Подайте ръка за помощ на нуждаещите се от кърма

  • 2 172
  • 12
  •   1
Отговори
Мили майки,Нека заедно да помогнем на много то малки същества,които спешно се нуждаят от вашата излишна кърма.Нека тази така наречена "бяла кръв" не отива в мивката,а при нас колкото и да е то,защото по този начин Вие ще помогнете за здравето на много малки деца.На две от тях след някалка дни им предстоят операции.Мили майки,обадете ни се ако имате излишно количество кърма.Тел.са 828-15-10 822-09-30.Ще Ви чакаме с голямо нетърпение и благодарност.

# 1
  • Мнения: 349
Виждам, че телефоните са софийски и не знам как може да стане транспортирането от Варна.Имам в момента 15 контейнера.

# 2
  • Мнения: 2 274
Виждам, че телефоните са софийски и не знам как може да стане транспортирането от Варна.Имам в момента 15 контейнера.
Ако това наистина е Банката за майчина кърма, то неможеш да им даваш замразена такава. Първо те изследват- теб и кърмата и ако всичко е ОК започват да ти носят техни контейнерчета, които ги взимат на другата сутрин ако не се лъжа. В началото докато овладея хипер лактацията си бях изчела всичко в сайта им, но така и не стигнах до даряване  Embarassed!
Провери дали във Варна нямате такава банка. Имам някакъв бегъл спомен, че имаше и там!

# 3
  • Мнения: 327
За съжаление е само в София SadДори не съм чувала за друг град.Интересно ми е какъв е проблема да се направят,защото не мисля,че е липсата на доброволки!!!?

# 4
  • Мнения: 349
Виждам, че телефоните са софийски и не знам как може да стане транспортирането от Варна.Имам в момента 15 контейнера.
Ако това наистина е Банката за майчина кърма, то неможеш да им даваш замразена такава. Първо те изследват- теб и кърмата и ако всичко е ОК започват да ти носят техни контейнерчета, които ги взимат на другата сутрин ако не се лъжа. В началото докато овладея хипер лактацията си бях изчела всичко в сайта им, но така и не стигнах до даряване  Embarassed!
Провери дали във Варна нямате такава банка. Имам някакъв бегъл спомен, че имаше и там!

Да, вече разбрах, че става въпрос за банката в София. За съжаление във Варна няма такава. Но за щастие като родих си намерих 2 бебета на които давам./на едното все още/

# 5
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
За съжаление е само в София SadДори не съм чувала за друг град.Интересно ми е какъв е проблема да се направят,защото не мисля,че е липсата на доброволки!!!?
Организация, необходимата апаратура, изследвания и хора, които да се занимават - всичко това иска пари, които държавата не желае да продължава да осигурява и по тази причина банките в другите градове бяха закрити, а единствената оцеляла едва се отърва от закриване преди няколко години.
При нас нещата са организирани доста по-различно, отколкото на запад - на запад кърмата се дарява безвъзмездно (т.е. дарителките не получават пари за нея) и след като направиш изследвания, може да даряваш каквото количество пожелаеш и имаш налично, дори изцедено от преди това и дори да е 50мл. При нас нещата са усложнени сериозно (разбирам по какви причини, но те често се оказват пречка за набиране на по-голямо количество мляко) - първо изследвания, след това определено количество кърма, което трябва да подсигуряваш дневно (минимумът - 300 мл дневно!- е огромно количество!), използването само на банки осигурени от банката и т.н. Не са много майките, които се хващат на това хоро - и е съвсем естествено да се получи така.

# 6
  • Мнения: 2 274
Мен точно това изискване за дневно количество ме отказа от даряването. Като го прочетох и си представих как от един момент нататък, ще трябва да се доя като крава, за да достигна необходимото количество.

# 7
Не бива да ви плаши това количество!Първо то е за около 24 часа,но ако намалее ще събирате колкото имате.Всяка капка ни е ценна.Кърмата не се взима всеки ден.Ние изцяло се съобразяваме с донорките,кога те имат възможност да са в къщи.Ако пожелаят могат и те да си я носят при нас сами.А ако знаете,че има някъде бебе,което се нуждае точно от количеството,което вие точно в този момент изхвърляте в мивката?Просто  ни се обадете ,поговорете с нас и тогава решете дали желаете или не да бъдете наши донорки.Много са алергичните  дечица ,които храним.Ще се радваме ако получим отзвук newsm51 newsm51

# 8
Да за съжаление банката за майчина кърма е единствена не само в България,но и на Балканския полуостров.Нямаме възможност да обслужваме донорки от други голями градове,освен ако не са в близост до София. SadТака плашещите изследвания на кандидат донорките се извършват от наш екип на място във вашия дом.Те не се заплащат.пак ви призоваваме обадете ни се преди да решите да изхвърлите излишното количество кърма.

# 9
  • Мнения: 4 242
Че кой се цеди вече че да изхвърля количество?  Rolling Eyes
И мен навремето точно условията на банката ме възпряха да стана донор, имах огромно желание но изискванията са неприятни. А и реших че хиперлактация не ми е нужна а и няма да ми е полезна.
Ако се променят изискванията и отношението към донорките, вероятно много повече алергични дечица ще имат шанса да получат майчино млекце!  Peace

# 10
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391

Ако се променят изискванията и отношението към донорките, вероятно много повече алергични дечица ще имат шанса да получат майчино млекце!  Peace

Точно така  Peace

# 11
  • Мнения: 5
Не знам какво имате в предвид с това изказване за изискванията и отношението.Там работи един нневероятен екип,който прави и невъзможното да помогне на бебетата.А отношението към донорките е дори на приятелска основа.

# 12
  • Мнения: 2 274
Не знам какво имате в предвид с това изказване за изискванията и отношението.Там работи един нневероятен екип,който прави и невъзможното да помогне на бебетата.А отношението към донорките е дори на приятелска основа.
Извинявай, но ти това от сайта ли го разбра? Не, нали. А повечето от нас / като мен/ просто прочитат инфото там и се отказват.
  Аз първите дни когато прегледах сайта и мислех да дарявам кърма, видях изискванията и реших, че сама ще тичам да се изследвам, едва ли не ще трябва все да се цедя, за да докарам необходимите количества и т.н. и така се отказах дори да звъня и да питам. Замразявах докато имах място във фризера /цели 10л/, давах няколко пъти на познати и изхвърлях, докато се регулира кърмата ми.
Да си призная, сега ме е яд, че не им се обадих и дано тази тема помогне на момичетата, които искат да станат донорки, да не повтарят моята грешка.

Общи условия

Активация на акаунт