коркови подови настилки

  • 4 084
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 336
Търся мнението на хора, които имат такива настилки в дома си. Доволни ли са, какви са предимствата и недостатъците, а също и горе долу какви са цените?

# 1
  • Мнения: 289
Гледах и аз наскоро коркови настилки, защото сме на подов етап от ремонта. Цената беше около 65 лв/кв.м. Мен лично ме разубедиха за корка. Казаха ми, че е мека настилка и остават отпечатъци и направо дупки от по-твърди предмети. Ще следя обаче мненията, може и да не са ме посъветвали много компетентно.

# 2
  • София
  • Мнения: 978
Коркът е много удачно решение за подова настилка. Обработката му с различни смоли го прави достатъчно твърд и износоустойчив. Освен това има топло и шумоизолационни качества. Подържа се лесно. Като недостатък мога да кажа само, че е скъп.

# 3
  • София
  • Мнения: 1 890
Не съм виждала такива настилки. Как е като стъпваш, меко ли ?  newsm78

# 4
  • София
  • Мнения: 978
Не съм виждала такива настилки. Как е като стъпваш, меко ли ?  newsm78

Не, не е меко, твърдо е като ламиниран паркет например

# 5
  • Мнения: 205
Много ми харесва ,изглежда ми топло и уютно.Излиза значително по-скъпо от ламинат среден клас,но въпрос на вкус и възможности.

# 6
  • София
  • Мнения: 8 280
http://www.cork-bg.com/read.php?name=19&lang=bg ето тук хората са си написали всико мног подробно.
Съветвам те да прочетеш всичко тук много е подробно. Има още една коркова къща в Пловдив, и нейната страница е добра.
Когато попитах тези в Пловдив продават ли в София ми посочиха адреса на Софийската фирма.
Около 65 лв. е паркета другото е около 40. При нас беше 39 лв/м2, лепилото 1л е 12-13лв. за почти 7 м2 ни беше необходимо 3 кутии.

Ние си сложихме скоро(2-3 седмици) в коридора с PVC покритие. 
Лепи се много лесно, реже се слесно, няма отпадъци(фира), от това което си бях сметнала след изрязването ни остана 1/2 плочка.
Много е важно основата да е перфектна, ама наистина перфектна ако има и най-малките неравности не може да залепне плочката т.к. е сравнително твърда и не може да се огъне по неравностите.
При нас го полагахме върху мозайка, засега няма нищо наранено, а редовно се търаклят колики(със и без колела, когато ги мия след прибиране), кончета, малките хърлят разни неща.

# 7
  • София
  • Мнения: 2 802
И аз съм много навита за корк, поне в коридора ще сложим, но за другите стаи едва ли... Sad

Общи условия

Активация на акаунт