грижи за неговото дете

  • 11 172
  • 128
  •   1
Отговори
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
здравейте преди 5 години се запознах с настоящият ми съпруг. той беше в развод и имаше дъщеричка на почти 3 год. направо ангелче. така започнахме много бурна връзка и така след 2 години и ние се сдобихме с момченце. да ви кажа много беше трудно отношенията с бившата му съпруга много се променяха през годините ту бяха перфектни ту не много добри. дъщеря му живее при майка си но е имало години в които и по няколко месеца е била при нас. много се обичат с братчето си и много им е мъчно като се разделят. наскоро приятелка попадна в същата ситуация не знаех какво да я посъветвам. може би като знам колко трудности съм имала нямаше да се "хвана на хорото" ама пък иначе много си ги обичам и двете деца и си заслужават всички жертви и лишения. споделете подобни съдби интересно ми е да разбера как е било при вас

# 1
  • София
  • Мнения: 6 477
Аз май няма да съм от полза много....но нали питаш как е при нас. При нас просто дребната дори не знае за наличието на брат и се надявам да не научава скоро. Изобщо нямам намерение да я пращам при БНД и новата кифла, дет се прави на кроасан. Проблемът е да не започнат баба/дядо- опозиция да искат да събират внуците да ги виждат заедно....Щото няма да стане! А защо никога няма да пратя дечко си при новата - просто никога няма са й простя на девойката, че точно тя е причината БНД рязко да се фръцне подир нея и да забрави за всичко! А и като гледам девойката никак не гори от желание да вижда моето дете - това било грижа на БНД, а не нейна....Нямам коментар!
Съжалявам, че съм така рязка...но аз съм от другата страна просто!

# 2
  • Мнения: 2 274
Ммм дааа, а би трябвало да си от страната на децата...щото един ден ще те пита защо не познава брат си и това какво общо има с твоето мнение към майка му.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 477
Най-малкото това, че другата майка смята моята дъщеря за "проблем на БНД, който той да си решава сам"! Много ми е интересно как би постъпила в такъв случай? А ако никога не разбере за този брат ще е най-добре....а ако ме попита - ще й обясня точно за какво е идело реч!

# 4
  • Мнения: 354
Аз бях в такава ситуация.С детето на БНД в началото имахме конфликтни ситуации, но много бързо всичко си дойде по местата.Живеехме заедно.Грижите по него  бях поела почти изцяло.Като се започне от прането и яденето , та до уроците и ходене на родителски срещи.Постепенно и той свикна с мен, даже си бяхме партия срещу баща му в някои ситуации.Но.... стана така , че ние се разделихме.Той страдаше, аз също.На моята дъщеря казвам, че има батко, но тя не го познава.Аз бих искала да се познават, но не знам дали ще стане.

# 5
Трудно е да приемеш чуждо дете а що се отнася за грижите: ако човек по принцип си  е грижовен, би се гижил за чуждо дете като за свое, че и по- съобразителен ще бъде, за да не го нарани, засегне. Това обаче носи напрежение и негативите се натрупват. С две думи е трудно.  Confused

# 6
  • София
  • Мнения: 4 493
Моята дъщеря също има по-малко братче, което е вече на около 1,5 години - виждала го е два пъти и до там, не гори от желание да го вижда а и аз  Whistling, няма негативни емоции към майката на детето /не ми се прави на кроасан/, напротив изказах й най-искренни съболезнования когато разбрах че е бременна, но това не значи че съм склонна баща й да го разиграва филма - "голямото щастливо семейство и всички деца на куп". Нито искам да виждам горкото момиче, нито детето й.

# 7
  • Мнения: 103
Синът ми не познава другото дете на създателя си макар че знае за съществуването му. Аз съм категорично против това познанство защото бившия и сегашната му са изключително неуравновесени и ненормални същества и смятам че детето ми няма място при тях / не че и те са се засилили да го виждат де /. Съпругът ми има дете от предишния си брак, с което поддържа контакт и не е имало проблем да бъде с нас. Двете ни деца се познават и никога не е възниквал сериозен проблем когато са били заедно. Един ден когато имаме общо дете смятам, че ще е съвсем нормално и естествено те да се познават и общуват като членове на едно семейство.

# 8
  • Мнения: 24
Много е успокоително, като прочетох всичко това и като разбрах, че има и други жени с моята съдба.

sunny_777, никакъв съвет неможеш да дадеш на приятелката си, защото всеки гледа със своите си очи. Мисля, че е достатъчно да знае през какви тръни си минала и сама ще прецени по коя пътека да тръгне. Пъък... "каквото сабя покаже". Wink

# 9
  • Мнения: 416
Ние с моя мъж нямаме брак, живеем от 2години заедно, има син на 5,5 г. Много е сладък и аз много го обичам, като мое. Ако имаме един ден свое дете, бих му позволила да се вижда с братчето си,никога няма да го спра. Малкия живее при майка си, тя малко ни създава проблеми. Разбирам,че е разстроена,ама би трябвало да гледа вече напред и да не ни се меси в нашите работи, да мисли кое е добре за малкия, а тя прави точно обратното. Във всеки възможен случай ни прави напук и така тя развали отношенията на мъжу ми и неговата майка. Малкия от 3 седмици не сме го виждали и ми е много мъчно за него. Sad , а и не само на мен..... Жалко за хубавото дете, точно сега най важните години за възпитанието му.

# 10
  • Там където има любов
  • Мнения: 247
с изкючение на didi_hris всички останали са от другата страна сигурно и аз за бившата съм новата кифла макар да нямам нищо общо с развода му. разбирам я жената ама ако сме зрели хора има и други начини макар че не зависи от мен и нея а от моя и нея а това е друго. а didi_hris дай боже да си имате едно бебче ще видиш колко още по тежко става ама да не те плаша при всеки е различно желая ти късмет

# 11
  • Мнения: 402
с изкючение на didi_hris всички останали са от другата страна сигурно и аз за бившата съм новата кифла макар да нямам нищо общо с развода му. разбирам я жената ама ако сме зрели хора има и други начини макар че не зависи от мен и нея а от моя и нея а това е друго. а didi_hris дай боже да си имате едно бебче ще видиш колко още по тежко става ама да не те плаша при всеки е различно желая ти късмет

Кво значи тежко, бе мила????
Като ти тежат децата-чужди или свои-не се хващай на хорото...Ма ти ако си знаела,нямало да се хванеш-еми да не си почвала "бурна връзка" с таткото...

# 12
  • Мнения: 24
Кво значи тежко, бе мила????
Като ти тежат децата-чужди или свои-не се хващай на хорото...Ма ти ако си знаела,нямало да се хванеш-еми да не си почвала "бурна връзка" с таткото...
Недей така, де. На всеки му дотежава понякога. Не бива да си го изкарваме на първия отсреща.


с изкючение на didi_hris всички останали са от другата страна сигурно и аз за бившата съм новата кифла макар да нямам нищо общо с развода му. разбирам я жената ама ако сме зрели хора има и други начини макар че не зависи от мен и нея а от моя и нея а това е друго. а didi_hris дай боже да си имате едно бебче ще видиш колко още по тежко става ама да не те плаша при всеки е различно желая ти късмет
Съни, аз мога да съм и от двете страни. Просто такава е ситуацията. Много неща не са ми приятни, но мисля, че преди всичко са важни децата и тяхното щастие. Дори заради децата трябва да подтиснем обидата, гнева и гордостта си.

# 13
  • Мнения: 354
с изкючение на didi_hris всички останали са от другата страна сигурно и аз за бившата съм новата кифла макар да нямам нищо общо с развода му.
Може би не си видяла, но и аз бях от другата страна.Запознах се с въпросния човек когато развода му вече беше факт.Детето избра да живее с нас, не с майка си.С нея аз конфликти, разправии или други подобни не съм имала.Даже съм и предлагала да се качи, докато изчака сина си да се оправи за среща с нея.
Мислех , че въпроса е за отношението между втората или поредната жена на един мъж към детето/децата от предишни връзки.На първо място за мен поне е факта, че децата нямат вина за раздялата на родителите им и не трябва да са потърпевши от неразбирателствата между тях в последствие.Второ - не е много трудно да се положат усилия и малко компромиси , ако е нужно , за да се разбира една жена с децата на съпруга си.Трето - който реши да започва връзка с човек имал семейство и деца съответно, трябва да може да понесе и трудностите, предизвикани от това.

Малко дълъг стана поста ми, и може би пообъркан, но тук говоря и като "новата кифла" макар и вече да не съм с този човек.Дано някой да прочете това, защото  май не се допускат външни хора тук.

# 14
  • София
  • Мнения: 6 999
Кво значи тежко, бе мила????
Като ти тежат децата-чужди или свои-не се хващай на хорото...Ма ти ако си знаела,нямало да се хванеш-еми да не си почвала "бурна връзка" с таткото...

Според мен на момичето не му тежат децата, а бившата...
Макар аз самата да съм бивша като чета понякога и ужас ме хваща... Да се крие от детето, че има брат или сестра е просто  Sick

...за бившата съм новата кифла макар да нямам нищо общо с развода му. разбирам я жената...

Не, не я разбирай  Naughty

Аз имам половин сестра. А сина на 2-та жена на баща ми, с които нямаме никаква кръвна връзка смятам за брат. Не мога да си представя да крият от мен, че имам сестра.  ooooh!

Децата са си деца - на бившия, на бъдещия, на настоящия... те проблеми рядко създават. Проблемите идват от родители, за които е невъзможно да отделят собствените си чувства от нуждите на детето/децата си.

Общи условия

Активация на акаунт