Кошмарен празник в Детската градина !!!!!!!!!!!!!!!

  • 24 268
  • 133
  •   1
Отговори
  • Мнения: 639
Направо съм бясна и потресена от празника ,който подготвяха три месеца в градината,по случай годишнината от създаването и.Накратко,това тържество се подготвя повече от три месеца даже.Децата репетираха танците с които ще се представя всяка група до припадък  ,по цял ден ,многократно.На празника се очакваха много гости и медии.Всички ние родители и деца чакахме с нетърпение да видим що за" грандиозно"шоу са спретнали.Специално се шиха тоалети за всяка група поотделно от стилисти.А бе голямо суетене беше с една дума.И така празника наближаваше,аз и всички родители ,разпитвах ме за повече подробности около тържеството,но учителките отговаряха ,че било изненада.Е ми о,к ,щом е изненада.Е то се оказа наистина изненада ,ама каква  Mr. Green Mr. Green.........
И така, дойде дългоочакваният ден.Празника трябваше да се проведе на огромен стадион /най-големият в страната/Нефтохимик.
Началото беше обявено за 17ч.Госпожите щяха да заведат там децата в 16ч.,а ние да сме само гости.Отивам на въпросният празник с настроение ,камера и фотоапарат,всички родители сме горди и се стичаме към вратите на стадиона.Влизам вътре и в далечината по средата на тревната площ съзирам да се мятат около 20 балона.Става ми ясно че това ще е сцената.Скромно викам си ,а ма карай,децата да са доволни.Приближавам към децата,които са настанени на седалките по костюми и с якенца отгори.Костюмите на нашата група са лилави роклички тип балеринка ,без ръкави с къдрички от тюл,тънък чорапогащник лилав и цвички.Децата са абсолютно голички под тези роклички само по гащички и чорапогащници. #Crazy #CrazyКогато пристигнах,козирката под която бяха седалките хвърляше огромна сянка,духаше студен вятър,а дечицата се бяха свили на седалките и зъзнеха.Веднага грабнах Естел и я гушнах в мен,беше премръзнала.Кой знае от кога седеше с тази рокля,бяха ги облекли още в градината и така ги бяха докарали на стадиона.Първото нещо което ме възмути че децата бяха хвърлени по тези седалки а учителките се щураха насам ,натам като мухи без глави и изобщо,ама изобщо си нямаха на идея какво става с децата. Mr. Green Mr. Green
Поогледах се,едно дете плачеше от глад защото разбирам нямало време за следобедна закуска и са ги довели гладни и жадни на стадиона,за тоалетна въобще да не говорим.................Майката се вайкаше че не носи нищо за ядене,бъркам в чантата и вадя една меденка която подавам на момиченцето./по принцип не купувам такива неща,но сега по пътя за да разваля пари купих меденка и едни солети/.Естел която е злояда по принцип също ме моли за храна,вадя и солетите и раздавам на децата,до където стигна..... EmbarassedВсички деца казват че им била обещана почерпка с торти за сметка на закуската след тържеството. Mr. Green
Тържеството започва,нищо не успявам да видя от него,защото през цялото време топла,разтривам Естел,децата хленчат уморени около мен,не им е интересно,всичко им е до болка познато и им е адски студено,гладни са и искат да си ходят  #Crazy #Crazy #CrazyУчителките се щурат,мотат,и гледат да не си объркат реда на групата.А бе хаос голям.
Най-накрая идва и реда на нашата група.Събличам якето на Еси,строяват ги ииииииииииииииии направо онемявам,виждам едно момченце плаче,безкрайно е тъжно и си стиска якето,не иска да го сваля,е ми то било облечено в рокля,същата като на дъщеря ми. #Crazy #CrazyДетето е повече от разстроено,разбирам аз ,че били ушили по погрешка повече роклички,вместо още един костюм за момченце.Съблякоха якето на детето и го подредиха в редичката на момичетата  #Crazy #CrazyА то плаче и вие от срам и унижение.Потрес от всякъде.Добре че накрая майка му излезе и си го прибра преди да се появят на сцената.Това преди сцената трая около 20мин.Децата голи,на вятъра и строени.По едно време виждам Еси клекнала,така преценила че няма да я духа вятъра,обаче една кикимора я смушка да става.Точно в този момент дойде и техният ред,часа е 18ч.Излизат децата танцуват,свършват танца,обаче не ги пускат,а остават на сцената.На някой му дошла гениалната идея ,че след всичко това трябва да следват безкрайни и безмислени речи,хвалебствени слова и куп бля,бля..............През това време когато започват вече речите ,гледам половината деца плачат от студ,Естел е синьо лилава от главата до петите от студ ,не издържам на мъчителната гледка,пресичам направо през тревата ,през сцената,през микрофоните,през директорката и тем подобните му гости и отивам при детето си,което проплаква мамо много ми е студено и искам в къщи.Обличам и якето ,грабвам я и двете пресичаме отново важните гости и сцената и си я прибирам.Тя цялата се е превърнала на кубче лед,не може да си каже и малкото име от студ.Е казвам ви точно в този момент ако имах пистолет бих  #2gunfire #2gunfire #2gunfire директорката и госпожите.Не можах да стопля детето цяла вечер.Просто беше истински кошмар,а трябваше да е весел ден за всички деца.Цяла нощ дъщеря ми сънува кошмари,а днес е болна. Rolling Eyes Rolling EyesНаправо съм повече от потресена от всичко това! Mr. GreenСпоред мен от всички тези градински празници и тържества трябва да са най-вече доволни и щастливи децата,а то какво стана.Сега не знам как да постъпя.Не ми се иска всичко това да остане ненаказано ,мразя безотговорни постъпки спрямо децата .Кажете какво е вашето мнение и имали ли сте подобни случки?

# 1
  • Sf
  • Мнения: 978
Ужасно е просто! Горките дечица.  Sad
Тези социалистически помпи няма ли да свършат вече? Какво е това празнуване на годишнина. Банкет с алкохоли и всички випуски 50 години назад да бяха направили.  Sick

# 2
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Дожаля ми за дечицата докато четях. Не някакво абсурдно тържество, ами чисто мъчение ми се стори. Вероято сега има доста болни деца...

# 3
  • Мнения: 4 965
На твое място нямаше да имам толкова голямо търпение (ами другите родители?) и бих си взела много по-рано децата, бих направила гранде скандале и бих подала жалба в общината.
Това наистина звучи като едновремешните соц. масовки и горе-долу става за август месец, ама в студа, пък и историята с рокличката на момченцето...
Защо не говориш и с другите родители? Сигурно има и други, които биха подкрепили една жалба и нека тези с гениалната идея за подобни изпълнения да си понесат последствията.

# 4
  • София
  • Мнения: 62 595
Много търпеливо си подходила.
Със сигурност бих вдигнала един хуууубав скандал и бих си прибрала детето.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 1 789
Абсолютна лудост  #Crazy И аз щях да се развикам. Какво е това чудо?  ooooh!

# 6
  • Мнения: 1 640
 Shocked E,ами защо само ти,бе жена!Трябваше всички майки да се впуснете заедно и да си облечете децата,а който желае ,и да си тръгне още преди представлението.Трябваше да се обедините и да саботирате цялата тая лудост и недомислица!!!
  Като са видели,че е студено,трябваше да променят мястото,да имат резервен вариант-някоя голяма зала и на закрито да са и деца ,и гости.
  Предполагам,че почти всички дечица са не само с простуда,ами и са МНОГО разочаровани от педагозите си и най -вече от директорката си.Нали тя има последната дума и одобрява решенията в крайна сметка,а често и тя е самият главен организатор на подобни мероприятия.
  Нищо,ама нищо не оправдава недомислицата и излагацията им.Безотговорност е мека дума в случая! Sick

# 7
  • Мнения: 47 887
Ако моят син беше облечен с рокля там, мисля че скандала щеше да е грандиозен и тържество нямаше да има #Cussing out
Мисля че наистна е било провал
Съжалявам много за проваления празник

# 8
  • Мнения: 14 133
Безобразие!!!  Twisted Evil Горките дечица!!!  ooooh!

# 9
  • Мнения: 1 062
Ужас... Постъпила си добре като си си взела детето, дори прекалено търпеливо. Много мразя подобни изпълнения, където празника е за показ и изтъкване на госпожи и директорки. Ако не решиш да подадеш жалба, поне на следващата родителска среща повдигни въпроса.

# 10
  • Linz
  • Мнения: 11 619
А само ти ли бясна и потресена? Другите родители не реагират ли?
Не съм имала подобни случки. А мнението ми е, че сама нищо няма да направиш. Организирайте се всички родители и обсъдете ситуацията.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 529
А само ти ли бясна и потресена? Другите родители не реагират ли?
Не съм имала подобни случки. А мнението ми е, че сама нищо няма да направиш. Организирайте се всички родители и обсъдете ситуацията.
Пълно безумие,най ми бе болно за момченцето с рокличка и за останалите майки -овчици кротки. Браво на теб ,ама защо по рано не си прибра детето ....?

# 12
Нямам думи.........
Не оставяйте това безумие да се повтори пак.Аз бих пуснала жалба до общината.И не само.
Поредното безумие на директори и учители........
И толкова деца да студуват,да гладуват,да им се ходи до тоалетна, и родителите да стоят безучастно встрани Shocked.
Горките дечица  Sad.
 

# 13
  • Мнения: 639
Честно да ви кажа най-вече за това ме е яд,че не си прибрах по-рано детето.Но викам айде ще мине по-бързо ,нали я топлих преди танца уж/и аз патка с патка съм/,но след това като започнаха речите ми дойде отгоре направо.А ми те всички родители бяха възмутени около мене уж ,но си трайкаха,само след мене веднага и една друга майка си прибра детето,че плачеше и се превиваше от болки в коремчето от студ,пък някаква си госпожа и вика моля ти се, а бе госпожо,не може така да постъпвате........................ #Crazy А ,бе ужас пълен ви казвам.Пък онова момченце, като го видях с роклята и аз ревнах с него,наистина картината беше жалка направо.Не знам,как ще постъпя,сега съм супер разстроена все още ,за да разсъждавам трезво и мъжа ми гледа до мен да няма хладни и други оръжия ,че току виж  #2gunfire #2gunfire някой /това е шега де/.Надявам се и някой други мами ако са присъствали на този празник да си изкажат мнението ,пуснах темата и по градове,за Бургас.

# 14
  • Мнения: 8 999
Ох, хем се смях, хем ми беше жал за дечицата. Честно казано, аз не бих издържала до поклона. Много преди това щях да си взема детето и се прибера у дома.
Вашата директорка е направо ку-ку!

Общи условия

Активация на акаунт