Бърза тортичка с плодове!!!

  • 2 862
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 187
Продукти;
1 бр. блат за торта от по високите
плодове по желание
желатин
сладкарски крем  който приготвям така -400 гр прясно мляко
                                                                     2 яйца + 1 жълтък
                                                                      60 гр. брашно
                                                                     200 гр. захар
слагам млякото  да заври,разбивам яйцата и жълтъка със захарта отделно и добавям брашното пресято,и изсипвам леко във врящото мляко и варя още 3-4 минути като бъркам постоянно да не ми стане на бучки оставям го да истине.
Напоявам блата със сок от компот и слагам крема отгоре,подреждам си плодовете нарязани на фини филиики,приготвям си желатина както е посочено на кутийката му,заливам отгоре върху плодовете и оставям в хладилника за няколко часа това е резултата  Peace.Дано ви е харесало  Hug

# 1
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Изглежда чудесно. Ще я пробвам.   Peace

# 2
  • Мнения: 37
И аз ще я пробвам. Харесва ми това, че е лесна за приготвяне и добре изглежда. Дано да се справя  Embarassed

# 3
  • Мнения: 187
И аз ще я пробвам. Харесва ми това, че е лесна за приготвяне и добре изглежда. Дано да се справя  Embarassed
Ще се справиш разбира се много е лесна за изпълнение и много вкусна може да се направи със тези кремове готовите който продават,и така си спестяваш още повече време и продукти

# 4
  • Мнения: 5 977
Изглежда чудесно. Ще я пробвам.   Peace
Не изглежда чудесно, а удивително. При първа възможност ще я пробвам. Очите ми останаха на нея.Едно огромно Браво за авторката на темата. Hug  bouquet

# 5
  • Мнения: 5 977
..извинявам се за този втория си пост, но предния се публикува два пъти  Confused

# 6
  • Мнения: 187
 HugРадвам се че ви е харесала идеята Peace

# 7
  • Мнения: 37
madagascar - Всичкия сок от компота ли използваш за сиропирането на блата? Не става ли много мокро, като реване? Или греша ...  Sad

# 8
  • Мнения: 187
madagascar - Всичкия сок от компота ли използваш за сиропирането на блата? Не става ли много мокро, като реване? Или греша ...  Sad
Не сиропирам като за торта не като за реване  Hug

# 9
  • Мнения: 37
madagascar - Благодаря за уточнението! В събота ще я приготвя и ще се отчета за резултата  Simple Smile

# 10
  • Мнения: 187
madagascar - Благодаря за уточнението! В събота ще я приготвя и ще се отчета за резултата  Simple Smile
Ok mimoza1122 ще чакам за резултата  Peace  Hug

# 11
  • Мнения: 1 485
А крема с каква консистенция е-става гъст ли или трябва да бъде във форма?
И трябва ли да се стегне и после да се редят плодовете? newsm78

# 12
  • Мнения: 17 933
Без да видя преди малко пуснах тема точно за желатиновото покритие отгоре. Изглежда страхотно, заливката просто се излива отгоре, така ли? Аз мисля да я направя като торта с готовите блатове и готови крем- пудинги. Дано стане като тази Praynig

# 13
  • Мнения: 187
А крема с каква консистенция е-става гъст ли или трябва да бъде във форма?
И трябва ли да се стегне и после да се редят плодовете? newsm78
Без да видя преди малко пуснах тема точно за желатиновото покритие отгоре. Изглежда страхотно, заливката просто се излива отгоре, така ли? Аз мисля да я направя като торта с готовите блатове и готови крем- пудинги. Дано стане като тази Praynig
Крема си е нормален крем не да неможе да се одлепи от съда ,но не и пък да е рядък ,не нищо не чакам да стегне намазвам крема отгоре и редя веднага плодовете и заливам с жалатина както е описано на опаковката му така го приготвям .Няма нищо сложно ако не ви се занимава да правите крема сложете от тези готовите и на практика има остава само да се сиропира и наредят плодовете и да се полее с жалатина това много лесно е става много бързо Peace

# 14
  • Мнения: 37
И аз да се отчета. Днес я направих, но с готов крем ( Dr. Oetker) за торти и сладкиши. Незнам защо, но не можа да се стегне и остана малко рядък.  Cry След кратко умуване му добавих малко разтворен желатин и така спасих положението. След два часа я опитахме и беше разкошна, а сега няма дори парченце, за да я снимам.
Благодаря за рецептата - бърза, лесна и чудесна!

Общи условия

Активация на акаунт