Хайде на ролери 2 :-)

  • 31 781
  • 129
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 338
Имаше една такава тема преди година. Споделяхме си кой какво и къде кара Simple Smile Аз така и не си купих ролери тогава, но дъщеря ми добре се понаучи да кара миналото лято. Тази година съм решена и аз да започна да се пързалям Wink Намирам проблем обаче в избора на ролери. Научих за лагерите, за колелцата и височината на обувките, но при този ограничен избор на БГ пазара просто не знам какво да си взема. Харесах един дамски модел на HUDORA : PU -колелца с висока устойчивост; ABEC5 хром ; спирачка 65 % гума и 35 % стабилизатори; допълнително противоудърно укрепление на обувката. Дали са добри за начинаещи?

# 1
  • Мнения: 208


Аз искам да попитам къде във Варна мога да намеря ролери - номер 37. (за дъщеря ми са - аз все още не мога да се престраша да се кача на подобно нещо  Peace)

online, а на каква цена са тези, които ти си хареса?

# 2
  • Мнения: 1 338


Аз искам да попитам къде във Варна мога да намеря ролери - номер 37. (за дъщеря ми са - аз все още не мога да се престраша да се кача на подобно нещо  Peace)

online, а на каква цена са тези, които ти си хареса?

Провери в СпортДепо и в онези магазинчета под Полския център надолу в посока Морска гара - малко преди Арабската сладкарничка и улица "Направи си сам". Две или три магазинчета са от двете страни на улицата. Не знам дали ти стана ясно от моето обяснение. Ако не - ще покажа в бгмапс Wink
http://www.sportdepot.bg/products/skates-blades/roleri/roleri/755-damski-roleri -> Ето ги моите Simple Smile Не са най-блестящата комбинация от цветове на живо, но отговарят на всичките ми очаквания Simple Smile Вече ги пробвах на паркинга на ХИТ и паднах само 2 пъти! За щастие имах наколенки.
Не забравяйте протекторите, за да е удоволствието пълно. Намират се комплекти за по 7-10 лв.

# 3
  • Мнения: 208


Аз искам да попитам къде във Варна мога да намеря ролери - номер 37. (за дъщеря ми са - аз все още не мога да се престраша да се кача на подобно нещо  Peace)

online, а на каква цена са тези, които ти си хареса?

Провери в СпортДепо и в онези магазинчета под Полския център надолу в посока Морска гара - малко преди Арабската сладкарничка и улица "Направи си сам". Две или три магазинчета са от двете страни на улицата. Не знам дали ти стана ясно от моето обяснение. Ако не - ще покажа в бгмапс Wink
http://www.sportdepot.bg/products/skates-blades/roleri/roleri/755-damski-roleri -> Ето ги моите Simple Smile Не са най-блестящата комбинация от цветове на живо, но отговарят на всичките ми очаквания Simple Smile Вече ги пробвах на паркинга на ХИТ и паднах само 2 пъти! За щастие имах наколенки.
Не забравяйте протекторите, за да е удоволствието пълно. Намират се комплекти за по 7-10 лв.

Ооо, ролерите изглеждат много добре! Сещам се за кои магазини говориш, ще проверя там, благодаря!
Моята госпожица се научи да кара без протектори от самото начало, но според мен, никога не са излишни  Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 173
Побууут, аз си търся нови, качествени, от фитнес серия да са, финтове не смятам да правя. !00-120 макс се прижалвам

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 6 884
Здравейте!
На дърти години ще се уча да карам ролери, заедно с 5-годишния ми син.  hahaha
Вече купихме.От моите познати никой не кара, а имам нужда от практически съвети!
Моля вещите в пързалянето да споделят как най-бързо и безболезнено да овладеем возенето на колелца! Сигурно има правила относно стойката  на тялото, начини за завой... 

# 6
  • Мнения: 1 338
Твърде самохвално би било да споделям някакви съвети за карането на ролери, тъй като карам от доста скоро и при това не толкова често Sad Последния месец във Варна понапреднах - вече почти не падам, а и поовладях спирането.

Ще нахвърлям само основните си изводи:

- Никога да не тръгвам по стръмен наклон, разчитайки само на спирачката. Гарантирано ще си изкарам акъла, а и този на хората, имали късмета да се окажат в този момент долу.
- Уфективно се спира като се сложи перпендикулярно крак зад едната кънка. Все едно е нещо като обърнато Т. Овладява се постепенно, макар в началото да изглежда невъзможно. Така слизам вече по наклон.
- Като се стъпи с ролерите под по голям ъгъл и се натисне със задния крак на пръсти, а с предния на пета се получава нещо като завъртане. Не е пирует, но съм се завъртала почти на 360 градуса Simple Smile
- Назад се кара трудно, но след дестина часа упражнения вече не изглежда така Simple Smile
- Завиването е лесно и много помага при наклон - ако не се овладее спирането завивате обратно на наклона и кънките спират.

Къде карате в София? Във Варна открих, че според степента на друсане има много видове асфалт. По най-гладкия е възможно да се правят най-много номера Wink Ще ми се да си намеря място за каране и тук. Пред ХИТ асфалта ми е твърде зърнест, а и има много коли. В парка до нас за каране изобщо не може да стане дума.

Ще се радвам да споделите и други начини на спиране, тъй като това ми е най-големия проблем.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 2 305
Основните начини на спиране са следните:

1. Спиране в друг човек - усвоява се първи Simple Smile - за предпочитане е човекът да е познат.

2. Спиране в градинката - само за не прекалено засилени ролери

3. Спиране със спирачката - натискаш с петата, на която е спирачката, като междувременно присвиваш леко колене

4. Т-образно спиране - влачиш единия крак, перпендикулярно зад другия

5. Спиране със змейки или пирует

Успешно и безаварийно каране!  Simple Smile

# 8
Първо си купихме Ролери, и чак след това се сетих да проверя във интернет Simple Smile и написах във чичо гугъл "Ролери във Варна" и ми отвори тази тема.
Моите и на синът ми са "Powerslide" , видях че не са споменавани тук досега и реших да попитам евентуално по запознати от мен. Купих ги от магазин Vertigo - Изток , мисля че така се казваше , намира се зад спортна зала, днес карахме вече и много добре се представиха, доволен съм, както и аз така и синът ми. Та въпросът ми е имали още хора като мен, на които им се кара в компания ? Simple Smile Купих си и кънки за лед от същото място, но все още не успяхме да ги пробваме Simple Smile

# 9
Здравейте,
ние сме една група която се събира за каране на ролери в Морската градина на Варна.
За да сме в контакт ползваме публичен чат на Skype "Ролери във Варна".
Всеки който обича този спорт е добре дошъл.
Да се запознаем и да покараме заедно.

Това е връзка към чата:

http://www.skype.com/go/joinpublicchat?skypename=svilenstavrev&a … MRRijoXwZEamn5rQQ

# 10
  • Мнения: 2 401
Опа, тука съм.  Обаче ще си купувам кънки, не ролери. Има ли читави у нас? Да ми препоръчате нещо?
А софиянки няма ли?

# 11
  • София
  • Мнения: 224
Хайде сега кажете къде в София има нормални ролери и да не са по 200лв.че искам и за мен и за детенце,но определено не мога да си позволя скъпи играчки.И после да кажете къде ще се събираме да караме в София.

