Секциото означава ли, че няма да имам кърма?

  • 3 476
  • 97
  •   1
Отговори
Здравейте на всички мами!!! Може ли някоя от вас да ми каже, ако може от личен опит, дали ако родя секцио задължително означава, че няма да имам кърма? На мен ми предстои секцио, а така не ми се иска да лишавам бебето си от така полезната кърма.   Sad  А има ли начин да си помогнеш в този случай, за да стимулираш идването на кърма? Благодаря предварително на тези, които ще ми отговорят.

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Не, не означава. Пусни темата си в кърмаческия форум и ще ти кажат момичетата от опит. Аз съм раждала нормално.

# 2
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Не не означава !  Hug
Най-добрата ми приятелка и двата пъти роди секцио и кърми мн.повече от мен  Blush

# 3
  • Мнения: 770
Не, разбира се. Родих секцио и имах кърма, само почни на време да се цедиш Peace

# 4
  • Мнения: 1 691
Не, не означава. Има някаква вероятност кърмата да слезе по-късно (защото и бебето ти го дават по-късно и то по-късно засуква), но с желание и често кърмене, а и с цедене в началото, ако се налага, нещата задължително ще си дойдат по местата.

# 5
  • Мнения: 135
Защо пък да нямаш кърма? newsm78Това ,че ще родиш секцио ,-не е причина да нямаш кърма-аз,родих със секцио и имах  в изобилие дори!Може би идва малко по-късно,а не веднага след раждането,а например след 1-2 или повече дни.При всяка жена това е индивидуално,и това дали ще имаш кърма не зависи от начина на раждане ,а от самия организъм.Има и много жени,които са раждали вагинално,и нямат изобщо.Не се притеснявай.Леко и успешно раждане!

# 6
  • София
  • Мнения: 10 233
Означава. Секциото е най-кървавата гинекологична операция. После не можеш да се грижиш сама за бебето. Боли месеци наред. Все едно не си раждала, т.е. не си изпитала чудото на сътворението. И т.н.
Я не се нашашквай, митове, митове.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
Първият път родих нормално,а вторият секцио-и двата пъти имах кърма  Peace

# 8
  • Мнения: 666
Родих секцио и имах толкова много кърма че се налагаше в началото да кърмя от една гърда на хранене за да ми намалee малко че му пръскаше като фонтан на бебо и повръщаше след това. Има обаче едно голямо НО, на мен ми донесоха бебето малко след  като ме пусна упойката да го накърмя и от там нататък ми го носеха на всеки 4 часа без значение ден или нощ. В България обаче съм чувала че като родят секцио им носят бебетата на 2-3 ден, но въпреки това пак много майки успяват да кърмят след секцио.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 603
Спокойно, ще си имаш кърма. Просто често слагай бебчето да суче, докато се нагодите един към друг. Влез в библиотеката на кърмаческия и попрочети, със сигурност ще намериш много полезни съвети.
Леко раждане.
 Hug

# 10
  • Brokenpromiseland
  • Мнения: 1 432
Нищо подобно.Ще имаш кърма.
Аз родих секцио.Бебето ми го дадоха след 24 часа и започнах да си го кърмя..
Дори и по-късно да ти слезе кърмата няма да се шашкаш.
Поствяй бебто въпреки липсата на видима за теб кърма.То си знае работата....А ако лекарите преценят могат 1-2 дни да ти дават и добавка АМ.
Имай в предвид, че нуждатат на бебето в началото е около 10мл кърма на хранене, защото коремчетата са им много малки...а после твоя организъм вече ще се регулира.

# 11
  • Мнения: 2 517
Родих секцио. Коластрата се появи на втория ден, бебето за първи път го сложих на гърда на третия ден - не защото не исках по-рацно, а защото ми вливаха антибиотици. Имах кърма, дори в излишък - сменях нощниците по 4-5 пъти поради преоливане от кърма. Кърмих сина си до 5 месеца и половина изключително.
Легенди за кърмата има колкото щеш - ако си с малък бюст или голям, ако си секцио или нормално родила /не че секциото е ненормално раждане/, ако с предишно дете си нямала кърма. Всяка бременост, раждане и кърмене са индивидуални процеси.
Пожелавам ти леко раждане , бързо възстановяване и приятно кърмене!

# 12
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Не не означава.
Леко раждане Hug

# 13
  • Мнения: 3 447
Не. Кърмих 3 години, след секцио.

# 14
  • Мнения: 623
Не.На мен ми дойде на третия ден - без да стимулирам с цедене и слагане на бебетата на гърда.

Общи условия

Активация на акаунт