бременност след противозачатъчни?

  • 2 043
  • 8
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 152
Здравейте милички мамчета. Одавна се регистрирах и следя почти всички теми във форума с голям интерес....... Причината по която пиша е,че до средата на април пиех противозачатъчни Ясмин после ги спрях,защото с мъжа ми искаме да си имаме бебче. След спирането на хапчетата получих кървене точно 7 дни (колкото е продължителността на М), някои гинеколози ми казаха,че това е цикъла ми а друг пък че това е само отпадно карвене, не знам на кой да вярвам. След като сварши кървенето към 24.04. на 02.05 "поработихме" известно време и от тогава нямам никакви признаци на бременност или че ще ми дойде,ако предишния месец ми е бил М то трябваше да ми дойде в събота(10.05) а все още нищо няма.....дали да поизчакам още или да си направя тест....Извинявам се за дългия роман и ако темата не е за тук

# 1
  • Мнения: 1 335
Брой го за цикъл. Спокойно продължавйте с опитите. Стискам палци да стане скоро! Успех!

# 2
  • Мнения: 1 085
Щом ти закъснява 3 дни вече направи си тест.И аз пиех Ясмин , но на мен всичко ми беше нормално след спирането.Може и да си забременяла защото съм чувала че след спирането има по голяма вероятност.Пожелавам ти успех и дано е станало , ако не не се отчайвай и продължавайте с опитите. Hug

# 3
  • Мнения: 199
след спиране на  противозачатъчниу цикъла иска време да се понамести. и във всички упътвания си пише да се изчака един НОРАМЛЕН цикъл, преди да се започнат опитите.  е, моя опит сочи, че може да се забременее веднага след спиране на хапчетата...  Grinning  но  също казват, че може и първите месеци след спиране да липсва овулация.. така че.. просто трябва да изчакаш. иначе това кървене го брой за М. 

# 4
  • UK
  • Мнения: 1 351
 При мен стана една година след спирането на Ясмина. Сега пак ще го започвам защото съм много доволна от него  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 12 550
Според мен първият месец след спиране на хапчета не можеш да забременееш, защото организмът има нужда от време, за да се изчисти от остатъчното действие. Аз пиех Ясмин преди да забременея, спрях ги на 1.09.2005 и на 13 ноември забременях. Така че изчакай още няколко дни и направи 1 тест.

# 6
  • Мнения: 3 621
Според мен първият месец след спиране на хапчета не можеш да забременееш, защото организмът има нужда от време, за да се изчисти от остатъчното действие. Аз пиех Ясмин преди да забременея, спрях ги на 1.09.2005 и на 13 ноември забременях. Така че изчакай още няколко дни и направи 1 тест.

има много случай когато се забременява още първия месец след спирането на противозачатъчните, явно си зависи от организма
успех на авторката и скоро да види  EFP

# 7
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
И аз знам за случаи, когато се забременява още в месеца след спирането на хапчетата.
Това първото със сигурност е било мензис, а не изчистване.

Пожелавам ти успех в бебеправенето и да се обадиш за двете чертички!   bouquet

# 8
  • Мнения: 42
Здравейте всички!
И аз имам подобен проблем. Пиех 4 години Novinette, с мъжът ми решихме, че е крайно време да ги спра и ако дойде бебе-дойде. Да,но ги спрях през ноември, а сега е май и цикълът ми още не се е оправил. Няколко месеца ми идва- къде нормално, къде не...Март ходих на гинеколог, той каза че тия хапчета не правят проблеми по принцип...да ама не!Изписа ми дуфастон за около седмица и след няколко седмици ми дойде (на 01 април) и оттогава НИЩО. 2 теста  EFN и сега пак трябва да ходя...мн ме изнервя това нещо, все пак минаха 6 месеца....
P.S. А вече и бебче искам  Tired

Общи условия

Активация на акаунт