# 12
  • Мнения: 2 401
Ехооо? Айде, че купувам кънките..

# 13
  • Мнения: 1 338
Опитайте в Спорт Депо. Моите си ги купих от магазина им до Метро-Люлин. Hudora са и не са лоши. Ако искате нещо по-специално, може да търсите Roces или K2, но лично аз нямам впечатления. Ролери има и в хокейния магазин на Славия, SLS, спортните магазини на Алабин...

# 14
  • Мнения: 14
Има на доста прилични цени, или поне имаше, в магазина на Фила на Черни връх. Иначе и във Вертиго има. Но трябва ди видя на какви цени. Има на доста прилични и са под 200 лв със сигурност. Хайде с някого да караме! Аз карам почти всеки ден на НДК и по улиците, но ми е скучно сама. Simple Smile Имам един познат, но не винаги можем да се засечем...

# 15
  • Мнения: 411
хайде и аз да си кажа прави4ката заЩо си купих ролери.не се смейте,стягам дупето 4е е поовиснало,има ефект само остава да намеря време всеки ден да карам поне малко.
години,какво да се прави.
мамите,които са попреминали първата младост ако искат могат да пробват.
изпитана марка

# 16
  • Мнения: 1 466
Здравейте!
От два дни имам ролери, но се престрашавам да ги обуя само в къщи на двора. Като бях дете карах кънки, ролери и скейтборд, но сега сякаш всичко съм забравила. Успях да падна веднъж и протекторите не помогнаха, защото се приземих на дупе.  Grinning
Аз също смятам да си стегна дупето с тях, ама с падане върху него едва ли ще стане.  Joy

# 17
Hora,kude namirate kolelca za roleri na prilichni ceni? I namirate li izob6to njakakvi osven v internet-6opovete. Vsi4ki sa se izhitrili i prodavat roleri no ne prodavat kolelca. Trjabvat mi pone 82 milimetrovi za da ne se spuvam vuv vsjako kamuche.

# 18
ami az predi dve godini iskah da si kupia oba4e...240 lv mi se vidiaha dosta i i si kupih v4era za 110!
Vertigo v Sofiq i Vertigo Iztok vuv Varna si struva da budat poseteni.Ima si kunki i protektori za tqh i kolelca...samo opit ne prodavat oba4e toisi idva s karaneto  Party

# 19
Здравейте Simple Smile
Най-после си купих ролери...от доста години насам не се бях качвала.Сега обаче си ги карам сама из морската градина във Варна  Embarassed Ще се радвам,ако има желаещи да си правим компания от време на време.Пишете тук или skype - mariya.a.

П.С. Видях по-горе в темата за тази групичка с публичния чат в skype,но нещо не мога да вляза там.

# 20
lionkata Елена, продаде ли си ролерите? че и аз наскоро реших да карам, ама моите са 42 номер и са ми големи и търся 41. и аз съм от Варна и ако не си ги продала още, дай да видим каква схема можем да заформим:)

# 21
  • Мнения: 684
Продадох ги!!!
Една мама ги купи и караме заедно, на нея и заспаха на краката!!!
Съжалявам!

# 22
Има на доста прилични цени, или поне имаше, в магазина на Фила на Черни връх. Иначе и във Вертиго има. Но трябва ди видя на какви цени. Има на доста прилични и са под 200 лв със сигурност. Хайде с някого да караме! Аз карам почти всеки ден на НДК и по улиците, но ми е скучно сама. Simple Smile Имам един познат, но не винаги можем да се засечем...

Az si vzeh roleri predi edna sedmica, ma sm vozil i predi. Samo 4e nemoga da si namerq podhodq6ta kompaniq. Moje da me nameri6 na skype: metallica_mkd

Moje da stane zabavno, az karam v Borisovata Gradina i po ulicite Simple Smile

# 23
Iskam da pitam  ot kakyv material trqbva da sa kolelcata za da sa dobri rolerite ?
Pishete molq na Skaypa mi   BraiN-cho    Blagodarq

# 24
  • Мнения: 76
И ние с мъжа ми от скоро сме в морската по нощите да се учим да караме. за малко сме детето и решихме да наваксаме. През ноща е най- добре, тъй като няма толкова много хора, а е осветено. Не сме само ние Simple Smile доста ентусиасти има.  Мъжа ми е карал сърф и за него е много по- лесно, но аз съм като прохождаща. Дано да устискам. Успех на всички!

# 25
  • Мнения: 1 338
Има намаление на ролери Fila в SlS на Черни връх.
За колелцата - различават се по размер и по твърдост. Предполагам, че по-меките са за зала, а по-твърдите за асфалт.

# 26
  • Мнения: 684
Аз вечер не мога да карам но пък сутрин алеите са мои когато съм свободна...мноого е гот към 9 сутринта когато няма много хора...голям кеф е, но карам без протектори и вече става опасно че се движ абързичко, но разбрах че в SLS има на промо и протектори на Фила 25 лева.Ще видя в спорт депо сали има ако не от София ще си поръчам...

# 27
Да ви кажа една новина!!!
В Младост, в близост до ледената пързалка и футболните игрища има детски кът, който е безплатен. Та точно до него строят площадка за ролери. В неделя - 09 август кметът на Варна Кирил Йорданов ще я открие.Тя ще бъде безплатна.

# 28
  • Мнения: 0
Няма ли някой/я Плевенчанин/ка за компания на ролери. Не бях карал ролери 5-6 години, но вече привикнах  Grinning самоче е много скучно сам да карам дори и когато си пускам музика абе не е ли си с някои човек си полафиш нестава

# 29
  • Мнения: 1 338
Да ви кажа една новина!!!
В Младост, в близост до ледената пързалка и футболните игрища има детски кът, който е безплатен. Та точно до него строят площадка за ролери. В неделя - 09 август кметът на Варна Кирил Йорданов ще я открие.Тя ще бъде безплатна.

Пързалката е супер! И рампата до нея също. В Морската е идеално за разходки с ролери. Онзи ден видях една майка на ролери с бебешка количка Simple Smile

# 30
  • Мнения: 0
Здравейте Simple Smile
Най-после си купих ролери...от доста години насам не се бях качвала.Сега обаче си ги карам сама из морската градина във Варна  Embarassed Ще се радвам,ако има желаещи да си правим компания от време на време.Пишете тук или skype - mariya.a.

П.С. Видях по-горе в темата за тази групичка с публичния чат в skype,но нещо не мога да вляза там.

И аз съм така Wink Тая година си купих 45ти номер, щото старите дето са 30 и кусур малко взеха да се опъват Joy
от време на време разцъквам в морската, ама е малко скучно като няма с кого.. друго е като има с кой да си приказваш и правиш кефа.. музиката в началото помагаше, ама сега ..

би било супер, ако направим някоя скромна групичка, казвайте кога сте свободни !  Wink

Последна редакция: пт, 21 авг 2009, 14:46 от chefos

# 31
  • Мнения: 0
e хайде, желащите къде се скрихте  Party

# 32
  • в обкръжаващия ме хаос
  • Мнения: 346
И аз се включвам в темичката. Решила съм да си купувам, но нищо не разбирам от ролери, за това ще съм много благодарна, ако някой компетентен съфорумец или съфорумка се включи с разяснения относно това за какво трябва да се пита и гледа в магазина. Искам да са бързички и да не им дрънчат колелетата. Чувала съм, че за да развиват скорост трябва да са с по-големи колелца, а за да не дрънчат колелцата да са силиконови , вярно ли е? Може ли да се разчита на компетентността на служителите в магазините на "Спорт депо"    bouquet

# 33
  • Мнения: 684
В спорт депо нищо не разбират, повярвай ми!
Значи гледай да не ти тежат на крака като ги обуеш, да са ти по мярка- да не са ти широки например, колелата разбира се че полиоретан или силикон и големина не по малко от 80 мм. Ако може 82 по добре. А бързината зависи и от лагера- гледай да е ПОНЕ ПЕТИЦА А МОЖЕ И СЕДМИЦА!!!
Успех!

# 34
  • Мнения: 0
В спорт депо нищо не разбират, повярвай ми!
Значи гледай да не ти тежат на крака като ги обуеш, да са ти по мярка- да не са ти широки например, колелата разбира се че полиоретан или силикон и големина не по малко от 80 мм. Ако може 82 по добре. А бързината зависи и от лагера- гледай да е ПОНЕ ПЕТИЦА А МОЖЕ И СЕДМИЦА!!!
Успех!

Можеш да наминеш и до Вертиго (има го в няколко града под различни имена). За да не става реклама, напиши в google: vertigo-skates и ще ти излезе сайтчето им Simple Smile
Там има компетентни Wink

Иначе важното е да ти са удобни и да пасват отвсякъде.
Колкото по-голямо е колелцето, толкова по-бавно ускоряваш, но поддържат и вдигат висока скорост в сравнение с по-малкия размер.
Мисля че максималния размер беше нещо от рода на 100-110mm.

Лагера наистина, много препоръчително е да е минимум ABEC 5.
Ако имаш някакви други въпроси, питай Wink

Успех  Sunglasses

# 35
  • в обкръжаващия ме хаос
  • Мнения: 346
lionkata, chefos, благодаря, инфото ви ще ми е от голяма полза   bouquet

# 36
  • Мнения: 5 173
Лагера наистина, много препоръчително е да е минимум ABEC 5.
Ако имаш някакви други въпроси, питай Wink
Как да разбира моите лагери какви са?

# 37
  • Мнения: 1 338
Трябва да пише някъде на рамката. АВЕС 3, АВЕС5...

# 38
  • Мнения: 5 173
Добре, ще огледам.
Благодаря!

# 39
От Варна съм и си купих ролери Powerslide от "Vertigo-Изток" в магазинът им зад Спортна Зала , 110 лв много добре изглеждат. ABEC 5 лагери , алуминиева шина, колелца 80 мм , казаха ми че имат и 1 Година гаранция за което не съм чувал на друго място да дават такава въобще  Grinning ... а разбрах че скоро ще правят и намаление но не ми се чакаше Laughing апък то днес и заваля ...

Много разбират момчетата в този магазин, и те са кънкьори ама от тези със Блейдовете които се пързалят по разни парапети и ръбове Grinning аз нямам смелост за такива неща,

За всички интересуващи се минете първо от там и ги поразпитайте на драго сърце ще ви обяснят това онова , на мен даже ми пуснаха един филм за кънки да видя кое как е Simple Smile

Само да изсъхне и отлитам към морската Simple Smile

# 40
  • Мнения: 0
От Варна съм и си купих ролери Powerslide от "Vertigo-Изток" в магазинът им зад Спортна Зала , 110 лв много добре изглеждат. ABEC 5 лагери , алуминиева шина, колелца 80 мм , казаха ми че имат и 1 Година гаранция за което не съм чувал на друго място да дават такава въобще  Grinning ... а разбрах че скоро ще правят и намаление но не ми се чакаше Laughing апък то днес и заваля ...

Много разбират момчетата в този магазин, и те са кънкьори ама от тези със Блейдовете които се пързалят по разни парапети и ръбове Grinning аз нямам смелост за такива неща,

За всички интересуващи се минете първо от там и ги поразпитайте на драго сърце ще ви обяснят това онова , на мен даже ми пуснаха един филм за кънки да видя кое как е Simple Smile

Само да изсъхне и отлитам към морската Simple Smile

Здравей,

Разбра ли кога точно ще е намалението, че нещо ме заинтригува Grinning

# 41
  • Мнения: 0
Има ли желаещи да направим едно каране ? Simple Smile (За Варна става въпрос)

# 42
  • Мнения: 1 338
Уф, много ми се кара, но не съм във Варна. Тук все е мокро, а и трудно се намира хубав асфалт.

Някой карал ли е в студено и сухо време? Чудя се дали би имало проблем с колелцата при ниски температури, както е с летните гуми през зимата.

# 43
  • Мнения: 0
Уф, много ми се кара, но не съм във Варна. Тук все е мокро, а и трудно се намира хубав асфалт.

Някой карал ли е в студено и сухо време? Чудя се дали би имало проблем с колелцата при ниски температури, както е с летните гуми през зимата.

Като захладня не ми се отдаде възможност, поради технически причини, но като застудее пак, ако не съм забравил ще кажа как е.
А междувременно, ако има желаещи за каране утре, да знаете че някъде към обед-следобед ще пощъкам из морската.
Елате ще се запознаем, ще обменим опит, ще покараме ^^

# 44
  • морето, сините вълни...
  • Мнения: 510
опааа и аз тук
много искав да се наумада карам ролери.
"пързалям" се по принцип, ама далеч не съм уверена. И все още повече страх изпитвам, отколкото удоволствие....
Запалих и малкия - естествено той ще се научи преди мен, но .... пък аз нищо немога да му показвам откъм техника...
ще следя за групичка и ще се опитам да се включа

# 45
  • Мнения: 1 338
опааа и аз тук
много искав да се наумада карам ролери.
"пързалям" се по принцип, ама далеч не съм уверена. И все още повече страх изпитвам, отколкото удоволствие....
Запалих и малкия - естествено той ще се научи преди мен, но .... пък аз нищо немога да му показвам откъм техника...
ще следя за групичка и ще се опитам да се включа
Мога да те посъветвам да пробваш ролер пързалката в Младост. Настилката е много подходяща за опитване на пресечки, завои, каране назад и др. елементи. Често там има и други любители на ролерите, от които могат да се вземат много идеи и съвети.

# 46
  • Мнения: 0
Има ли надъхани да направим утре едно каране ? Simple Smile

Не се претеснявайте, ако неможете много добре.
Ще помагаме ! Simple Smile

# 47
  • варна
  • Мнения: 193
и аз да се запиша в отбора на любителите на ролери. от вчера имам и се чувствам като малко дете. не мога да карам, но имам голямо желание и скоро ще се науча

# 48
  • Мнения: 0
и аз да се запиша в отбора на любителите на ролери. от вчера имам и се чувствам като малко дете. не мога да карам, но имам голямо желание и скоро ще се науча

Привет на теб и на всички останали Simple Smile

Искам да Ви кажа, че правим (и даже почтиии е завършен) съвместно с Vertigo-изток - сайт, който е напълно ориентиран около ролерите.
Като се почне от историята на ролерите, мине се през съвети при избор, видове стилове, протекция/защита, места за каране из цяла българия и свършим чак до най-различни трикове по въздух и суша Simple Smile и всичко това е категоризирано за съответния стил (Fitness, aggressive, freestyle, speed, nordic (off road))

Сега пишем статиите и до края на седмицата се предполага, че ще го пуснем за разпространение, като разбира се продължаваме да го пълним с полезни съвети, статии, места за каране и т.н.
За комуникация между нас сме създали форум и календар, така че ако имате въпрос, или искате да завържите нови запознанства и приятелства с цел компания (а и не само:P), моля заповядайте.

