Отговори
  • Мнения: 3 743
Здравейте,

надявам се да ми помогнете със съвет.
За бебчето, което очакваме ни подариха обикновено корито без клапа за оттичане и аз се притеснявам, че ако ми се наложи да къпя сама бебчето няма да мога да се справя с банята.

Кажете майчета с опит. Как се процедира в такъв случай newsm78

# 1
  • Мнения: 592
Въпреки,че мойто корито е с клапа за оттичане аз просто не я ползвам.По удобно ми е да си изсипя ваничката.Аз я къпя във ваната слагам стойки и върху тях нейната ваничка.А и винаги си я къпя сама,мразя някой да ми се мотае в краката.

# 2
  • Мнения: 2 517
Дупе знае 2 и 200. В единични случаи съм къпала бебето сама и съм изхвърляла сама водата от коритото. Как става ли? Привличаш си една кофа и с канчето, с което сипваш , с него и отливаш от коритото, докато се изпразни. После кофата в канала, измиваш коритото, кофата и канчето и въпросът е решен.

# 3
  • Мнения: 27 524
Аз лично не виждам никавъв смисъл и полза от клапата. Какво би ми помогнала тя? Имаме на ваничката, никога не сме я ползвали, забелязвах я само, когато постоянно дереше дупето на сина ми  Close

# 4
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Е защо да не можеш newsm78

Привличаш си една кофа и с канчето, с което сипваш , с него и отливаш от коритото, докато се изпразни. После кофата в канала, измиваш коритото, кофата и канчето и въпросът е решен.
Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз къпя дъщеря си почти всяка вечер откакто се е родила сама.В обикновено корито,без клапа.Абсолютно никаъв проблем не е.Наливам си топлата вода в кофа,половината изливам в коритото,другата половина поливам с канче за изплакване.Изливането на коритото и кофите оставям след като съм я приспала.Не ми пречи,че стоят половин час пълни.Ако таткото си е вкъщи,оправя ги той.

# 6
  • Мнения: 9 973
нямам клапа,но пък една кофичка вода не е проблем..няма басейн да правиш
после влачиш коритото до банята,повдигаш единия край и готово

# 7
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз моето корито си го нося.От една кофа вода вътре не тежи толкова.

# 8
  • Мнения: 27 524
Логичен въпрос - дори да има клапа, за какво служи тя при пълненето във ваната и пренасянето до стаята или извън ваната, банята и обратното - имам я, изкъпала съм в спалнята бебето и какво - махам клапата и къде отива водата? С или без клапа, всичко е свързано с мъкнене на вода и на коритцето, освен когато е директно във въната или с приспособленията за закрепване върху нея:

# 9
  • Мнения: 2 517
Аз лично не виждам никавъв смисъл и полза от клапата. Какво би ми помогнала тя? Имаме на ваничката, никога не сме я ползвали, забелязвах я само, когато постоянно дереше дупето на сина ми  Close
Блонди, ще станем приятелки с теб, тъй ми се струва Embarassed Вече два пъти сме на едно и също мнение, което все пак е задоволителен резултат.
Като купувахме корито и аз ги гледах тези с тапата и това ми беше идеята против тях, че ще дере.  В тази връзка понякога се чудя на производителите от бейби индустрията.
Според мен клапата е предназначена, ако къпеш бебето директно в банята, с поставено корито на стойка и като отвориш клапата, водата да оттича направо чрез сифона през канала. Само че аз предпочитам все още да си къпя бебето в спалнята и да не го разнасям като простинал кон из къщи. Мое мнение.

# 10
  • Мнения: 9 814
Ваничката на дъщеря ми беше с клапа за оттичане, която обаче никога не съм  ползвала.
Започнах да къпя детето сама месец след раждането.

# 11
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз съм твърдо ЗА да има тапа АКО коритцето ще е на стойка в банята.
Моето корито е на стойка в банята, никога не съм къпала сина ми по стаите. Коритото му е без тапа. Е, по - неудобно нещо за изсипване не знам дали съществува.
Всеки път като го къпя водата си стои с часове и чака съпруга ми да се прибере и да го изсипе.
Много съжалявам, че купих коритото в момент на умопомрачение преди да родя и въобще не погледнах за тапа. Измиването също щеше да е по - лесно - направо с подвижния душ.

# 12
  • Мнения: 46 437
За първи път чувам за такава клапа. Нашето корито си беше от най-обикновените.
Мъжът ми обаче я къпеше, аз никога не съм ...

# 13
  • UK/София
  • Мнения: 7 681


 Един път опитах да ползвам клапата и направих наводнение, подхлъзнах се, обърнах цялото корито.................... Simple Smile ooooh! ooooh!изнесах цяло представление.След това подобни опити не съм правила.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 524
На мен често ми се налага сама да къпя дребното, клапата не я ползвам, просто я къпя в банята и с едно голямо пластмасово канче пресипвам от коритото в мивката.

Общи условия

Активация на акаунт