Моля за съвет - очен проблем!

  • 4 147
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
Здравейте,

Зная, че в такъв случай се отива на лекар, и ще отида... Само че и преди ми се е случвало, изписват ми разни капки и антибиотици за мазане и нищо не ми помага...

Очите ми са много възпалени и зачервени. Отначало сълзяха и имаше секрет, започнах да капя Офталмосептонекс и ми помина. Но като го спрях и се зачервиха пак.
Знаете ли случайно какво мога да капя, или да се мажа? Слагах досега Офталмосептонекс и колоидно сребро. Но не помагат.

Благодаря!

# 1
  • Мнения: 113
привет, аз постоянно имам някакви проблеми с очите, в момента даже имам запушен фуликул на долните мигли - красота Simple Smile по принцип моята очна лекарка ми препоръчва да ползвам Systane /капки/, когато усещам, че очите ми са възпалени или сухи или изобщо като ми скимне - те обаче са около 14 лв и доста мънички. Иначе преди ползвах едни, които май са точно твоите - около 2 лв са, ако не се лъжа, но те са доста силнички и ако се прекали с тях, доколкто знам, може да раздразнят очите. Най-добре е да отидеш на лекар, разбира се, защото секретите не са добър знак.
Освен това, виж си клепачите на очите - дали нямаш някаква бучица или нещо такова. Аз от около година и нещо съм хазяйка на едно такова ечемично-подобно на горния клепач, което от времен на време секретира. Възможно е да имаш нещо такова. Казвали са ми и че често се повявява при бременни жени /не знам дали е така и дали това е твоят случай/

# 2
  • Мнения: X
Благодаря, dancing  bouquet,
Не съм бременна  Simple Smile, нямам ечемици. Просто са ми ужасно червени очите, почти не ме сърбят обаче. Измъчих се вече.
 Cry

# 3
  • Мнения: 113
мнг добре те разбирам..и аз с тая бучица в окото /която не е ечемик/ вече мнг се измъчих, а то не се маха и не се маха.. щяха да ми го махат оперативно и точно имах час при хирург и същата седмица последно ми казаха да си слагам горещ белтък /сварем/ на клепача...то взе че намаля малко до положение, което просто си седи така..а като отидох при хирурга, той ме изгони Mr. Green каза, че с такъв проблем просто не съм за там - мнг било малко вече... пуст белтък newsm78
аз съм имала зачервени очи, по-скоро едното винаги ми се зачервяваше - то ми е по-слабото по принцип и затова така реагираше при натоварвания... ти очила носиш ли? отиди задължитело на очен ..и освен това - оставяй очите да ти почиват. Бтв, аз от време на време си слагам резенчета прясна краставица на очите и стоя така 10 мин - доста отпускащо действа. Пиши после да кажеш как върви развитието на въпроса. Успех!

# 4
  • София
  • Мнения: 2 430
Здравейте,

Зная, че в такъв случай се отива на лекар, и ще отида... Само че и преди ми се е случвало, изписват ми разни капки и антибиотици за мазане и нищо не ми помага...

Очите ми са много възпалени и зачервени. Отначало сълзяха и имаше секрет, започнах да капя Офталмосептонекс и ми помина. Но като го спрях и се зачервиха пак.
Знаете ли случайно какво мога да капя, или да се мажа? Слагах досега Офталмосептонекс и колоидно сребро. Но не помагат.

Благодаря!
Да не би случайно да имаш т.нар. синдром "сухо око" със зачервяване,сърбеж и т.н.Аз ползвам Оксиал,защото постоянно са ми "кървясали очите" вече 1 месец си го слагам и съм доволна,но лекар ми го препоръча!

# 5
  • Мнения: X
Не, нямам този синдром. Не са ми сухи очите обикновено. Днеска много се бях уплашила, че са ми толкова кръвясали и ужасни, и докато стане време да отида на лекар, започнах да капя едни капки Макситрол. И още нещо направих - което е много гадно, но се притесних вече какво да сторя - бях чувала, че помага да се капне урина и капнах на няколко пъти Sick Sick Sick. И не знам кое от двете точно помогна, но сега съм по-добре и се поуспокоих... Утре ще ида на преглед.
dancing, и на мене преди години ми се получи някакво нещо като ечемик. Лекуваха ми го с антибиотици, но не се махаше. И отидох в ИСУЛ на очен лекар. Той ми го разряза и каза, че това не е ечемик и че не знае какво е и как да го махне.

Общи условия

Активация на акаунт