Скоро ще излезе и по търсачките сайта, затова няма да давам линк.
Който иска може да ми пише лично съобщение и ще му дам адреса.

Поздрави  Sunglasses

# 49
  • Мнения: 6
Здравейте,

ще си поръчвам ролери от чужбина и се чудя какъв размер. Дали този, които нося по принцип (41), или с 1 номер по-малки - 40? Мой познат ме посъветва да си купя 40, за да ми прилепнат точно по крака. Притеснявам се да не ми стискат и това да развали удоволствието от карането?
Вие какъв размер ролери карате и съответства ли той на този на обувките, които носите?

# 50
  • Мнения: 1 338
Моите са като номера на маратонките. На дължина са ми добре, но са ми широки и това наистина е проблем. На твое място бих разгледала препоръките на производителя - трябва да имат таблици с препоръчителни размери по дължини на ходилото. Не бих поръчала по-малък номер от носения. Peace

# 51
  • Мнения: 6
Моите са като номера на маратонките. На дължина са ми добре, но са ми широки и това наистина е проблем. На твое място бих разгледала препоръките на производителя - трябва да имат таблици с препоръчителни размери по дължини на ходилото. Не бих поръчала по-малък номер от носения. Peace

Благодаря за отговора.
Според таблица с размерите, трябва да си купя 39-ти номер. Ходилото ми е дълго 24 см.
А 41-ви номер съответства на 26,5 см. Сега следва въпроса това дължината на подметката ли е, или на 'чорапа' отвътре?
Добавен е и следния текст:
RB Fitness Inline Skates generally fit true to size. For example, if your shoe size is a size 8, you would generally wear a size 8 RB Fitness skate.

 Rolling Eyes

# 52
  • Мнения: 684
Според мен ролера трябва да се пробва!!!
Аз си купих такаот Германия и ми бяха огромни...
И широки и дълги и беше ужас! След като ги продадох оотидох в Депото мерих, поразтъпках се с тях и си взех - супер са ми удобни и съм доволна!
Пробвай и си вземи от тук има доста добри ролери, не е нужно да са от чужбина Peace

# 53
  • Мнения: 6
Според мен ролера трябва да се пробва!!!
Аз си купих такаот Германия и ми бяха огромни...
И широки и дълги и беше ужас! След като ги продадох оотидох в Депото мерих, поразтъпках се с тях и си взех - супер са ми удобни и съм доволна!
Пробвай и си вземи от тук има доста добри ролери, не е нужно да са от чужбина Peace

Харесах си точно определен модел и колкото и да търсих тук, няма такива. Simple Smile
Заплюх си ги.

# 54
  • Мнения: 1 338
Моите ролери си ги карам с обикновени спортни чорапи. Не мисля, че ще се наложи да ги обуваш с много дебел чорап. Зимата рядко е толкова сухо, за да става за каране, а и сама ще видиш, че ролерите доста топлят на краката Simple Smile На твое място бих се придържала към съветите на производителя. Моето ходило е 25 см и ролер 40 р-р ми е малко широк.
Би ли изпратила линк да ги видим. И аз се оглеждам за нещо ново, а по спортните магазини не ми харсват...
Не е лоша идеята да се разходиш до някой магазин и да пробваш 39 и 40 номер от различни модели.

# 55
  • Мнения: 5 173
АЗ си поръчах от Англия. 41-43 мисля, че бяха. Маратонки нося 42. Малко са ми големи, но не ми пречи.

# 56
  • Мнения: 6
Момче съм.

http://www.rollerblade.com/products_detail.php?id_prodotto=250
това са ролерите, които искам да си поръчам.

# 57
  • Мнения: 5 173
Супер яки!
Цената им е?

# 58
  • София
  • Мнения: 9 879
Привет и честита пролет    bouquet

Питането ми е следното:
Имам пролапс и протрузия (почти си е дискова херния) в лумбалната област, чувствам се отслабнал (вече 3г не се занимавам със спорт) и крехък , реших че трябва да започна с упражненията по-сериозно (за мускулно-коремния корсет) , тичането ме натоварва болезнено в тази област и го изключвам, затова смятам освен плуване (след 2 месеца) да започна да карам ролери и колело идния месец (живея близо до велоалеята на Цар Борис). Къде още може да се кара?

    За ролерите ме притеснява дали леко приведаната поза ще дава лош ефект на кръста, но щом се движиш в този момент не мисля че ще се натоварват дисковете неблагоприятно?!
  Също така имам стара лека травма в коленото (пука ми понякога) при затичване се обажда понякога.
   Изместеният с няколко сантиметра нагоре центъра на тежеста - ще окаже ли по-голяма нестабилност и по принцип какво е натоварването на коленните стави, при каране на ролери.

Ако реша да се захвана с този "спорт"... в  такъв случай какви ролери бихте ми препоръчали за под 100лв , протекторите споменахте че са куъм 7лв?
Аз се замислям за наколенка на проблемното коляно, но нз... то така със бездействие няма да се оправи.

При карането кои мускили се натоварват, развиват- какъв е ефекта от карането и по колко минути се препоръчва Simple Smile

Дано сайта стане по скоро Simple Smile

# 59
  • Мнения: 1 338
До Зимен стадион "Славия" има хубава пързалка за ролери. Ако никога не си се качвал/а на ролери, там е удобно, защото повърността е доста гладка, няма наклони, а е и спокойно.
Аз лично не мога да ти дам съвет по отношение на дисковата херния и коляното. При всички положения недей да тръгваш без протектори. Падания има, поне аз все още падам по 1-2 пъти на излизане, а не съм рискова натура. Случва се често да падам назад по дупе или настрани. Не знам дали това не би ти навредило. А за натоварването - случвало ми се е да имам мускулна треска на корема и на много странно място - отпред на краката под коленете.

# 60
  • София
  • Мнения: 9 879
Точно падания на д***** не бива да стават при мен- има ли техники на паданията?
Кои са най-честите падания? Защо толкова често падаш, след като моежш да караш-аз си го представям че след 5-6 акрания вече почти няма да падам  Praynig

Каска за байкинг  - подходяща ли е, понеже и за него ще си купувам ?

# 61
  • Мнения: 1 338
Не знам за техники - мен все натам ме влече  Laughing Ако си карал зимни кънки, значи познаваш усещането за нестабилност. Всяко камъче, пясък, по-грапав асфалт или др. могат да бъдат причина за по-близки срещи с асфалта. Може би ролковите кънки са по-добър вариант в твоя случай. Или пък по-бавни ролери  newsm78 Виждала съм и дядовци на ролери, а те определено биха имали проблем с паданията. Винаги има някакъв начин Simple Smile.

# 62
  • в обкръжаващия ме хаос
  • Мнения: 346
. Или пък по-бавни ролери  newsm78
От опит ще кажа, че по-бавните натоварват колената и то доста. Аз точно, за да не ми се натоварва коляното на единия крак, че съм го изкълчвала, си взех ABEC 5. В новия сайт има качено видео с техники за спиране и съвети при избиране на ролери.

