Строеж - къде, как, колко? Тема за взаимопомощ - 2

  • 24 587
  • 306
  •   1
Отговори
  • Мнения: 143
Продължение ...

Изглежда пролетта раздвижи бетона, желязото и група руски архитекти, та ето и новата темичка.

Линк към старта: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=254971.0

п.с. Извинявам се на Тандуури за закъснението, както и на желаещите да пишат в темата!

Успех с архитектите, конструкторите и цялото войнство майстори "желаещи" да изпълнят вашите желания! Wink

# 1
  • Мнения: 85
Nushlem  - Еластична хидроизолационна лента Superflex B 240, с двустранно гумирана средна част за работещи фуги в основи. Съвместима със студено полаганите maxit хидроизолационни продукти. Широчина - 24 см, гумирана част - 12/14 см. Разход 1,05 м/м. 1 ролка - 30 м. Аз съм ползвала на МАксит , полагала съм точно на такива прозорци - задължително и на тераси, имам колеги които и в баните слагат от нея, но аз не съм....обърни внимание и на отворите на дограмата...ако за затворрени от топлоизолацията трябва да се пробият на ново....тази лента препазва от дъжд - дори и да има топлоизолация обърната към дограмата вода пак влиза за съжеление.Аз съм имала случаи в които съм се чудела от къде влиза тази вода - с хидроизолация на тераса, с хидроизолационна лента по дограми, с пробити отвори на дограма и само проблеми....най-големия проблем в практиката ми е това...така че много съм запозната със "спиранто на водата" Simple Smile

# 2
  • Мнения: 2 255
и аз си позволих да пусна тема, като видях, че сме заключени..... Joy ....ще помоля модераторите да я изтрият  #Crazy

ето да се пейстна от там #Crazy

Ето една нескопосана скица  #Crazy


Ето една нескопосана скица на парцела ни, който е леко крив  #Crazy  и с малка денивелация - това с жълтичкото е което горе долу са ни взели съседите  Sick
Щастливка и ние така - искаме къщата да е горе долу там, за да можем да я изолираме максимално от север, с по-малко прозорци и отворена хем на юг, хем към гледката  Peace
Ако обърнем Г-то  Rolling Eyes ще стане с вътрешен двор, който ще гледа към съседите, които и без това вече искам да  #2gunfire

# 3
  • Мнения: 3 960
Имам едно въпросче  Rolling Eyes
Понеже продавам малък парцел в село до Варна и ми се обади една жена да пита дали сме искали информация в кметството какво може да се построй там /Не знам как се казва самия документ/ .Това не го ли прави купувача след като си закупи имота Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 2 255
Имам едно въпросче  Rolling Eyes
Понеже продавам малък парцел в село до Варна и ми се обади една жена да пита дали сме искали информация в кметството какво може да се построй там /Не знам как се казва самия документ/ .Това не го ли прави купувача след като си закупи имота Rolling Eyes

Казва се ВИЗА за строеж  Peace и ние също искахме от продавача заедно с актуална скица и такава виза  newsm78 защото представи си да си купиш място и после да се окаже, че имаш право само на 10-20% застрояване например  Sick

# 5
  • Варна
  • Мнения: 428
Виза за строеж не е необходима. Просто се обаждаш в кметството в ТСУ отдел (или както там се казва) и питаш какво е допустимото застрояване според плана на селото / местността.

Вяра: аз писах в твойта тема преди малко - мащаба ти верен ли е на тази скица, че нещо не ми се връзва размера на къщата и мястото...

И още нещо...Ние също имаме съседска ограда за местене, да видим как ще се развият нещата. Според съседа бил влязъл с 13 см в нашето, а на нас ни изглежда поне 2-3 метра. Да видим като дойдат да измерят какво ще излезе. Само се чудя дали да викаме първо фирма да постави колчетата или първо от кметството да определят границите? Вие как направихте?

