Продължителна кашлица

  • 5 065
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Искам да попитам намирате ли за нормална кашлица продължаваща вече месец? Детето ми е на 7м и кашля вече месец, като в началото повече, с лек бронхо спазъм, а сега вече само от време на време, но дълбоко. Няколко пъти го водих, няма нищо на гърдите, не давам и никакви лекарства. Педито ми смята, че ще отшуми, но така вече втора седмица, от време на време кашля, но не спира съвсем.

# 1
  • София
  • Мнения: 492
Хубаво ще е да отидете на детски пулмолог. Peace
По принцип не е нормално толкова време да кашля...да не сте карали  бронхит?

# 2
  • Мнения: 3 146
Виж, първо - сменете педиатъра, възможно най-рано!
Второ - идете на детски пулмолог, най-добре в Белодробната детска клиника към Александровската болница. Не е нормално и може да означава доста неща, затова идете скоро! Дори да отмине!

# 3
  • Асеновград
  • Мнения: 1 550
Идете и на друг лекар за твое спокойствие.Моето момиченце е на 3г.8м и вече цял месец покашля.Първо се запуши нослето от там секретите отиват назад и се получава кашлица.Ходихме сигурно 5 пъти на лекар на долу гърдичките са чисти, гърлото спокойно.Изписаха ни сироп Флудитек за да отхрачва и капки за нос махситрол.Най вероятно има увиличена носна сливица.

# 4
  • Мнения: 3 146
Щом е имало бронхоспазъм, занич трябва да иде на пулмолог задължително!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ако пулмолога не открие нищо или не минава, може и да е алергия.

# 6
  • Мнения: 1 877
А рентгенова снимка на гърдичките правихте ли? Защото вирусните пневмонии не се чуват на слушалки.

# 7
  • Мнения: 3 146
Ако пулмолога не открие нищо или не минава, може и да е алергия.

Вижте, детето ми е с астма, затова казвам на пулмолог да иде. Тъкмо добрият пулмолог ще рацбере дали е алергия, в каква степен е развита, или дали е нещо друго. Астмата е алергична реакция в повечето случаи, затова казвам, че трябва да се иде при тези оплаквания.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Ако пулмолога не открие нищо или не минава, може и да е алергия.

Вижте, детето ми е с астма, затова казвам на пулмолог да иде. Тъкмо добрият пулмолог ще рацбере дали е алергия, в каква степен е развита, или дали е нещо друго. Астмата е алергична реакция в повечето случаи, затова казвам, че трябва да се иде при тези оплаквания.

Именно.Но да бъде предпазлива. Мене 2 месеца ме тровиха с антибиотици пулмолозите, докато отсекат че съм предастматично и пратиха на алерголог.

# 9
  • Мнения: 26
благодаря, утре ще го водим пак на педиатър, но сме уредили и час за пулмолог. Ще пиша резултати.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 840
Валенсиа, бронхоспазъмът е нещо доста сериозно. Почти съм сигурна, че го бъркаш с нещо друго, защото няма как да му няма нищо на дробовете, при положение, че е имал бронхоспазъм. Освен това, подобен спазъм/не зная какво значи "лек"/ винаги обезпокоява лекарите и те подлагат пациента на сериозни изследвания и лечение. От поведението на педиатъра ти съдя, че или не е имало спазъм, или тя не е лекар.

При всички положения не бива да допускаш толкова продължителна кашлица с неустановен произход.

# 11
  • Мнения: 1 984
Ако пулмолога не открие нищо или не минава, може и да е алергия.

Вижте, детето ми е с астма, затова казвам на пулмолог да иде. Тъкмо добрият пулмолог ще рацбере дали е алергия, в каква степен е развита, или дали е нещо друго. Астмата е алергична реакция в повечето случаи, затова казвам, че трябва да се иде при тези оплаквания.
астмата не е алргична реакция. астмата си е астма.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 1 576
Алергична астма – в основата и е алергичната реакция на възпаление, възникваща под действието на специфични вещества (алергени) в околната среда. Най-честите алергени са:

домашен прах и акари
спори и полени
животински косми
различни химически вещества

Не-алергична астма – възниква под влияние на различни неспецифични провокиращи фактори от външната или вътрешна среда. Това са най-често инфекции, химични дразнители, физическо усилие, психическо напрежение, рефлукс на стомашно съдържимо, хормонални изменения и т.н. Тези фактори предизвикват подобна на алергия реакция, без да са свързани със задължителен контакт с алерген.


Смесени форми – комбинации от двете.

# 13
  • Мнения: 3 146
Ако пулмолога не открие нищо или не минава, може и да е алергия.

Вижте, детето ми е с астма, затова казвам на пулмолог да иде. Тъкмо добрият пулмолог ще рацбере дали е алергия, в каква степен е развита, или дали е нещо друго. Астмата е алергична реакция в повечето случаи, затова казвам, че трябва да се иде при тези оплаквания.
астмата не е алргична реакция. астмата си е астма.

Не зная, странно ми е, че казвате подобно нещо, след като дори на лекарството на сина ми за астма - Сингулар - на листовката пише, че астмата е алергична проява на организма, а и диагнозата, поставена ни от един от най-добрите пулмолози в БГ, е "астма с преобладаващ алергичен компонент" и лекаството се изписва по тази диагноза с шифър от Здравната Каса. При това, навсякъде пише, че алергичната реакция е най-честата пичина за астма, защото се включва към самата свърчувствителност на бронхите, която се проявява в следствие на дразнители.

# 14
  • Мнения: 1 984
Ако пулмолога не открие нищо или не минава, може и да е алергия.

Вижте, детето ми е с астма, затова казвам на пулмолог да иде. Тъкмо добрият пулмолог ще рацбере дали е алергия, в каква степен е развита, или дали е нещо друго. Астмата е алергична реакция в повечето случаи, затова казвам, че трябва да се иде при тези оплаквания.
астмата не е алргична реакция. астмата си е астма.

Не зная, странно ми е, че казвате подобно нещо, след като дори на лекарството на сина ми за астма - Сингулар - на листовката пише, че астмата е алергична проява на организма, а и диагнозата, поставена ни от един от най-добрите пулмолози в БГ, е "астма с преобладаващ алергичен компонент" и лекаството се изписва по тази диагноза с шифър от Здравната Каса. При това, навсякъде пише, че алергичната реакция е най-честата пичина за астма, защото се включва към самата свърчувствителност на бронхите, която се проявява в следствие на дразнители.

това е диагнозата на вашето дете... не на всички... http://www.e-placebo.com/index.php?option=com_content&task=view&id=71 в този сайт нещата са много добре описани. виждате че групата към която принадлежи вашето лекарство е последна сред средствата за лечение на астма. а антихистамини не са споменати въобще. камо ли месечни курсове с тях. причината - не са ефикасни! иначе просто няма как да ми обясните появата на астматичен пристъп от студен въздух, нерви, промяна на надморското равнище, преумора и др... всъщност много по честа причина за поява на астма е хроничната бактериална инфекция. затова и с въвеждането на подходящи ваксини случаите на астма намаляват. така например астмата е показанаие за ваксинация срещу грип.

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 17:43 от tonev

Общи условия

Активация на акаунт