как и с какво забавлявате едногодишните си дечица

  • 1 163
  • 18
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
здравейте, мили мами!

моля ви, споделете с какви игри и развлечения забавлявате вашите бебоци. водите ли ги на разни интересни места (освен разходките в парка), на куклен театър например или в разни детски парти клубове? newsm78

 от какво мислите, че се "интересуват" и впечатляват на тази възраст?
 

# 1
  • Мнения: 1 367
Не съм водила сина си на куклен театър,защото мисля,че все още няма да разбере нищо.Преди да навърши годинка го водих на детски рожден ден.Но за него единственото интересно нещо беше люлката в детския кът на заведението.Иначе основното му занимание на тади възраст беше да ходим за ръчичка из къщи,да ритаме топка,да "работи" на компютъра /по малко,разбира се/.Пяхме песнички,танцувахме...такива неща.Ако се сетя още нещо ще добавям.

# 2
  • Мнения: 742
На една година Криската най много обичаше да се л'лее на л'лките, да пеем песнички, да танцуваме, както и обожаваше разходките край морето Hug Харесваше й да четем книжки, да показваме различни картинки и тя да издава звуците на различните животни...а и на една годинка все още спеше по два пъти през деня-така че по лесно се запълва времето в което е будно детето...На театър все още не смея да я заведа, понеже се впечатлява бързо и силно от новостите и се страхувам да не се уплаши от куклите, освен това на тази възраст все още трудо й се задържа вниманието за по дълго време - тя обича да тича, да играе и т.н...

# 3
  • Мнения: 226
Аз водих детето си на куклен театър още на около 10ина месеца. Беше много впечатлен и за първи път се застоя толкова дълго време на едно място. Вторият път също беше впечатлен, тогава обръщаше внимание и на децата наоколо. Смятам да продължавам с кукления театър.

# 4
  • Мнения: 4 784
За парти клубове е малък, поне на местата,  където съм искала да го заведа все са ме резвали. В по-големите градове сигурно има повече опции за възрастта на децата в този род занимални. На театър не съм го водила, защото все още не се привлича от такива неща, дори и тв не желае да гледа, но нямам търпение да му стане интересно и ще го водя с удоволствие на театър. Обича да играем на криеница, да се гоним, да се борим... такива простички неща. Обожава да е на детската площадка - парзалки, люлки, пясък, кофички и лопатки, с които да си "готви" и за мой ужас да опитва сготвеното.

# 5
  • Мнения: 2 131
Според мен, едногодишните деца са още малки за куклен театър. Смятам да изчакам поне до две годинки с това забавление.
Иначе Алекс добре си играе сам, но, когато и аз се включа, обикновено ритаме топка, редя ме строител и той се забавлява да го разваля, същото правим и с кубчета. Много обича да го гоня, залива се от смях.
Водила съм го в заведение, където има детски кът и го качих на една от онези коли, които се "подкарват" с монета. Колата, разбира се, стои на едно място, клати се, святка и издава звуци. Беше много впечатлен.

# 6
  • Мнения: 4 345
сутрин докато мама ошета си е в кошарата за игра 8-10.30 и сама и се забавлява .Вътре има много играчки с различни опции но е особено доволна ако докопа някой капак на тенджера огледален разбира се или някоя пластмасова кутия за храна.
после сме на пазар и след това на детската площадка и докато другите дечица си играят едно с друго моята принцеса обикаля количките и тършува в кошовете под тях Embarassed.Ако открие нещо за ядене ужас все едно нищо не и купуваме и никога не е яла Embarassed.
После се прибираме ,яде,спи пак яде иотново на вън с триколката много обича да я бута.Захласва се по улични животни но се доближава само до нашето куче и е доста предпазлива с непознатите.
После се прибираме яде и пак в кошарата ние вечеряме гледаме ТВ ...тя си се шушка нещо вътре час час и половина.После се борят с баща и или пък ходим на вечерна разходка.И накрая къпане и ние си лягаме да гледаме ТВ а тя между нас реди плюшки,гушка ги ,дава ги ние да ги гушим...и заспива Grinning

# 7
  • Мнения: 983
Моят бонбон най-обича да играем на гоненица и да пускам една количка, която той настига и ми я носи обратно, дава ми я и аз пак трябва да я пусна и така до безкрайност  ooooh!
Иначе нищо друго не го занимава освен да щъка в различни посоки, винаги обратна на тази, която сме поели.
Благородно завиждам на майките, чийто дечица се заиграват в пясъка, искат да се люшкат или пързалят. На нас за съжаление това не ни е приоритет  Crossing Arms

# 8
  • Мнения: 3 306
заиграва се сама с кукли (тупа ги по коремчетата - иска да ги пусне да пеят  Laughing ама все не и се получава , гушка ги  Hug  ) с кубчета  и др. играчки  Peace  аз си играя с нея , оставям я да щрака по клавиатурата , пускам музика - тя танцува и щрака с пръсти  Mr. Green ......... и куп други забавления си правим по цял ден  Whistling  съ6то така храним куклите и любимия и Мечо Пух  Simple Smile  редим кубчета ..... играе си с разни кутийки , разглеждаме книжка с животни ( ама казва само как прави мечката )  , говори по джиесема  Wink  и какво ли още не  Hug

# 9
  • Мнения: 1 477
За куклен театър не съм си и помисляла(прекалеено дълго време на едно място).В къщи се заиграва сам с играчките.Пеем песни и си показваме нови номера.Когато вече от всичко му доскучае пускаме Бейбе Айнщайн и има мир за около 30 мин.Любимата ни игра:подаваме топка(той хвърля-аз я гоня     animal037).

# 10
  • Мнения: 6 438
И според мен е рано за куклен театър.
Иначе се гоним-той ме гони,като ме стигне започвам аз.
Ровим се из пъсяка и правим замъци,формички,бере цветенца.
Излиза от стаята,аз се скривам някъде,той не може да ме намери и му е страшно смешно като ме намери  Laughing

# 11
  • Мнения: 2 477
Моето дете най-обича да яде.Това е любимито му занимание.Ако го оставя с храна може и сам добре да се забавлява. Laughing
Обича да играе навън в пясъчника,да намира камъни вътре и да ги яде.
Обича да бяга, да се закача и аз да го гоня.
Водила съм го на детски кът.Забавлява се на батута и много се смее на другите деца.
Много харесва тези клатещи и пеещи коли.
Но все по-рядко играе с играчките си.Търси контакт с възрасни хора.
Едва ли ще пряови интерес към куклен театър.А и невярвам да се застои толкова време на едно място.

# 12
  • Мнения: 3 929
Като цяло сам си се забавляваше в проходилката, защото му беше достъпно почти навсякъде с нея и разучаваше някои неща от бита. На разходка излизахме с колело на Чиполино, което се бута отзад, и на него му беше много интересно да излизаме така. Не обичаше и сега не обича да се заиграва сам, предпочита компанията на възрастните, затова беше неотлъчно до мен в домакинството. Това като че ли най-много го забавляваше.

# 13
  • Мнения: 2 401
Моето дете най-обича да яде.Това е любимито му занимание.Ако го оставя с храна може и сам добре да се забавлява. Laughing


 Laughing Laughing И при нас е така.

# 14
  • Мнения: 2 448
На тази възраст основното му забавление беше да търчи, а аз след него. Що обувки изпокъсах не е за разправяне.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт