Фолиева киселина - менте?

  • 7 957
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 196
Пускам тази тема, тъй като вчера ми свърши едната опаковка фолиева киселина /Folacid/ и ми се наложи да си купя друга от същата марка. Голямо беше учудването когато сравних двете опаковки. И двете са на цена 3.80, едната обаче е със 120 таблетки, а другата със 100. Има видима разлика в етикетите и надписите - единият е бяло-розов, а другият бяло-син. На двете опаковки има съвсем различен регистрационен номер, а на едната дори липсва срок за годност и партиден номер. Иначе пише, че фирмата производител е една и съща. И да има ментета не ме притеснява толкова това, колкото факта, че може това изобщо да не е фолиева киселина. Пропуснах да спомена факта, че в едната опаковка хапчетата са жълти, а в другата мръсно бели.
Та от кои пиете вие?





# 1
  • Мнения: 5 577
 Hug спокойно, просто са различни партиди, няма проблем.

първата бременност съм пила от тази, съмнителната - съвсем редовна си е - само на едната пише за бременни, на другата не, но си е все ФК.

според мен няма проблеми и място за притеснение

# 2
  • София
  • Мнения: 1 524
На лявата не виждам годност и парт. номер.  newsm78  и ти казваш че няма, случайно да ги пише на капачката или на дъното?
- това не бих го пила, а ще си купя нова опаковка и бих определено се оплакала в аптеката от тази без годността. Подсъдно е да се продава без срок на годност.

# 3
  • ЕН
  • Мнения: 543
олееееееееее ама как може?!?! #Crazy  #Cussing outтова вече е подигравка с нас. тия са за  #2gunfire , които предлагат такива продукти в мрежата, няма значение дали са лекарства, хранителни стоки или пък нещо друго.
от няколко дни съм започнала да пия фолиева киселина, защото бебеправим, или по точно плануваме за следващия месец да стане бебето. моите са NEOPHOLIC - 90таблетки в опаковка.
надявам се и двата вида от които си пила да не са менте ама просто да са сменили опаковката - случайно newsm78

# 4
  • Мнения: 196
На лявата не виждам годност и парт. номер.  newsm78  и ти казваш че няма, случайно да ги пише на капачката или на дъното?
Нито на капачката, нито на дъното има срок за годност.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 524
Отивай в аптеката да ти връщат парите, безотговорни хаймани и производители и аптекари.  #Cussing out  Определено моят съвет е да не пиеш лекарства без парт. номер и годност.

# 6
  • Мнения: 196
Въпросът е че аз досега съм пила от тази без партидния номер, а съм във 7 гест. седмица и преди да забременея пак от нея пиех.

# 7
  • Мнения: 9 776
Просто продължи да пиеш сега от тази със срока на годност и парт. номер. Не вярвам да се случи нещо фатално. За твое успокоение , когато посетиш лекаря си му покажи опаковката без парт. номер и годност, но аз знам какво ще ти каже - не се притеснявай, продължи с другата.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 524
Почвай да пиеш от новата, говори с доктора и не се притеснявай.

# 9
  • Мнения: 80
Като се съмнявате пийте Неофолик мета!Препоръчана ми е от няколко специалисти по скъпа(90т. за около 9лв.) е но казват,че е най-добрата.Организма на някои жени,като мен например, не може да преработва фолиевата к-на в L-metil!Който пък е необходим за правилното изграждането на клетките и превенция от spina bifida.Затова и се препоръчва тази ф. к-на заради най-доброто й  абсорбиране от организма  Peace !

# 10
  • ЕН
  • Мнения: 543
Като се съмнявате пийте Неофолик мета!Препоръчана ми е от няколко специалисти по скъпа(90т. за около 9лв.) е но казват,че е най-добрата.Организма на някои жени,като мен например, не може да преработва фолиевата к-на в L-metil!Който пък е необходим за правилното изграждането на клетките и превенция от spina bifida.Затова и се препоръчва тази ф. к-на заради най-доброто й  абсорбиране от организма  Peace !
има ли разлика между Неофолик мета и само неофолик или е едно и също. на моите пише само неофолик. а и не помня цената им
благодаря

# 11
  • Мнения: 31
Възможно е изискването за етикетиране да се е променило и производителят да е сложил нови етикети на продукта с по-подробна информация (надпис на български, пар.номер, годно до и т.н.). Работя в сферата на храните и при нас доста се промениха изискванията за етикетирането в последните години, предполагам че във фармацията е същото. Възможно е и продуктът да е пререгистриран с произтичащите от това корекции.
Невинаги промяната на опаковката означава продукт-менте.
Можеш да се обърнеш към Комисията за защита на потребителите, ако съмнението остава.

# 12
  • Мнения: X
Цитат
Невинаги промяната на опаковката означава продукт-менте.

 Peace
Напълно съгласна съм.Но ако толкова много се притесняваш говори с лекаря си.Въпреки ,че според мен всичко си ок.

# 13
  • Мнения: 196
Цитат
Невинаги промяната на опаковката означава продукт-менте.

 Peace
Напълно съгласна съм.Но ако толкова много се притесняваш говори с лекаря си.Въпреки ,че според мен всичко си ок.
Прави сте, но в страна като нашата може ли човек да не се съмнява, ежедневно се сблъскваме с какви ли не злоупотреби и дотолкова са станали част от ежедневието ни, че сме свикнали да ги подминаваме като нещо нормално.

# 14
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
И аз се надявам всичко да е ОК, пила съм ФК от тази фирма, отдавна са на пазара. Аптеката, от която пазаруваш, голяма или е или беше мижава. Ако е голяма, не вярвам да си позволят да купуват ФК с неясен произход.

Общи условия

Активация на акаунт