Вземането на кръв на гладно ли става?

  • 16 769
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 14
Ще водя малката да   и вземат кръв за иззследване на Hb.Интересува ме мога ли да си я накърмя сутринта или непременно трябва да е на гладно?Благодаря.

# 1
  • Мнения: 46 477
На София й взеха кръв следобяд, отидохме на обикновена консултация и казаха, че ще пуснат изследванията, не са споменавали нищо за ядене.
Пожелавам ви добри резултати Praynig

# 2
  • Мнения: 372
За качествени изследвания по-добре на гладно, все пак зависи за какво ще ви взимат, ако са стандартните изследвания - на гладно.
Поздрави!

# 3
  • Мнения: 1 680
(Жорко беше на 6 м.)Педито ни каза че трябва да е на гладно, но той не можа да издържи и го нахраних.
Като говорих после с други майки и се установи че и те направили като мен.

# 4
  • Мнения: 1 320
За бебета как на гладно ??
Митето яде в 6 , коя лаборатория отваря преди този ранен час , че да го заведа и да му вземат кръв на гладно?

За бебета / на 6 месеца / по всяко време , за големи дечица / ако се изследва и кръвна захар!/ на гладно.

# 5
  • Мнения: 7 186
Най-важно е да е на гладно,когато се взима кръв за кръвна захар,ако ще изследвате само хемоглобин-няма проблеми.

# 6
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Определено- на гладно! Иначе се променя резултата от изследванията. Леля ми взима кръв и урина на Джу и изрично го спомена. На гладно!!!!! За да са коректни изследванията, за да имат смисъл...

# 7
  • Germany
  • Мнения: 7 917
Ние водихме бебчо в понеделник и педито каза да са минали 2 часа от последното ядене и да е по възможност млечно. Кръвна захар на 6 месеца по принцип не изследват, но аз помолих и за това и резултатите бяха в горната граница, но лекаря каза че това е защото не е на гладно. Та ако е само за хемоглобина спокойно може да го накърмиш или ако сте на адаптирано да си го нахраниш и после малко преди следващото ядене да отидете да й вземат кръв.
Успех!

# 8
  • Мнения: 2 292
за някои видове изследвания например кръвна захар винаги са ме предупреждавали да не ям 12 часа преди това, но за много други изследвания не изглежда важно - не питат изобщо какво и дали съм яла

# 9
  • Мнения: 6 315
Ще водя малката да   и вземат кръв за иззследване на Hb.Интересува ме мога ли да си я накърмя сутринта или непременно трябва да е на гладно?Благодаря.

За Хемоглобин няма нужда да е на гладно. За кръвна захар - да.

# 10
  • Мнения: X
На мен ми казаха да отида два часа след ядене, което си е почти на гладно.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 5 910
на мен пък двама д-ри ми казаха че може след млечно хранене (и в самата лаборатория ми го казаха, когато бебка ревна озверяла от глад)

Общи условия

Активация на акаунт