Махане първо на нощният памперс

  • 3 796
  • 30
  •   1
Отговори
  • Мнения: 304
Моят син от 10тина дена не пишка нощем-сутрин памперса му е сух. Слагам го на гърне и  изпишква доста като количество.През деня си е с памперс и само пишка в него, ака в гърнето.  Но като чета из форума, другите мами го махат последен. На някой случвало ли се е да започне с нощния?

# 1
  • Мнения: 2 448
Ами и моя рано се отучи да чурка през нощта, по скоро не му се пикае явно и наистина съм имала случаи на дневен сън да се напишка , а през нощта не. Но доста време му слагах памперс гащи от страх да не се изпусне, ама напразно. Пред деня ми се е напишвал, но вечер не.Явно си е до дете.Има други до 3-4 години пишкат вечер.Моя сега като по голям дори не се буди да казва, че му се чурка.а някои на тази възраст стават и през нощта. А не си ляга късно, да речеш, ами просто си е такъв организма му.

# 2
  • Мнения: 524
Да, едното ми дете не се напикаваше през нощта, но затова пък през деня..., малката обратно - през нощта се напикаваше, а през деня не. Децата са различни.

# 3
  • Мнения: 251
дамакупа, всяко дете си има навици, така че не би трябвало да се притесняваш какво казват другите мами из форума.Това, че детето ти не пишка вечер е много хубаво. И моята дъщеря така се отучи сама да пикае през ноща и след седмица и махнах нощния памперс. Явно е, че детето  има вече придобит навик да се стиска до сутринта. Така че съвсем спокойно би могла да  махнеш нощния памперс. Peace

# 4
  • Мнения: 1 666
Да, и с моят син така стана - първо махнахме памперса за спане, и за вечерния сън, и за следобедния. Просто той първо привикна да сяда на гърне и да пишка веднага след сън и в резултат на това явно почна да устисква по време на сън. А после през деня изобщо не искаше да сяда на гърнето и всичко правеше в памперса. Докато постепенно и на това не му дойде времето и махнахме изцяло памперсите.
Всъщност аз доста време след като спря да пишка нощем все пак упорито си му слагах памперс, че беше още зима и ме беше страх да не настине ако спи подмокрен. И така докато една нощ в 3 и половина ме събуди с "пиш", седна на гърнето, изпишка се и пак легнахме.

# 5
  • Мнения: 8 999
Въпреки, че на децата ми памперсите бяха сухи през нощта много преди да махна дневния памперс, нощният го запазих дълго, защото изобщо нямах намерение да подскачам като ужилена през час-два, да будя детето и да го карам да пишка. За собствено мое спокойствие махнах нощния памперс поне 3-4 месеца след като бях махнала дневния.

# 6
  • Мнения: 2 616
И аз имах същите терзания, защото сме в идентична ситуация. Махнах памперса, малкия се напишка и така рева и крещя, че на мен чак смешно ми стана, докато спеше го преобух, облякох и пак заспа, после 2-3 дни си пишкаше в памперса пак, ще опитам пак да го махна като се успокои да видим какво ще стане.

# 7
  • Мнения: 251
Моята пък не се напикаваше и не плачеше.Децата са различни.
дамакупа,щом се двоумиш дали да махаш памперса или не, то пробвай с махане.Не може да знаеш, ако не пробваш.Виж какво ще стане, ще се напикава ли детето, или ще е сухо? И ако продължава да е сухо и без памперса, то значи край на нощните памперси. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 1 208
Ох и аз съм на тази вълна. Повечето пъти му е сух памперса, но ако се е будел през нощта, сутринта е пълен памперса. лошото при него е, че още не говори и не си казва. От време на време има проблясъци и си взима сам гърнето и пишка в него. Аз съм решила още малко като се стопли и да го махна (освен това сега ми е развалена центрофуга и ми съхнат бавно дрешките).

# 9
  • Мнения: 304
Тази вечер ще пробвам и утре ще пиша резултата.
Благодаря за отговорите  Simple Smile

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Аз досега не съм чувала  newsm78

# 11
  • varna
  • Мнения: 676
При всяко дете е индивидуално.При моето махнахме много късно нощният памперс,към 3-4 годишна възраст.Макар да се напишкваше много рядко,аз го слагах профилактично.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Аз лично първо махнах дневния и месец след това нощния. Но не се учудвам и на обратния вариант. Щом детето не се напишква през нощта махни го.

# 13
  • Мнения: 2 616
Принципно по книгите пише, че момчетата се отучвали от памперса доста трудничко, защото при всяко пишкане получават ерекция и общо взето заради това, способността да задържат се появява чак към 3-тата година, както и заради психологическата бариера, която трябва да преминат, за да се откажат от сексуалната възбуда и да се изпишкат, а периодът между махането на дневния и нощния памперс отнема около 3 месеца, грубо. За справка книгата на Франсоаз Долто "Всичко е език".

Теорията я написах само информативно и да  вдъхва кураж в случай, че започнете да се притеснявате и да си задавате разни въпроси  Heart Eyes

# 14

Общи условия

Активация на акаунт