Почувствах се безпомощна...

  • 851
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 372
Здравейте мили мами,
извинявайте, че ви занимавам с тази тема ама ми се искаше да си го изплача на някого. Тази вечер останахме сами с беба - татко ни на работа и за пръв път се почувствах така сякаш не мога да се справя с отглеждането на малкото ни съкровище. Сложих я да спи към 20 часа (при явни за това симптоми) и заспа в 22. През тези два часа се видях в чудо, пях песни, гушках, люшках, карах се, пак пях и пак гушках и така докато не избухнах в рев и аз. То реве и аз рева. Ужас, толкова безпомощна се почувствах, че  не знаех какво да направя, аз я преспивам, тя се изправя на кошарата и реве, какво ли не опитах.  Невроза ли ме е обзеа някаква не зная, но чак ме е срам с какви дреболии се препънах.
Надух ви главите май.  Всъщност може и да не ми отговаряте  Cry

Поздрави на всички   bouquet

# 1
  • Мнения: 5 539
Не се безпокой, на всички бебета се случва понякога да не могат да заспят. обаче за майката е много изнервящо. И аз съм ревала, когато не ще да заспива с часове.
А пробва ли да я оставиш да поплаче 10-ина минути? Според мен не е задължително веднага щом ревне да се взима на ръце. По-лесно ще ти е, ако я научиш отсега да заспива самичка, без люшкане и песни. Всъщност на колко месеца е?

# 2
  • Мнения: 3 932
Хей-хей, горе главата, това са неизбежни моменти от ежедневието на една мАмА.
Не си посочила възрастта на детенце, но ако сте м/у 1-4 месеца не е изключено да ства въпрос за колики. Признаците и начините за облекчаването им със сигурност ще намериш ако пуснеш търсачката. Има много теми във форума по този въпрос.
Кураж!!!

# 3
  • Linz
  • Мнения: 11 619
О, има ли сме много такива моменти. Особено с каката, която е по-емоционална. Ще отмине, но до тогава се въоръжи с търпение.

# 4
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Бъди по- твърда, това е моят съвет! Нека пореве! Ти смяташ, че нещо е правилно, преценила си...няма едно бебе да ти надвива я! А после? Какво ще правиш после, когато желанията и претенциите се увеличат десеторно? Успокой се, прецени каква е ситуацията (защо реве и как може да помогнеш), ако не виждаш причина- ми нека си реве- не може вечно да реве....Така процедирам аз и то не без успех.

# 5
  • Мнения: 3 562
Не се притеснявай - всяко бебче си има такива "прекрасни" периоди  Rolling Eyes

Може би бебка е почувствала несигурността ти заради отсъствието на тати и е реагирала "адекватно"  Wink

И аз (като повечето мами) съм имала периоди, в които съм плакала заедно с бебка  Crazy
Случва се, важното е че отминава  Laughing

# 6
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
От два дена следвам съветите на д-р СПок. Ако плаче просто, за да го държа на ръце, а вече съм го държала повече от половин час и гърбът ми пее оперни арии, го оставям да плаче, влизам тук, а по бебефона го чувам. Чувствам се гузна, но като нямам сили, пък и като плаче, значи диша ooooh! ooooh! ooooh!
Вече си забранявам да мисля, че съм лоша майка, така или иначе мъникът друга няма.

# 7
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
а пробва ли да си легнете заедно и да се гушнете?
Аз немога да понасям да се дере дете за такива неща. Предпочитам да си легна до него за 15-20 мин и да заспи, отколкого да си късаме нервите взаимно...

Не казвам, че това е най-правилния начин, хич не обичам дандании...пък и ми е толкова приятно да ги гушкам тия меки животинки...Simple Smile

# 8
  • Мнения: 372
Благодаря ви на всички за подкрепата,
дано не се повтаря този инцидент. За мен беше странно и ново и май ме хвана неподготвена. Детето ми е на 10 месеца и винаги е било кротко и спокойно, това снощи хич не беше то. За това, вероятно, се получи така. Не го бях предвидила. Много ви благодаря още веднъж.

Поздрави от мен и Анета!! Hug

# 9
  • Мнения: X
Ох да знаеш кооооолко ми е познато.  ooooh! Няма майка, която да не е ревала от безсилие - дали защото незнае защо реве, защо не иска да спи, защо не яде...абе каквото се сетиш. Споко. Много е трудно, наистина, но с времето изграждаш някакъв начин на комуникация между теб и бебето и тя минава все повече в твоя полза. Всеки ден поне едно нещо ме вади от равновесие, с времето ставам все по-търпелива и  не ми пука, ама понякога диването такива ги върши, че ми иде да си изровя една дупчица и да се бодна в нея  Crazy Не си само ти - ако това ще те успокоим всички се пържим на един и същи огън  sweating, а майките с по две и три деца питаш ли ги   Stuck Out Tongue Winking Eye

# 10
  • Мнения: 368
А сети ли се за зъбките? На тази възраст е нормално и те да я мъчат...Ако е така - слагай някакво гелче за болките. Може и без особена причина да е, разбира се, но нали се знае, че при малките бебета и деца всеки ден е различен от предишния - припомняй си това правило по-често и не се шашакай! Peace

# 11
  • Мнения: 211
Според мен е много важно да не се предаваш, защото бебето усеща, че изпитваш безсилие. Аз поне се опитвам да се държа, въпреки че доста поплаква малкия, особено след 3 ч.през нощта.

# 12
  • Мнения: 6 315
Напълно разбирам как се чувстваш! Нашият татко сега е в провинцията и сме сами с бебо. Усеща ли малчо не знам, нооо заспива доста трудно и когато го сложа да спи лягам на леглото до неговото и се гледаме докато той не замине в страната на Сънчо. Опитам ли се да го оставя сам започва да реве много......

Целувки от нас и горе главата!   bouquet Heart Eyes

# 13
  • Мнения: 278
Вчера си купих книгата на Ан Бакхюс  (може и да съм сбъркала името) "Моето бебе от 1 ден до 3 тодини" 2 част. Тя е точно за това "Защо плаче моето бебе" Страшно ми хареса. Е не съм я прочела още, но смятам че там има 1000 начина да укротиш бебчо.
Само не си мисли че ти си виновна затова че реве - то просто може само така да говори все още  Grinning дай-му възможност да се изкаже и му покажи че го обичаш.

Общи условия

Активация на акаунт