на такива капки може би и запек няма да имате.
Сигурни ли сте, че има истински запек? Не се ли присвива от самите колики?
Ако все пак се спрете на Фризовом, следва да имаш предвид, че това не е лекарство, към него не се привиква, не е опасна и продължителната му употреба, и да- предназначено е и за деца с констипация, а не само с рефлукс, има и ефект при колики.

Общи условия

Активация на акаунт