Сборните групи - лошо ли е там?

  • 2 290
  • 55
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 38 209
Идва края на май. И края на учебната година за детските градини. Няма да коментирам, че родителите трябва да застанем на челна стойка, за да измислим какво да си правим децата 3 месеца, докато учителките си почиват. И самите учителки ни плашат, че сборните групи през лятото били гадна работа - омешани деца, различни учителки.
Толкова ли е лошо в сборна група?
Да си дам ли детето там?
Или да мисля други варианти? Баби, летни платени забавачки и пр.

# 1
  • Мнения: 1 896
Сборните групи не са никак страшни.
Предимството им е, че обикновено децата в тях са по-малко на брой и учителките могат да  обърнат по-голямо внимание на всяко едно от тях.
Лично аз ги предпочитам пред  алтернативата да търся други варианти.

# 2
  • Мнения: 47 898
Не , не са страшни

# 3
  • Мнения: 3 537
Аз също не виждам нищо страшно.И моето дете ще бъде на сборна.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 296
Не са страшни,но лошото е,че по цял ден гледат детски в градината,
а и не ги извеждат навън,или поне не винаги.

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 1 150
В нашата градина остава всичко на всичко една група, в която са и малките от яслите. Миналата година още на втория ден от посещенията си в сборната, дъщеря ми лепна летен вирус, при положение, че откакто ходи на градина, това и беше първото разболяване. Освен това нейните приятели със сигурност не ходят, скучно и е. Та затова ще търся други варианти.

# 6
  • София
  • Мнения: 39 718
Не са страшни. Но мисля, че такава е тактиката на учителките. По-малко деца, по-малко работа. Аз като не работех преди ми казваха "не водете поне нашите деца, за да можем да поемем от другите градини".
Дияна е била и в нейната градина, и в друга градина в квартала. Като порасна малко даже и харесваше. Миналото лято беше в дежурна градина в квартала, намери си нови приятелчета, даже беше доволна. И от време на време ми говори за тази градина.
Извеждането на децата зависи от учителките. През лятото обикновено са навън.

# 7
  • Мнения: 46 437
Нашата градина е малка, само 4 групи, вечер редовно събират останалите последни дечица, за да не им е скучно и така всички се познават, и учители, и деца, и родители, сборна или нормална група, не мисля, че има разлика в този случай, не ме притеснява и за това лято я записахме.

Но в голяма градина, където детето ще попадне на непознат учител, не знам  Tired

# 8
Моята дъщеря се претснява като е в сборна група...но щом се налага! Peace
А иначе не е лошо. В градината  където ходихме ги изкарваха  на вън....и филмчета гледаха! #Crazy
Но като няма как да ги гледаме лятото  ,ще ходят на сборна група.

# 9
  • Мнения: 9 814
Не виждам нищо страшно в сборните групи, и там ходят нормални деца. Това че, твоето  не познава всички от тях не смятам, че е основен проблем. В крайна сметка не могат всички родители да си вземат по три месеца отпуск да си гледат децата.

# 10
  • Мнения: 1 172
Нашето дете харесва много сборните групи. Най-вече заради това, че са деца на различна възраст и на него му е по-интересно. Много контактен е, няма проблеми да е с непознати учителки и деца. Когато са в сборни групи, нямат толкова много занимания и предимно играят навън.

# 11
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
Според мен не са страшни сборните групи, но все пак си зависи и от учителите. Специално за нашата градина сборни групи е имало доста често през учебната година. Това лято дъщеря ми ще е в друга градина и нямам представа там как ще е. Дано учителите са отговорни. А що се отнася до децата дъщеря ми е контактна и бързо си намира приятелчета , с които да си играе. Дано това лято нацелим добър колектив и детето да се чувства добре а не като гостенче. А учителите определено не ги радва варианта много деца да са записани лятото да посещават детска градина.

# 12
  • varna
  • Мнения: 676
Моето дете беше категорично и не искаше да ходи в сборни групи.Аз се съобразих с неговото мнение и ходи на занималня.

# 13
На Мон по и харесва сборната група и харесва повече отколкото обикновената.

# 14
  • Мнения: 2 448
На моя му харесва "при батковците", има предвид, че при нас сборните групи дори са от различни възрасти. Миналото лято ходи без прекъсване, само когато градината затвори за 1 месец , това ни беше ваканцията.

Общи условия

Активация на акаунт