# 63
  • София
  • Мнения: 9 879

Сайт и форум
http://rollerbg.com/

Самоучител на руски:
http://rutracker.org/forum/viewtopic.php?t=1314659

# 64
  • София
  • Мнения: 6 010
Записвам се да ви следя, че в момента съм в процес на проучване на ролерите  Peace

# 65
  • Мнения: 0
Привет и честита пролет    bouquet

Питането ми е следното:
Имам пролапс и протрузия (почти си е дискова херния) в лумбалната област, чувствам се отслабнал (вече 3г не се занимавам със спорт) и крехък , реших че трябва да започна с упражненията по-сериозно (за мускулно-коремния корсет) , тичането ме натоварва болезнено в тази област и го изключвам, затова смятам освен плуване (след 2 месеца) да започна да карам ролери и колело идния месец (живея близо до велоалеята на Цар Борис). Къде още може да се кара?

    За ролерите ме притеснява дали леко приведаната поза ще дава лош ефект на кръста, но щом се движиш в този момент не мисля че ще се натоварват дисковете неблагоприятно?!
  Също така имам стара лека травма в коленото (пука ми понякога) при затичване се обажда понякога.
   Изместеният с няколко сантиметра нагоре центъра на тежеста - ще окаже ли по-голяма нестабилност и по принцип какво е натоварването на коленните стави, при каране на ролери.

Ако реша да се захвана с този "спорт"... в  такъв случай какви ролери бихте ми препоръчали за под 100лв , протекторите споменахте че са куъм 7лв?
Аз се замислям за наколенка на проблемното коляно, но нз... то така със бездействие няма да се оправи.

При карането кои мускили се натоварват, развиват- какъв е ефекта от карането и по колко минути се препоръчва Simple Smile

Дано сайта стане по скоро Simple Smile


Здравей, отговорил съм ти тук: http://rollerbg.com/forum/viewtopic.php?t=69
Нека продължим дискусията там, за да не разпиляваме информацията.

Поздрави

# 66
  • Мнения: 32
За запис - като дете карах ролери - слизах с тях по стълбите и се спусках по малката уличка до нашата къща която е с наклон, правех завойчета и спирах успешно. От известно време ме е осенила идеята, че пак искам да карам ролери. Преди няколко дни племенника разчистваше шкафа си за обувки и измъкна от там негови стари ролери - веднага ги надянах с треперещо от вълнение сърце - еееееее няма такъв цирк -едвам успявах да се задържа права, а преди това се хвалех колко хубаво карам ролери. тц. #Cussing out Ще прегледам магазините да си купя, и ще трябва на ново да се уча, че така ми се карат. Crossing Arms

# 67
  • Мнения: 0
Не се претеснявай, бързо ще наваксаш Wink Щом преди си можела, сега ти трябва само малко тренировка Simple Smile
Обаче имай в предвид, че пластмасовите колелца въобще не могат да се мерят с полиуретановите.. разликата е много осезаема, особено и още като са новички Wink

# 68
  • Мнения: 32
Не се претеснявай, бързо ще наваксаш Wink Щом преди си можела, сега ти трябва само малко тренировка Simple Smile
Обаче имай в предвид, че пластмасовите колелца въобще не могат да се мерят с полиуретановите.. разликата е много осезаема, особено и още като са новички Wink

Може ли малко разяснение за разликата - с кои е по-добре за начинаещи!? newsm78 Едно време тези дето карах май бяха пластмасови.

# 69
  • Мнения: 0
Не се претеснявай, бързо ще наваксаш Wink Щом преди си можела, сега ти трябва само малко тренировка Simple Smile
Обаче имай в предвид, че пластмасовите колелца въобще не могат да се мерят с полиуретановите.. разликата е много осезаема, особено и още като са новички Wink

Може ли малко разяснение за разликата - с кои е по-добре за начинаещи!? newsm78 Едно време тези дето карах май бяха пластмасови.

Ааа не си и помисляй да си вземаш ролери с пластмасови колелца !!
Вземи си полиуретанови или т.нар. силиконови. Голям зор ще ти е иначе, а и никак комфортно.
За повече информация относно колелцата, техните особености, а и за други неща, може да прочетеш тук: http://rollerbg.com
Скоро ще напишем още доста статии, само да се поосвободим с колегата.

Разгледай в спорт депо и vertigo-skates.com какви има. (или в твоя локален спортен магазин)
Ако си харесала модел, който го няма, драсни ми да проверя дали може да бъде доставен от Вертиго. Може да пишеш и в нашия форум, в секция "Vertigo-Изток".
Доставката не те ангажира с покупката, но ако капарираш получаваш отстъпка.
За повече информация говори направо с http://rollerbg.com/forum/profile.php?mode=viewprofile&u=3

За начинаещ според мен е по-добре колела с малък диаметър, за докато се свикне, нооо не искам да те ангажирам с мнението си де.
Разликата е следната: Колкото по-голям е диаметъра на колелото, толкова по-голяма скорост и инерция ще се вдига, като ускорението нормално е да става маалко по-бавно, но няма да ти се налага да правиш много чести крачки, като набереш. И обратно..
Моите първите бяха 72мм и в началото докато свикна, всяко баирче и наклонче ми беше "бързо", но пък за около един месец може да свикнеш и да искаш нещо по-скоростно.
Без никакви усилия може да поддържаш 20тина км на равно с тях, вече ако се поузориш, може да вдигнеш и повече. С тези седемдесет и два милиметровите колелца, веднъж бях вдигнал към 38км на гладък и равен път, но така и не съм засичал до "краен предел" с тях ^ ^ него ден, като ме следяха ми се ходише по малка нужда и предполагам е оказало някакво влияние.

Последна редакция: ср, 24 мар 2010, 20:23 от schteff

# 70
  • Мнения: 32
schteff, много ти благодаря за изчерпателния отговор. Сега се захващам да разглеждам и набелязвам ролери.

# 71
  • Мнения: 32
Да побутна темата.
Имам си ролериииии Hug. Племенника ми подари неговите стари.Само малко ми е криво, че нямат спирачка, ама ще свикна. Като по свикна и спирам да ги отърквам в разни бордюри ще си купя новички, но за сега и те ме устройват. Ама така ме е яд, че тъкмо почнах да се поотпускам и времето пак се развали, та сега пак прашлясват в шкафа. Tired

# 72
  • Мнения: 0
Здравейте, искам да ви споделя и аз какво намерих в един български сайт - www.orbitwheel.bg Попаднах на него случайно и се изненадах какви странни ролери продават там. А още повече се изненадах като видях в youtube едно 5-6 годишно момиченце да обикаля трапезната маса с тях. Първо си помислих че е невъзможно, но след като видях това мъниче се позамислих. Синът ми е на 10 и искам да му ги купя за рожденния ден Simple Smile  Кажете ми моля ви какво мислите за тях?

# 73
  • Мнения: 1 338
Хубави са, ама не са точно ролери, т.е. карат се по-скоро като онзи скейтборд на 2 колелца. Харесва ми идеята, но май с обикновените ролери могат да се правят повече номера Wink Със сигурност ще се наредят в wish list-a на дъщеря ми, след скейтборда, тротинетката, обувките с колелца и т.н.

# 74
  • Мнения: 6
Здравейте!

Живея в София и искам да си купя ролери. Освен в СпортДепо, къде другаде да проверя? Софиянци, къде карате ролери?

