секс след епизиотомия?

  • 2 289
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 265
здравейте,момичета!
една приятелка ми разказа,че вече 2-ри месец след раждането ,което е било последвано с епизиотомия-не може да прави нормален секс.казва,че изпитва страшна болка-пареща и разкъсваща.искам да ви попитам толкова бавно ли зарастват тези шевове?2 месеца след раждането да се усещат толкова ужасно.ще се радвам,ако споделите мнения.дали това нещо е нормално според вас?

# 1
  • Мнения: 1 516
Нещо не е в ред с приятелката ти. Да, усещат се шевовете, но не така, както го описваш. Да иде на лекар ,ако не е ходила след раждането.

# 2
  • Мнения: 9 973
мен още ме боли

# 3
  • София
  • Мнения: 6 248
И мен още ме боли. Е, не както в началото (тогава беше отвратителна болка, все едно съм девствена), но си боли. Не знам дали е от шевовете. Ходих на преглед около 2 месеца след раждането, но от тогава не съм Sad

# 4
Аз се престраших да правя секс 3 месеца след раждането на сина ми, защото бях чела в едно списание, че много боли. Е болеше ме, наистина не местата, където изглежда са били шевовете. Сега да чукна да дърво всичко е ОК. Сина ми сега е на 10 месеца.

# 5
  • Мнения: 77
Всичко зависи от това как точно са те зашили, както и от това дали няма някаква инфекция или гъбички, кото може да са същинската причина за болките. По принцип не би трябвали да се чувства дискомфорт или болка, но явно е различно при различните хора, а и зависи колко  шевове имаш. Случая за който разказвам включва до 3 външни и неизвстен брой вътрешни шевове... Няма страшно,  аз и приятелките ми, които раждаха нормално, всички сме с епизотомии, а нямаме проблеми:) Общо взето доктора си ми върна размера от преди раждането:) Simple Smile Секс правихме почти веднага, след като ми свърши "оттичането" Simple Smile и беше нормално. Е и аз имах известни опасения какво ще е точно, но всичко беше ок! Simple Smile

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 150
Мен ме боля цяла година, е не както в началото след раждането, но имаше известен дискомфорт. А според лекаря ми всичко беше наред. След това си отшумя от само себе си.

# 7
  • Мнения: 22 530
Първите пъти ме боля много,наитина беше силно.После всичко се оправи.

# 8
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
В началото имах прилично силни болки, а след това лек дискомфорт от усещането на шевовете. След време всичко ми премина. Но за всеки случай е добре да се посети лекар. Така приятелката ти ще е по спокойна.

# 9
  • Мнения: 780
В началото имах прилично силни болки, а след това лек дискомфорт от усещането на шевовете. След време всичко ми премина. Но за всеки случай е добре да се посети лекар. Така приятелката ти ще е по спокойна.
Peace

# 10
  • Мнения: 82
Правихме секс накъде към средата на 2-рия месец след като родих и нямаше нито болка нито някаква разлика от преди. Аз съм с епизиотомия и незнаен брой външни и вътрешни шевове. Така , че може би една консултация с лекар не е излишна.

# 11
  • Мнения: 610
Мен същоме боля страшно много първите пъти,може би се отпуснах чак като малката стана на 10мес.Сега всичко си е ОК.Имам доста шевпве,но по-скоро го отдавам и на психична нагласа и спомена от болката,която хич не е слаба.

# 12
  • Мнения: 313
Правих секс месец след като родих, болеше ме само първите няколко секунди и то поносимо. После всичко си беше наред. Но според мен е много важна психическата нагласа, както и взаимното желание.

# 13
  • София
  • Мнения: 521
А използва ли овлажнител? Много помага Embarassed И аз съм с 2 външни и незнам колко вътрешни и в началото ми беше дискомфортно, но сега всичко е както преди Wink

# 14
  • Мнения: 4 753
А използва ли овлажнител?

 Peace
Аз съм със секцио... и мен ме боли, мисля че е нормално след раждане и на приятелката ти й няма нищо...  Peace

Общи условия

Активация на акаунт