Спасение срещу влагата и мухъла - 2

  • 6 315
  • 13
  •   1
Отговори
# 1
  • у нас
  • Мнения: 5 696
Krask, когато ти донесат доставката се плаща на куриера.  Peace

Ние си направихме ремонта, намазахме с Термомакс. Наистина веднага се усеща разлика в температурата на стените. Тези, които са с Термомакса са по-топли. Дано да няма и мухъл наистина, ще видим зимата и ще докладвам  Peace

# 2
  • Мнения: 416
При мен има специална латексова боя с/у мухъл и плесен, може да се тонира също така в светли тонове. Боята е на фирма ТИТАН, Н-22 - 19лв е 0,75L бялото и покрива 5-6м2.

# 3
  • Мнения: 591
Да попитам....има влагоуловители, но незнам дали вършат работа? Искам мнения, моля. Благодаря предварително Simple Smile

# 4
  • Варна
  • Мнения: 366
И аз съм решила тази година да пробваме с Термошилд.Дано не се разочаровам.  Praynig

# 5
  • Мнения: 377
И аз съм решила тази година да пробваме с Термошилд.Дано не се разочаровам.  Praynig
Няма да се разочароваш, почти съм сигурна. Миналата есен боядисахме с Термошилд и резултата веднага беше на лице. Тази зима я изкарахме без влага и мухъл.

# 6
  • Мнения: 4 202
Да попитам....има влагоуловители, но незнам дали вършат работа? Искам мнения, моля. Благодаря предварително Simple Smile

Ако мухъла е от конденз върши работа, но имай предвид, че мноооого бръмчи туй чудо  ooooh!
При нас мухъла, който се беше появил от конденза на прозорците изчезна след като започнахме да отопляваме в съответното помещение, а и вече бях купила влагоуловител, та го ползвах и него.
Но открихме и мухъл, който се беше появил зад дивана - ъглов и доста дълъг. Там проблемът беше, че стената се задушава, та в този случай влагоуловителя нямаше как да помогне.
Това лято ще намажа с Термошилд зад дивана и дано има резултат.

Последна редакция: пн, 19 май 2008, 13:41 от red shoe

# 7
  • Мнения: 491
Ако мухъла е от конденз върши работа, но имай предвид, че мноооого бръмчи туй чудо  ooooh!
При нас мухъла, който се беше появил от конденза на прозорците изчезна след като започнахме да отопляваме в съответното помещение, а и вече бях купила влагоуловител, та го ползвах и него.
А непрекъснато ли го държиш включен?

# 8
  • Мнения: 4 202
Ако мухъла е от конденз върши работа, но имай предвид, че мноооого бръмчи туй чудо  ooooh!
При нас мухъла, който се беше появил от конденза на прозорците изчезна след като започнахме да отопляваме в съответното помещение, а и вече бях купила влагоуловител, та го ползвах и него.
А непрекъснато ли го държиш включен?

Не, защото както вече казах много бръмчи  и ме изнервя.
Вярно тази машинка събира доста вода, обаче аз бих ти препоръчала първо да пробвате с някои от другите методи за справяне с мухъла и чак след това да купувате влагоуловител.
Прочети и предната тема.

# 9
Спасение срещу мухъла има и се казва SOLVY италиански препарат който не само премахва мухъла но и запазва цвета.www.emg-bg.com

# 10
  • Мнения: 512
Ако мухъла е от конденз върши работа, но имай предвид, че мноооого бръмчи туй чудо  ooooh!
При нас мухъла, който се беше появил от конденза на прозорците изчезна след като започнахме да отопляваме в съответното помещение, а и вече бях купила влагоуловител, та го ползвах и него.
А непрекъснато ли го държиш включен?

Уредът се изключва сам, когато достигне избрания от теб процент влажност в помещението.
Ако влагата се вдигне, уредът се включва.
Не мисля, че е по-шумен от компютъра ми, така че не е проблем.

Последна редакция: вт, 20 май 2008, 11:35 от ansam

# 11
  • София
  • Мнения: 629
Здравейте,
знаете ли някъде в София да се продават от тези бои Термошилд или Термомакс?Уж четох четох темата, но не намерих нищо.

# 12
  • MJF
  • Мнения: 8 528
 извинявам се на anelia1995 ,че я цитирам.suan ,това е от предишната тема и то само с бегъл поглед.за термошилд има доста теми,все има и координати. Peace

в този подфорум има библиотека а и експертно търсене.успешно четене Peace

anelia1995
Re: Спасение срещу влагата и мухъла
« #16 вторник, 14 февруари 2006, 20:06 »
   
Със Саво пръскахме няколко пъти, но мухълът пак плъзваше. Имаме ПВЦ дограма и тя е един от основните източници на влага, според мен. Наистина добрата дървена дограма е най-доброто решение.
За външната изолация не съм съгласна, че предпазва - едни приятели си сложиха и след това им мухляса целия апартамент. Зависи наистина изолацията на съседните апартаменти.
Термошилд продават на пазарите Красно село и Красна поляна - ето няколко телефона - 9534172, 9204290, цената е около 27 лв. за литър, за Термомакс наистина е по-евтино.
Влагоуловителят има степени на влажност на въздуха, тоест не го изсушава прекалено. Проблемът е, че е малко шумен, не може да се спи докато работи. Ние го местим от стая в стая, когато влажността намалее, уредът се самоизключва. Даже като простирам дрехи в стая с изключено парно и с този уред - изсъхват за нула време, въпреки, че е студено.
Мъжът ми го няма, за да го питам от къде го купи, но  ето телефон, на който може да се попита - 8435591, и имейл hq@tweuropebg.com
Дано не прозвучи като реклама, искам само да помогна на тези, които имат нужда Smile

Последна редакция: нд, 10 авг 2008, 18:40 от 6o6ul40

# 13
  • Мнения: 2 640
Признавам не успях да прочета много предишната тема, извинявам се ако въпроса е обсъждан.

Нанесохме се в апартамент ново строителство, всичко е много хубаво но шкафовете в кухнята мухлясаха от вътре. Никъде другаде няма мухъл. То сега е и лято и държим все отворено. Как бихме могли да махнем този мухъл от хубавата си нова кухня?

Благодаря за всяка помощ Hug

Общи условия

Активация на акаунт