# 75
  • Мнения: 684
В магазините на Росиньол продават ролери Фила- хубави са!
Има и по сайтовете...но е хубаво да пробваш... Peace

# 76
  • в обкръжаващия ме хаос
  • Мнения: 346
Разгледай тук http://www.sportsdirect.com/skate/roller-skates , цените са доста приемливи, но наистина е хубаво да пробваш първо в някой от нашите магазини. Ако не си се ровила в сектора на пазар да кажа още, че от този сайт се организират общи поръчки и нещата пристигат за около 10 дни. Успех  Hug

# 77
  • Мнения: 98
 Zdravieite, i az iskam da si vzema roleri , molq vi preporychaite mi nqkoi magazin ?
 

Blagodarq  bouquet

# 78
  • София
  • Мнения: 6 085
Синът ми става на 9г. и поиска да му подарим ролери. Бихте ли ми помогнали с избора. Не ми се иска да давам голяма сума, защото не зная дали след месец няма да ги захвърли. Видях, че в SPORT DEPOT има някои намаления. Кой модел ще ми препоръчате? Този подходящ ли е?

# 79
  • Пловдив
  • Мнения: 6 617
Чета, чета, чета... И си мисля - абе пловдивчанки не карете ли ролери? Laughing
Моите ги бях "заземила" тази година, че с големия корем, не ми даваха да карам, но сега с количката - нищо не ме пречи Joy
Ще ми е приятно да се запозная и с други почитатели на спорта Wink

# 80
  • Мнения: 684
Спунк, по добре тези

http://www.sportdepot.bg/products/velosipedi-skuteri-roleri-skei … oleri/1195-roleri

На другия модел предното колело е много напред и се кара по трудно!
Иначе по големите колел си имат предимство...по трудно се спъват в клечки и камъчета Peace
Гледай да е хубав лагера ABEC 5 да са!
И е добре да ги пробвате
Да нее широк модел. И винаги се взема поне с номер по голям от номера който носите Simple Smile

# 81
  • София
  • Мнения: 6 085
lionkata, благодаря за съвета, но отдавна вече купихме показаните ролери. Доволна съм от избора.

# 82
  • Мнения: 684
Хо хо, много съм в час с датите:-)

# 83
  • Мнения: 5 173
Чета, чета, чета... И си мисля - абе пловдивчанки не карете ли ролери? Laughing
Моите ги бях "заземила" тази година, че с големия корем, не ми даваха да карам, но сега с количката - нищо не ме пречи Joy
Ще ми е приятно да се запозная и с други почитатели на спорта Wink

Къде карате вие?

# 84
  • Пловдив
  • Мнения: 6 617
за тази година, все още не съм се качвала, но май и няма да стане, предвид времето...
По принцип карах по околовръстното на Тракия, а когато успея да накарам мъжа да отскочим до гребната - там Simple Smile
Другият "маршрут" ми е от Форум-а в Тракия до бул. Мария Луиза и обратно

# 85
  • Мнения: 5 173
Уха.
Аз карам предимно на Грабната, но асфалтът е ужасен.
Може някой ден да си устроим ролер разходка Simple Smile)

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 6 617
С две ръце за, но нека се постопли времето, че ще ме убият, ако изкарам хлапето в това време и аз да съм на ролерите Mr. Green

# 87
  • Пловдив
  • Мнения: 6 617
Ехоооо...
Има ли някой? Хайде на ролери Wink
Аз днес за сефте от две години се качих - ми то голям кеф Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 88
  • Мнения: 0
Ехоооо...
Има ли някой? Хайде на ролери Wink
Аз днес за сефте от две години се качих - ми то голям кеф Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes


Честито !!! : ))))
От къде си ?

За да не става много голяма реклама... влез в гугъл и напиши: rollerbg
Във форума на сайта има доста хора, които са се специализирали в тази област и биха могли да ти помогнат за каквото и да е (в различните стилове на каране и като цяло), ако имаш някакви въпроси.. или просто за лафа, за сформиране на групички и т.н. Wink

# 89
  • Пловдив
  • Мнения: 6 617
От Пловдив съм Simple Smile

За момента просто търся компания за каране Simple Smile

# 90
  • Мнения: 49
Виждам, че темичката доста е замряла.Да я побутна. Simple Smile
Нещо ме е ухапала мухата та си поръчах ролери, тези дни ще ми ги донесат. Дали има момичета от Бургас да караме заедно Че нещо скучно ми идва сама.  bouquet

# 91
  • Мнения: 0
Ходи ли някой да кара ролери на гребната в Пловдив?

# 92
  • Мнения: 2 212
Аз Simple Smile Обаче напоследък по-рядко, защото имам 2 чифта, които не са ми удобни и си търся нов. По интернет не искам да поръчвам, за да нямам после 3 неудобни чифта, а по магазините в Пловдив поне е пълна скръб откъм хубави ролери.

# 93
  • Мнения: 5 173
Ходи ли някой да кара ролери на гребната в Пловдив?
Taм асфалтът е ужасен. За мен е мъчение да карам там.

# 94
  • Пловдив
  • Мнения: 6 617
а някой желаеш за разходка из Тракия (Пловдив) Mr. Green

# 95
  • Мнения: 49
http://www.facebook.com/#!/LetsSkateTogether
 А ето и фейсбук групата на всички фенове на ролерите Заповядайте там Simple Smile

Последна редакция: ср, 24 авг 2011, 09:57 от Русалана

# 96
  • MJF
  • Мнения: 330
Здравейте!Имам питане към хората,които разбират от ролери .. видях,че в тази тема определено не отсъстват такива.От известно време и аз съм се запалила отново по ролерите.Не съм карала от около 10 години,но съм решила да наваксам.Много се затруднявам в избора на ролери,защото ми се иска да са хубави.Прочетох темата и се нуждая от консултация относно модела,на който първоначално съм се спряла.Лагерите са ABEC 5 и колелцата мисля,че са достатъчно големи.Предполагам,че колелцата са силиконови и трябва да са хубави.Търся фитнес ролери,за да мога да практикувам и някакъв вид тренировка с тях.Вкъщи имам кростренажор,но ми е адски скучно на него и виждам добра алтернатива в ролерите.Освен това четох,че спомагат за стягането на седалищните части и бедрата,точно тези зони,на които имам нужда да акцентирам.
http://www.sportdepot.bg/products/velosipedi-skuteri-roleri-skei … leri/31478-roleri
Не знам дали този модел покрива достатъчно изискванията за нормални любителски ролери.

# 97
  • Мнения: 1 338
Това, че се разтягат предполага да са по-чупливи, но ти няма да ги натоварваш много. Ако искаш, попитай за лични впечатления в групата във фейсбук.

# 98
  • София
  • Мнения: 6 085
Искам да купя ролери на дъщеря си и ще ви помоля за мнения. По-евтиният модел има ли някакви съществени недостатъци в сравнение с по-скъпия. Държа да отбележа, че дъщеря ми най-вероятно ще кара отвреме-навреме в кварталната градинка.
http://sportdepot.bg/products/velosipedi-skuteri-roleri-skeitbor … eri---reguliruemi
http://sportdepot.bg/products/velosipedi-skuteri-roleri-skeitbor … oleri-reguliruemi

# 99
  • Мнения: 2 212
Съществени разлики няма. По-евтиният модел са дори с лагери ABEC5, което означава, че колелцата са по-бързи, динамични и подвижни, т.е. един вид се водят ролери, които могат да създадат и достатъчно скорост. Това обаче не означава, че не стават за начинаещи - напротив.
По-скъпите са с лагери ABEC3, което е един вид детският клас лагери, т.е. няма такава подвижност и скорост с цел безопасност. Така, че вие си преценяте, щом ще карате от време на време в кварталната градинка и двете са ок. Важното в случая е да и е удобна обувката и да не и се кривят крачетата като кара, т.е. обувката да седи плътно и удобно върху глезена и прасеца. Но това може да се установи, само ако се премерят, а ако ще пазарувате онлайн и няма как да го прецените, наистина няма голяма разлика кои ще вземете.

# 100
  • София
  • Мнения: 6 085
Много благодаря. Няма да е онлайн, от СпортДепо мислех да ги взема.

# 101
  • Мнения: 2 212
Значи премерете и ако тези по-евтините са удобни, вземете тях. Няма да сбъркате  Wink

# 102
  • София
  • Мнения: 6 085
 Hug  Знаех, че това е точното място да поискам съвет.

# 103
  • Мнения: 3 886
да изскажа и аз мнение на мен лично  2 рия модел ми допадна пове4е  защото колелата им са много по добри дъщерями  каза че са перфектни пробва ги в спорт депо    1 вите  са по олекотени  но не са с по добра гума това беше и мнението на продавачката........м/у другото ако някои скоро си купува от там  и има карта моля да ми пише на лични  защото  искам да взема 2 чифта ролери и 1 чанта

# 104
  • София
  • Мнения: 6 085
Тъй като аз още не съм купила ролерите, а моментът наближи, искам да попитам каква е разликата между тези за момче и тези за момиче?

# 105
  • Мнения: 2 212
На тази възраст, т.е. за деца, обикновено разликата е само в цвета. Simple Smile

# 106
  • Мнения: 3 886
ами за момичетата са по шарени   аз поръчах ве4е и караме с пълна пара от сайта http://www.yakobg.com/bg/nachalo/category/2/stoki-za-sporta-i-svobodnoto-vreme

# 107
  • Мнения: 46
От днес и ние сме в групата на РОЛЕРИСТИТЕ  Simple Smile
През уикенда гледах скейтърите на всякакви възрасти в парка Заимов... а вчера изчетох форумите...и яхнах метлата..... купих на малкия /почти на 4 г/ и на себе си от магазин Вертиго ... по 1 чифт... сега се запали и таткото  Simple Smile хехе - ще сме много смешни - стари хора, пък на кънки  Simple Smile

# 108
  • Мнения: 1 338
Ще сте много готини! Simple Smile
Аз не съм карала отдавна. Трябва да ида по-рано в парка, преди да се е напълнил с хора Wink

# 109
  • Мнения: 0
Аз много искам да карам ролери , но не мога да намерч магазин във Варна от където да съ купя. Можете ли да ми предложите? Между другото никога не съм се качвала на ролери и малко ме е страх.  Embarassed Embarassed Embarassed   :lol

# 110
  • Мнения: 480
Хоп и аз в темичката Simple Smile Великденският заек ми донесе ролери (и протектори, разбира се) и се радвам като малко дете  Laughing Карала съм зимни кънки като мнооого малка, а като малко по-голямо дете обикновени кънки с четери колеленца. После пораснах, реших, че съм станала голяма за ролери, а сега пък като видях, че гоня 30те все пак реших да се кача на такова чудо. От пръв прочит се задържам върху тях, карам от стая в стая  Laughing и само да ми минат изпитите и да ми остане свободно време се мятам навън (дано да не се претрепя и да не ми се смеят много  Embarassed). Доколкото разбрах най-доброто място за каране на ролери в София е парка Заимов, но на мен Южния ми е много по-удобен. Става ли асфалта там за каране на ролери или е прекалено груб? Събирате ли се да карате заедно? А лагерите колко често ги почиствате: след всяко каране или само като се намокрят?

# 111
  • Мнения: 684
Аз много искам да карам ролери , но не мога да намерч магазин във Варна от където да съ купя. Можете ли да ми предложите? Между другото никога не съм се качвала на ролери и малко ме е страх.  Embarassed Embarassed Embarassed   :lol

Отиди в Спорт депо има не лоши ролери и детски и за големи!
Има и един магазин близо до спортна зала малък на един ъгъл над залата до училището...
Успех!

# 112
  • Мнения: 0
Mnogo blagodarq lionkata !!!  Rolling Eyes Grinning

# 113
  • Мнения: 0
В спорт депо нищо не разбират, повярвай ми!
Значи гледай да не ти тежат на крака като ги обуеш, да са ти по мярка- да не са ти широки например, колелата разбира се че полиоретан или силикон и големина не по малко от 80 мм. Ако може 82 по добре. А бързината зависи и от лагера- гледай да е ПОНЕ ПЕТИЦА А МОЖЕ И СЕДМИЦА!!!
Успех!

Може ли да не слагаме под общ знаменател, защото аз съм служител на Спорт Депо точно в магазин Люлин и претендирам обратното на " нищо не разбират "! Колегите са избирани спрямо тяхната компетенция за дадения сектор. Всеки е добре дошъл, за да провери с какво разполагаме и винаги ще се опитаме да задоволим нуждите му спрямо възможностите си.


Сега до това какви ролери да се купят..прочетох всичките мнения и общо взето са верни.  Колегите от rolerbg и Vertigo правилно са си написали нещата. За всеки е индивидуално според това как, къде и кога ще кара. Това да отидете в магазин и да избягвате консултантите, защото са някакви маниаци вечно гонещи таргет и се опитват да Ви пробутат всеки боклук само и само, за да направите покупка е отживелица на повечето места са компетентни ( всяко нещо си има изключения ) и ще Ви консултират много добре. Другият вариянт, ако не искате чужда помощ е да седнете и да четете ( както е направила lionkata ) по този начин си гарантирате, че дори и по интернет може да си харесате и закупите ролери. Относно номера..мойте лични впечатления: за мъжете същият номер като обувките или по-голям (според широчината на стъпалото) за дамите същият номер като обувките ( според широчината на стъпалото). За дамите не препоръчвам по-малък номер, защото дори и да са малко по-големи може да се компенсира с чорапче, ако са по-малки е фатално. В големите магазини (по закон навсякъде) , ако си запазите касовата бележка могат след това да се сменят за друг размер. Това е предимство да се купува от България. Всичко е индивидуално затова по възможност пробвайте! За английските сайтове ( sportdirect ) по-добре е да се водите по тяхната номерация 6-39, 7-41, 8-42 и т.н. Погледнете Вашите обувки ( от вътрешната страна трябва да имат етикет с различни номерации ) на кой разбер отговарят UK=? и си поръчайте такива.  Тук има много магазини ( вече се споменаха почти всичките) и мисля, че не е оправдано да се рискува с номерацията без да се пробва при положение, че ценово разликата не е голяма.
Освен основните работи за "силиконовите" колелца, лагери ABEC 5-7 ( за това също имам лека забележка..нека тази малка цифричка не става повод за покупка, защото реалната разлика между ABEC 1 и ABEC 7 e 6 хилядни от милиметъра изразено в отклонение при много, много обороти в минута...,за да усетите разлика в най-ниския клас лагери ABEC 1 при колелца с размер 76мм смазани с грес ще трябва да се движите с 650 км/ч, а за по-големите колелца скоростта е още по-висока...еее според мен, ако може да развивате такава скорост изобщо няма да Ви трябва автомобил  Laughing ) бих добавил и мек придържащ ботуш, за да може да диша крака (макар и за сметка на безопасността) и метална рамка. Повечето са от композитен материал, но каквото и да си говорил алуминият не старее като пластмасата. Ако искате да си ползвате ролерите дълго време гледайте да са с алуминиева шина, която е по-здрава и дуракоустойчива. Карайте винаги, когато времето е сухо, избягвайте да минавате през локви и пясък, защото те проникват в лагерите и ги развалят. Веднъж годишно разменяйте колелцата ( поне ги обръщайте), за да се износват равномерно. Като ги разменяте ги почиствайте и се опитайте да ги смажете със спрей течна грес. Ако ролерите започнат да "хрущят" при движение вероятно е проникнала прах при лагерите, което с времето ще се влошава и е дразнещо ( ще трябва да си смените лагерите). Като аксесоари има различни размери колелца, лагери и втулки за  тях т.е. вече като сте карали 1-2 години може да прецените дали искате скорост или техника и да си смените колелата според вкуса.