# 6
  • Мнения: 2 255
Цитирам Yee от другата тема - която пуснах сутринта, като видях, че са ни заключили старата  Sick след което и Anneese пусна нова - реших, че е редно да пишем тук, тъй като Тема 1 си беше нейна  Peace

Вяра, мащабна ли ти е рисунката, че или къщата изглежда голяма, или парцела малък?  newsm78
Ние също имаме съседска ограда за местене, да видим как ще се развият нещата. Според съседа бил влязъл с 13 см в нашето, а на нас ни изглежда поне 2-3 метра. Да видим като дойдат да измерят какво ще излезе. Само се чудя дали да викаме първо фирма да постави колчетата или първо от кметството да определят границите? Вие как направихте?

Рисунката не е изобщо в мащаб, просто исках да онагледя в кой край искаме да строим  Joy Иначе смятам, че ще имаме и добър двор - при парцел 500 кв.м и основи на къщата 80-90 кв.м приблизително  Wink
Ние наехме човек, който е оторизиран да прави "заснемания" и замервания  thumbsup и той си мери и изготвя всички необходими скици и документи.
Които общината признава, но както се оказа изобщо не може да вземе страна по спора с оградата, камо ли да сложи колчета или да я премести  #Cussing out

# 7
  • Мнения: 2 255
опа писали сме едновременно  Joy

При нас са влезли с от 2 - до 6,5 метра реално

# 8
  • Варна
  • Мнения: 428
Е, разбрахме се най-сетне , че с тези 2 теми се обърках и аз.  Wink
Оф, с тия огради голям ужас...
Защо винаги в тази държава правото е на страната на неизправната страна - по-лесно е да си в нарушение, отколкото да си търсиш правата?! Как може общината да не е страна в такъв спор, ами нали тя ги определя тези граници, планове и т.н.? Абсурдистан!

Знае ли някой ограда с каква височина е допустима, без да се иска допълнително разрешение някакво?

# 9
  • Мнения: 2 255

Оф, с тия огради голям ужас...
Защо винаги в тази държава правото е на страната на неизправната страна - по-лесно е да си в нарушение, отколкото да си търсиш правата?! Как може общината да не е страна в такъв спор, ами нали тя ги определя тези граници, планове и т.н.? Абсурдистан!

Ами защото в документите и плановете на общината са на верните места и размери....а реално  Sick и спора става м/у частни лица  #2gunfire

# 10
  • Мнения: 3 770
ВЯРА , ако само съседите те безпокоят , за да обърнеш къщата - има решение.Засаждаш една редица туи и хем ограда , хем и няма да ги виждаш!  Simple Smile Аз смятам да засадя такива от двете страни на двора та да не виждам комшиите. Grinning

# 11
  • Мнения: 2 255
ВЯРА , ако само съседите те безпокоят , за да обърнеш къщата - има решение.Засаждаш една редица туи и хем ограда , хем и няма да ги виждаш!  Simple Smile Аз смятам да засадя такива от двете страни на двора та да не виждам комшиите. Grinning

А това е задължително - отзадната страна ще има туи - хем да не гледам съседите  Hug, хем да пазят завет от север Grinning, а мъжа ми вече "почти виртуално" е засадил отляво и дясно храсти с малини  Joy

# 12
  • Мнения: 3 770
Не може ли наистина да обърнеш къщата и да започнете да строите , а пък после да се съдите?

# 13
  • Мнения: 2 255
Не може ли наистина да обърнеш къщата и да започнете да строите , а пък после да се съдите?
1-во не ми се иска да е на улицата  #Crazy и 2-ро я завъртяхме така, за да може както казах от север/североизток да е макс. затворена и там да са стълбите и подобни помещения, а стаите да са отверени на юг / югозапад  Peace
Дето викаше една мацка, лесно ви е на вас в равното пловдивско поле, дето не търсите слънцето  hahaha

# 14
  • Мнения: 3 770
Уффф ,ще ме накарате сега да се размисля как беше ориентирана пустата къща?  newsm78  Като оставим настрана ориентацията и за мислих върху варианта да е навътре къщата, но се отказах.Предпочетох да е със заден двор , без изглед от улицата.Сега като се замислям , май наистина повечето хора си правят навътре къщите!Не знам защо!  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт