От къде идват бебетата?

  • 3 369
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 631
Здравейте,
Имам син на 6 години и в момента съм бременна в 6 г. с. Съобщихме двамата с тати радостната новина на бъдещия батко. Той я прие с радост. По-късно ми зададе въпросът "Как бебето ти е влязло в корема?" Не можах да отговоря.

Ако някой се е сблъсквал с подобен въпрос и има отговор, нека сподели.

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Искам да напиша мнението по въпроса на една приятелка, която се надявам, че няма да ми се разсърди, че съм публикувала нейното мнение по този въпрос, но страшно много ми хареса и затова ще го копирам тук за вас.

Цитат:

".....тя ме попита как бебето е влязло вътре. Обясних й,че то по-принцип си е вътре и когато мама и татко много се обичат и искат да си имат бебе,то започва да расте от съвсем мъничко-колкото грахче и след девет месеца е пораснало достатъчно,че да се роди. Тя ме попита защо трябвяа да расте вътре, а не се ражда веднага когато поискат мама и татко. Казах й, че бебчето е твърде малко и беззащитно и се нуждае от закрила през цялото време,а най-сигурното място е корема на мама-точно. Тя беше много впечатлена и каза че като порасне ще има много бебета,за които ще се грижи много!"


Страшно много ми допадна точно това обяснение. Grinning

# 2
  • София
  • Мнения: 9 395
О, много познато! Laughing
Аз имам син на 4г., който с огромно нетърпение чака появата на бебето Simple Smile . В 32г.с. (термин 25.07.)съм.
Всеки ден ме пита нещо от сорта.
Но понеже вече доста съм му обяснявала, той вече задава "по-специализирани" въпроси: разкажи ми пак за водата, в която живее бебето...
Засега се задоволява с обяснението, че бебето ще излезе през корема ми и че докторите просто го вадят от там.
Виж най- ми е трудно да обяснавам, защо толкова време чакаме да се появи бебето. Кога ще дойде бебето в къщи? Защо вече не се ражда, след като вече го има?
Иначе мног се радва на корема ми-прегръща го, целува го, иска да го разглежда непрекъснато, за да забележи и най-малкото присъствие на бебето. Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 986
И на мен вече ми се наложи да разкажа за бебетата, въпреки че сме на 4 годинки. Обясних, че всички жени се раждат с определен брой яйцеклетки и една от тях започва да става бебче, когато момичето се омъжи и решат с татко му да имат бебе. Дори уточнихме, че на бабите вече са им свършили яйцеклетките. Освен това съм раждала със секцио, така че въпроса от къде излиза бебето се наложи да обясня с приказката за Червената щапчица.

# 4
  • Мнения: 244
Цитат на: asa
Здравейте,
Имам син на 6 години и в момента съм бременна в 6 г. с. Съобщихме двамата с тати радостната новина на бъдещия батко. Той я прие с радост. По-късно ми зададе въпросът "Как бебето ти е влязло в корема?" Не можах да отговоря.

Ако някой се е сблъсквал с подобен въпрос и има отговор, нека сподели.


as si spomniam , che kogato sadadoh tozi vupsros na maika mi, tja sedna do men i mi obiasni.E,razbira se ne mi e objasnila wse edno goliam chowek sedi do neja ami kato na dete. Dori mi beshe kupila ednA knijka, sa deza spezialno, koiato wse oshte se pazi njakude vkushti. No pri nas vuprosite na podobni temi nikoga ne sa bili taby. I s maika mi i bashta mi sme si govorili dosta

Общи условия

Активация на акаунт