Въпрос към мамите със спирала

  • 1 225
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 176
Преди 3 м. сложих спирала. До сега пиех хапчета, но реших да пробвам спирала.
Обаче, проблема е в това че когато съм в цикъл се почва невероятно кървене. Не е истина. Съсиреци, като яйца. Спеням превръзки през 15 мин. Изтичам цялата.
Доктора ми каза че първите месеци било така с някои жени. Сега пия някакви антибиотици и кръвоспиращи, но се шашкам. Не ми се иска да се стига до махането и, но ако и следващия месц е така, ще я махна. така 110% съм убедена,че ще развия анемия. Нямате си на идея колко кръв губя. Чак понякога имам пропадания и световъртежи.
Въпроса ми е  дали това е нормално при скоро сложена спирала? И дали с времетос  еоправят нещата?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
И при мен в началото имаше по-обилна кървене, но чак световъртежи не съм получавала. Цикълът ми се увеличи с 2-3 дни, но с времето нещата се нормализираха. Ако изкаш изчакай още 1-2 месеца и ако всеки път е едно и също по-добре я махай. Иначе е много удобно и ако се ходи редовно на прегледи няма проблем.

# 2
  • Мнения: 485
Да знаеш при всяка жена е индивидуално.И тялото по-всякъкъв начин се опитва да я изхвърли-нали е чуждо тяло.Изчакай известно време, сигурно нещата ще се нормализират.И на мен ми се промени за малко в началото макар ,че не съм кървяла обило,ама  ми идаше по-често ..

# 3
  • Варна
  • Мнения: 956
Не е нормалмо чак толкова да кървиш Shocked може би не ти понася спиралата?
Друг път слагала ли си?
Аз преди 7 г. си сложих, и бях по същия начин - чак искаха да ме вземат в болницата, но се разминах с инжекции.Махнах я на 2-рия месец.
Миналата година, реших пак да си сложа - уж по добра Rolling Eyes - е махнах и нея след няколко месеца Weary
А заради заболяването ми не мога и хапчета да пия smile3514

За спиране на кървенето, независимо дали сега или по нататък ще ти препоръчам "Метилергобревин" (капки)
Скъпички са но са много ефикасни yes

# 4
  • Мнения: 6 472
Аз кървях като тебе първите два месеца. После понамаля. Пак си остана по- обилно от нормалното, но в никакъв случай не и като кръвоизлив.

# 5
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Мамицееееее - махай това чудо от....душата си!
Послушай ме Wink

# 6
  • Мнения: 1 455
и при мен имаше по-обилно кръвотечение, но не чак толкова. Цикълът ми стана и по-дълъг, така си бях 2 години с моята спиралка. За капак си и забременях с нея , та сега си нося резултата.  Laughing

# 7
  • Мнения: 6 314
Уффф.... чак мен ме е яд като ви чета.
Не случайно спират вноса (доколкото дочух и производството) на тези спирали.
Аз съм с Мирена и просто нямам цикъл.
Като се има предвид, че преди се превивах от болки и цикълът ми продължаваше по 7-10 дни, сега не усещам кога идва и е с продължителност не повече от 24 часа. Избила съм си парите само досега (за година и половина) от спестени от превръзки, тампони и обезболяващи.

# 8
  • Мнения: 1 032
Това се случи с моята спирала. Wink
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=23010.0

# 9
  • Мнения: 5 500
Явно само при мен с обикновена спирала всичко е наред. И цикъла ми не е 9 дена път с камили.

# 10
  • The new Earth
  • Мнения: 1 941
Явно само при мен с обикновена спирала всичко е наред. И цикъла ми не е 9 дена път с камили.
Не е само при теб Simple SmileПри мен дори след поставянето на спирала,се нормализираха нещата,защото преди това се превивах на две от болки,също така и цикъла ми намаля от около 10-ина дни на 5.

Общи условия

Активация на акаунт