За карането..аз лично карам на алеята на Цар Борис между горнобански и Руски паметник(София), но има група, която се събира на Заимов. Така може да се сподели този така приятен спорт с приятели или човек да се запознае с нови  Simple Smile за Пловдив макар и леко ръбеста Гребната база си е класика пък дори и да отидеш сам има голям шанс да не си тръгнеш сам  Grinning Симеоновата градина е по-добре от гледна точка на настилката, защото асфалта е гладък, но високите скорости не са препоръчителни, защото е пълно с хора ( които блеят нанякъде и ходят).


Поздрави  Радослав

# 114
  • Мнения: 0
На тази възраст, т.е. за деца, обикновено разликата е само в цвета. Simple Smile

Да ти кажа от опит не са малко и възрастните със същата спецификация  Grinning

# 115
  • Мнения: 2 212
Да, всъщност като се замислих на второ четене - факт. Аз последно си купих от ролерите, които предлагаха в Лидъл. Общо взето мечтаните ми ролери ги има из западноевропейските страни, а в България като цяло са едно качество тези от различните магазини. Е, разбира се, наистина стига да не са пластмасови. Ролери се намират по един или друг начин, но условията за каране...гребната база в Пловдив е доста грапава напоследък и мен лично ме е страх също да се отпусна и да развия някаква скорост. Градската градина - да, твърде много хора и то не остана...

# 116
  • Мнения: 137
Здравейте. Някой може ли да ми каже къде в Русе мога да си купя евтини ролери? Не ми се дават 100 лв.

# 117
  • Мнения: 6
Погледни тук, доколкото знам седалището на този ел. магазин е точно в Русе.

http://www.yakobg.com/bg/nachalo/category/142/stoki-za-sporta-i- … obuvki-s-koleltsa

# 118
  • Мнения: 14
Здравейте! Simple Smile Аз карам (или поне се опитвам). Simple Smile)) Много ми се иска да си намеря компания, защото ми е малко скучно сама... Аз лично карам блейдове, защото са ми по-удобни, макар че ги карам без да правя трикове. Simple Smile Много съм далече още от това ниво. Simple Smile Обикновено карам по улиците или най-често в НДК. Но чувам, че има много почитатели на парка Заимов, където така и не съм  пробвала. Ще се радвам, ако има с кого да караме... Simple Smile

# 119
  • Мнения: 0
Здравейте! Simple Smile Аз карам (или поне се опитвам). Simple Smile)) Много ми се иска да си намеря компания, защото ми е малко скучно сама... Аз лично карам блейдове, защото са ми по-удобни, макар че ги карам без да правя трикове. Simple Smile Много съм далече още от това ниво. Simple Smile Обикновено карам по улиците или най-често в НДК. Но чувам, че има много почитатели на парка Заимов, където така и не съм  пробвала. Ще се радвам, ако има с кого да караме... Simple Smile

Здравей, Тититата Simple Smile Много добре те разбирам за скуката, защото от дълго време си карам сам и аз и..е доста скучно. Бих се радвал да си правим компания. За мен мястото не е от значение дали ще караме на Заимов или на НДК , което ти е по-удобно. Сега събота и неделя не съм на работа, ако е хубаво времето може да поспортуваме Simple Smile

Успешен ден !

# 120
  • Мнения: 515
Здравейте.Купих ролери за подарък и като отворих кутиятя след като се прибрах видях,че има спирачка само на единя.Така ли трябва да бъде newsm78
http://sportdepot.bg/bg/product/detski_regulirumi_roleri-18286-1 … kZXJCeT1pc05ldw==
такива са само,че не детски.

# 121
  • Пловдив
  • Мнения: 6 617
Така и трябва Peace

# 122
# 123
  • Мнения: 2 714
Здравейте, намерих темата и ще ви помоля за съвет.
Искам да купя ролери за дъщеря ми, която е на 6г. Какви бихте ми препоръчали? И задължително ли е ролерите да са на някаква доказана марка или мога и да взема по обикновени и съответно по евтини.

# 124
  • Мнения: 1 466
Здравей!
Аз те съветвам да не и купуваш ролери срещу зимата. На пролет няма да и стават. Вариант е да купиш от тези, които се разтягат и обхващат няколко номера, но пак си прецени.
Иначе каквито решиш може да и вземеш. Гледай само да не са от най-евтините - с пласмасови колелца, защото не са издръжливи на триене, а и издават ужасен звук. Вземи и с полиуретанови колелца (често ги наричат "силиконови"). Само задължително ги пробвай и виж дали обхващат добре глезена. Не забравяй и предпазните протектори. Simple Smile

# 125
  • Мнения: 9 973
Привет!Синът ми е много очарован от ледената пързалка и иска да кара хем кънки,хемролери,та се спрях на евтин модел,впредвид факта,че е на 5г и половина и още не може сам да кара.Ако се научи ще купим най-хубавите
http://shopix.bg/Kynki-roleri-WORKER-Spring-2-in-1

Имате ли впечатления от модела?

# 126
  • Мнения: 2 714
Нямам впечатления от модела конкретно, само прави впечатление че колелата са PVC а е по-добре да са силиконови или подобни по-меки.

# 127
  • Мнения: 1 466
Така като ги гледам, са меки колелцата. Повече ми изглеждат като полиуретанови, но и от пвц се изграждат меки покрития. Мен лично ме притеснява закопчаването. За 5 годишно дете ми се струва нестабилно да е с връзки и само една катарама. Ако не стои плътно около крачето и глезена, предразполага към контузии.
Пробвайте ги преди да ги купите.  Peace

# 128
  • Мнения: 1 338
За прохождне на леда/асфалта би трябвало да стават. Малко ме притеснява ножа за пързаляне, че не е достатъчно дълъг, а накрая завършва със спирачка за ролер. Нямам представа това как ще се усеща на леда и дали няма да създаде някакви навици за спиране, които не са като на другите кънки. Ако само ще тропка по леда няколко пъти през зимата, предполагам няма да има проблеми. Все пак детето е на 5 и догодина сигурно ще му купите нови, ако му хареса пързалянето.

# 129
  • Мнения: 9 973
,ще търсим нещо друго,уможе само и ролери.Чудя се разни китайски са плъзнали със силиконови колелца.Дали да рискувам с такива? Thinking

Общи условия

Активация на акаунт