Не съм вярвала, че ще имам такъв проблем

  • 4 850
  • 60
  •   1
Отговори
Бременна съм в 5 месец и досега съм качила 5 кг. ( ръст 173 и към 68 кг при забременяването). Пиша тези подробности, за да ви въведа в ситуацията. Вече 3 пъти се виждаме с една обща и доста далечна позната по разни поводи ( първия беше Беликден) и честно казано ми писна да слушам дивотии. Значи вижда ме , знае, че съм бременна и коментарът е "ОО, ама ти растеш само на дупе, лелел, леле, как си се наклала", втори път _ я се завърти да те огледам -  бая си наддала, , третия път - дебелееш ли, дебелееш ли>

Не мога да ви опиша как се вбесих особено последния път, но имаше много хора и майка й беше там, та нямаше как да й отговоря подобаващо.
Изобщо се чудя как да се държа , ако се засечем пак - тя не ми е никаква, обща позната и изключително прост човек.
Да не си помислите, че е някоя манекенка - на моята възраст е - 39 и е поне 90 кг, но се мисли за много красива и ходи облечена по умопомрачителен начин. Сташно самочувствие, а е като каца. както и да е  - какво да я правя следващич път се чудя - кой знае какво ще измъдри - имам чувството, че гледа да ме обиди умишлено или пък наистина е толкова невъзпитана и проста.

# 1
  • Мнения: 2 563
Отрежи я, дори няма нужда да си остроумна. Кажи й, че е невъзпитана и ти е станало много противно да общуваш с нея и толкова.

# 2
  • Мнения: 92
Изобщо не й се ядосвай!В твоето състояние само това ти трябва да си хабиш излишно нервите.Следващият път в зависимост от ситуацията или я подмини с високомерно безразличие, или й затвори устата с хаплива реплика. Ненавиждам такива нетактични и прости хора като твоята позната.Тя не заслужава твоето внимание.Успех! Simple Smile

# 3
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Дръж се с достойнство.И 20 кг. да наддадеш важно е ти да се чувстваш прекрасна и обичана.....а и не забравяй факта, че дори и да качиш някое излишно кило ти ще си имаш бебче......малко жени на тази възраст се осмеляват...и могат само да ти завиждат   Hug

# 4
  • Мнения: 1 062
Бих те посъветвала да си замълчиш и да я изгледаш високомерно, но по себе си съдя, че това няма да ме накара да се почувствам по-добре, предполагам и теб. Затова следващия път и отговори нещо хапливо и си кажи каквото ти се иска, пък и пред нейни роднини да е , голяма работа. Защо на следващата реплика " Дебелееш ли?" не и отговориш " Ами аз съм бременна, а твоето оправдание какво е?"

# 5
  • Мнения: 2 353
  Спокойно й каквото мислиш - че е като каца. И не си го слагай на сърцето, патки разни...

# 6
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 639
С простака се общува само просташки - иначе не разбира и не те оставя на мира.

# 7
  • Мнения: 606
  Кажи и че ядеш като прасе за да станеш тлъста като нея.
  Ти не можеш да обиждаш ли?

# 8
  • на дъното
  • Мнения: 1 539
На простака отвърни с мълчание каквото и да и кажеш тя си остава тъпа .Просто тя ти завижда че изглеждаш перфектно в това ти състояние.

# 9
  • Мнения: 80
Изключително много се дразня от нетактични и още повече от хора, които по някакъв особено просташки начин се опитват (и го правят) да те засегнат. Но понеже ако не си достатъчно елементарен като този който стои срещу теб и ръси простащини, обикновено не ти идват подобаващи отговори и то на момента.
Хареса ми отговора на mile_vale
Бих те посъветвала да си замълчиш и да я изгледаш високомерно, но по себе си съдя, че това няма да ме накара да се почувствам по-добре, предполагам и теб. Затова следващия път и отговори нещо хапливо и си кажи каквото ти се иска, пък и пред нейни роднини да е , голяма работа. Защо на следващата реплика " Дебелееш ли?" не и отговориш " Ами аз съм бременна, а твоето оправдание какво е?"
[/quote]  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 3 703
Такова поведение е повод за смях, не за нерви. Не си го слагай на сърце, не е твоя работа да я превъзпитаваш! Hug

# 11
  • Мнения: 1 568
Кажи и че си се амбицирала да я стигнеш Joy

# 12
  • Варна
  • Мнения: 2 268
Хаха, не се ядосвай! Hug
Следващият път като ти каже "Аууу, ма много си дебела!", и се усмихни с нааай- широката си усмивка и и кажи: "Нали!?!  Grinning Много се харесвам така, бременните жени са прекрасна гледка!"  Peace

# 13
Пренебрежението е най-добрия подход. Хем ти няма да се нервираш, хем тя ще си умре от яд, че не може да те засегне. С една дума - игнорирай я!!!

Няма нужда да се нервираш излишно в това състояние. Имам приятелки, които нададоха много на кила и станаха буквално като планини, но после си възвърнаха много лесно предишните килограми. Всичко е въпрос на структура.
Не се ядосвай за глупости Hug

# 14
  • Мнения: 2 131
С простака се общува само просташки - иначе не разбира и не те оставя на мира.
newsm10
Въобще да не ти пука!

Общи условия

Активация на акаунт