Сенна хрема по време на бременност????

  • 19 063
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 101
Обръщам се към всички бъдещи мами страдащи от алергия към цветята през пролетта........ Пиете ли някакви лекарства да подтиснете страхотните сърбежи и течащия нос съпроводени с непрекъснато кихане?? Аз преди бременността пиех Zodak, който много ми помагаше, но е доста силен и мисля,че по време на бременност не е препоръчителен?? Какво да пия???

# 1
  • Мнения: 697
Аз съм със същия проблем. Казаха ми да не пия  никакви лекарства. Съветът беше: яж коприва и не яж белтъчини  #Crazy Доста безумен режим на хранене според мен, тъй като белтъчините са основен градивен материал за бебето. В момента си избирам добър алерголог, за да получа някакво по-компетентно мнение. Мен лично течащия нос и сърбежите не ме плашат, лошото е че вече на няколко пъти получавам пристъпи и се задушавам, което си е опасно.

# 2
  • Мнения: 101
Аз съм със същия проблем. Казаха ми да не пия  никакви лекарства. Съветът беше: яж коприва и не яж белтъчини  #Crazy Доста безумен режим на хранене според мен, тъй като белтъчините са основен градивен материал за бебето. В момента си избирам добър алерголог, за да получа някакво по-компетентно мнение. Мен лично течащия нос и сърбежите не ме плашат, лошото е че вече на няколко пъти получавам пристъпи и се задушавам, което си е опасно.

Явно при теб протича с пристъпи, а пък аз цялата се подувам и не спирам да кихам,,направо да се побърка човек,, а и страшно много ме сърби лицето,,,, установих,че като съм навън се чувствам много зле,а като си седя вкъщи и по-поносимо......

# 3
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз съм вече мама,но ще ти кажа на мен какво ми предписаха,защото аз бях много зле със сенната хрема - алерголог ми изписа капки за нос Пиносол,за овлажняване на лигавицата и спрей за нос Алергодил с локално действие. И двете са безвредни при бременност и определено само те ми бяха спасението. Пак подчертавам, изписа ми ги алерголог, с какъвто е добре да се консултираш преди да предпиемеш каквото и да било! Успех Peace

# 4
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
изписана ми Фликсоназе по време на бременността и алергията ми мина много по-добре от обичайното, консултирай се с алерголог, защото са малко лекарствата, които могат да се приемат и предимно спрейове

# 5
  • София
  • Мнения: 3 753
Аз пих лоратадин по 1 табл. вечер.Генеколога ми каза,че няма проблем.

# 6
  • Мнения: 567
аз имам изготвена схема от хомеопат и засега всичко е ок. Само сутрин имам по 10 мин. течащ нос и кихане.

# 7
  • Мнения: 101
сега се прибрах от консултация с алерголог и той ми предписа капки за нос Беконазе,за промивки на носа Стеримар |морска вода|, и за очите Кузихром,,, но това е назначено индивидуално лечение,така че най-добре е някой ако има такива проблеми да се обърне към алерголог,,сега почвам и ще видиме какъв е резултата, че се побърквам от кихане, а и цялата съм подута............

# 8
  • Мнения: X
И аз от години страдам от сенна хрема през лятото. Личният ми лекар ми беше предписал Цетиризин, тъй като в един момент Фликсоназе-то изобщо не ми помагаше вече, а отделно ми пресушаваше гърлото. Това,което ме стресна обаче,е че ми каза,да го пия  в продължение на 45 дни Shocked
Ето сега от два дни съм с постоянно течащ нос и безумни кихавици и не знам какво да правя. Правим опити за бебе и не знам дали няма да объркам нещата с този Цетиризин.  Tired

# 9
  • Мнения: 99

Здравейте мами,
Понеже и аз съм със сенна хрема реших да се доверя на Google и попаднах на вашите постинги. По-долу изброявам лекарствата, спрейовете, които вие посочвате, че са ви изписани от алерголози и добавям коментар на производителя за употребата им от жени в нашето положение. Аз лично заключих, че Лоратадин, Алергодил (първо тримесечие) не бива да се ползват.
Беконазе и Фликсоназе може да го взимате по усмотрение на вашия лекар, (компаниите се презастраховат). Единствено за Кусикром изрично се пише, че не причинява проблеми. За Пиносол – не открих никаква информация дали е противопоказен. Просто в листовката не се коментира нищо за приема му от бременни. Но вижте по-долу.

Не употребявайте Беконазе
• ако сте свръхчувствителни (алергични) към fluticasone propionate или някоя от останалите съставки на Flixonase.
Ако отговорите с "Да" на някои от следните въпроси, уведомете лекаря за това ПРЕДИ да започнете приема на лекарството.
• Бременна ли сте, опитвате ли се да забременеете?
• Кърмите ли?
• Имате ли сега или сте имали неотдавна инфекция в носа?
• Казвали ли са ви някога, че надбъбречните ви жлези не функционират добре?

Алергодил
Какво трябва да имате предвид по време на бременност и кърмене?
Липсват данни за приложение на Алергодил® спрей за нос по време на бременност и лактация при човека. При пероралното приложение на високи дози у животни, 1875 пъти по-високи от препоръчителната дневна доза за назално приложение у човека, се наблюдава летален изход, забавяне на растежа и повишена честота на скелетните малформации при проучванията за репродуктивна токсичност. Поради това Алергодил® спрей за нос не се препоръчва да се прилага в първото тримесечие от бременността. Не е известно дали azelastine hydrochloride се екскретира в майчиното мляко. Ето защо Алергодил® спрей за нос не се препоръчва да се прилага по време на кърмене.
Ако сте бременна или кърмите, уведомете Вашия лекар преди да започнете да прилагате Алергодил® спрей за нос.

Не употребявайте Flixonase:
• ако сте свръхчувствителни (алергични) към fluticasone propionate или някоя от останалите съставки на Flixonase.
Ако отговорите с "Да" на някои от следните въпроси, уведомете лекаря за това ПРЕДИ да започнете приема на лекарството.
• Бременна ли сте, опитвате ли се да забременеете?
• Кърмите ли?
• Имате ли сега или сте имали неотдавна инфекция в носа?
• Казвали ли са ви някога, че надбъбречните ви жлези не функционират добре?

Лоратадин
БРЕМЕННОСТ И КЪРМЕНЕ
Не се препоръчва употребата на лоратадин по време на бременност. Само лекуващия лекар може да прецени необходимостта от лечение с препарата в тези случаи, както и възможните рискове. Поради наличните данни за екскреция на препарата в кърмата, не се ппрепоръчва употребата му по време на кърмене. При необходимост от лечение на кърмещите жени, се препоръчва преустановяване на кърменето.

Кусикром
БРЕМЕННОСТ И КЪРМЕНЕ
Не се изискват специални предпазни мерки по време на бременност и кърмене при употребата Ha®CUSICROM 4% спрей за нос.

Както изглежда през следващите три месеца ще трябва да оцелея без медикаменти. Поне това е личното ми решение.

# 10
  • София
  • Мнения: 44 106
"Какво да пия" е въпрос, който трябва и можеш да зададеш единствено на лекаря ти, особено щом си бременна...

# 11
  • Мнения: 735
И аз съм на мнение, че трябва да говориш с гинеколога си...Аз скоро се борих с една хрема и макар, че  уж нямам проблем с пролетните цъфтежи, докторката ми каза, че се съмнява за някакъв алергитен компонент.Имам предвид специалист УНГ, защото при мен нещата бяха комбинирани с обострен хроничен фарингит.Та тя ми изписа Фликсоназе да слагам в носа вечер, а преди обяд инхалации с 1/2 ампула алергозан.Аз лично от инхалациите не видях полза, ама спрейчето добре ми подейства.Каза ми, че мога да го ползвам и понататък, когато от самата бременност жените трудно дишали.Но каза , че противоалергични лекарства не мога да пия.Инъче аз съм фенак на Кларитина. Peace
Може да говориш с гинеколога си и да те прати при алерголог. Hug

# 12
  • Варна
  • Мнения: 957
Ужасно състояние! Съчувствам ти! С втората бременност бях толкова зле, че се консултирах с няколко гинеколога, УНГ, алерголог и всички бяха категорични - нищо не е добре да се приема. Освен Стеримар и Пинозол. Към Пинозол направих още по-остра реакция. Девет месеца кихах и течах като река. Бебето ми е хипералергично - АБКМ, АД, бронхоспазми, алергичен ринит...Лекуващата го лекарка е на мнение, че е трябвало да се овладее моя ринит по време на бременността. Аз не се поинтересувах как, защото в моя случай нямаше вече смисъл, но търси специалист, който би могъл да ти помогне!
Успех и най-здравото бебче ти желая!

И само да вметна, за да не решиш, че бебчето задължително ще е с алергии, и с първата бременност бях горе-долу така, но голямата ми дъщеря няма проблеми! И един съвет, който ми бе даден по-късно - ограничи до минимум млечните произведения, яйцата и ядките - калций има в големи количества и в сушените плодове.

Последна редакция: пн, 11 май 2009, 10:27 от Rexy

# 13
  • Мнения: 8 999
Единствено твоят гинеколог може да ти даде точен съвет. Консултирай се с него.

# 14
  • София-Дружба 2
  • Мнения: 1 192
По време на бременноста не пиех противоалергични, а и точно тогава нямах нужда, само към края вече- пролетта се поизмъчих малко...

А авторката е родила преди 8,5 месеца.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт