бебето не иска да спи в креватчето си

  • 10 291
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 160
Дъщеря ни е на два месеца и доскоро си заспиваше в кошарата нормално но от известно време когато я приспивам я слагам унесена но след минути вече е ококорена и надава вой и не се успокоява докато не я преместим. Сменихме леглото с по-хубаво и матрака с ортопедичен но разлика няма.

Заспива в количката (но само ако е навън у дома съм опитвала да я слага много рядко успявам) а най-лесно се унася в шезлонга за хранене. Притеснявам се да я оставя да спи там дълго все пак сигурно не е удобно за гръбчето обаче само там заспива.


Не е от коликите защото вече месец и половина ги караме а едва  от една седмица  е този проблем.

Дайте съвет, че сме гроги вече от недоспиване  Tired

# 1
  • София
  • Мнения: 5 693
Ние до 4 ия месец си спяхме в кревачтчето и после какво му стана не знам Rolling Eyes
Опитвах 2 седмици да седя и да не спя дори с мисълта да заспи и да не реве ноооо....... там така и не пожела да седи и само плачеше! Сега спи при нас и се чудя кога и кай ще се отучваме Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 514
Ние до около 5-я месец спяхме само в количката не можеше да си понася леглото!
Разбирам те какво е да не спиш но после се хванах и при всяко заспиване местех в легото и тя се събуждаше и пак така докато не се отучи и сега само се приспиваме в количката и после я слагам в леглото й!
Сега няколко поредни нощи се буди и пак се клатиме и слагам в леглото!
Пожелавам ти успех и често казано мисля че това е период през който по-вечето бебета преминават --можеби леглата им се струват голями и се страхуват /поне аз така си го обяснявам/

# 3
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Мисля, че е някакъв период и ще отмине. И моята по едно време й беше харесало да я дундуркам в количката и само така заспиваше. Знам, че е трудно, но се се предавай. Аз съм пробвала ( и минаваше) да я слягам настрани в нейното легло и легло да я люшкам с едната ръка и така заспиваше.

Опитвала ли си да я оставяш за по-дълго да мрънка, по някое време ще се унесе.

# 4
  • Мнения: 742
Само период е-ще отмине, въпросът е да не свикне да спи при вас, че мои приятелки имат подобни проблеми с вече големите си деца -3, 4 годишни и все още спят при мама и тате...Криската също имаше такъв период, но в последствие се оказа че се страхува от тъмното-започнахме да спим на вкл. нощна лампа...Преди две вечери, незнайно защо отново каза че не иска да спи в кушетката (а тя е вече голяма и говори), та я приспивахме в количката посред нощите...само докато усети че е в кушетката и се започва една драма и сълзи...тази нощ я залъгах като й сложих чаршафи с принцесите..гушна ги и заспа...
Така, че успех-вярвам че ще намерите начин да излезете от тази ситуация Hug

Успех  bouquet

# 5
  • Мнения: 1 367
Добре дошла в клуба! Laughing Пробвали сме какви ли не варианти откак се е родил-в количката по цяла нощ,в количката само докато заспи,носене на ръце,люлеене на коленете на мама...каквото се сетиш.Но първо бяха коликите,после зъбките,все нещо го мъчеше и се въртеше по цели нощи в креватчето.Накрая си реших проблема.Никак не е възпитателно,но и за тримата така е най-удобно-тати в другата стая,момчето с мен на леглото.И всички са щастливи  Laughing

# 6
  • Мнения: 7 605
Нормално е, бебето е оЩе малко и иска да се гуШка. Вzеми го при вас в леглото и така Ще спите вси4ки. Не се притеснявай, дъЩеря ми прекара една година в леглото ни и се оту4и беz проблем. Важното е ти да си спиШ, все пак трябва да се грижеШ zа малкия 4овек  Wink

# 7
  • Мнения: 1 367
Нормално е, бебето е оЩе малко и иска да се гуШка. Вzеми го при вас в леглото и така Ще спите вси4ки. Не се притеснявай, дъЩеря ми прекара една година в леглото ни и се оту4и беz проблем. Важното е ти да си спиШ, все пак трябва да се грижеШ zа малкия 4овек  Wink
Именно.Детето ми се чувства на сигурно място до мама,на мен пък не ми се налага да ставам по сто пъти,а тати най-после може да спи необезпокояван по цяла нощ и да се събужда свеж за работа.

# 8
  • Мнения: 160
Благодаря Ви за бързите отговори!   bouquet

Наистина ако я вземем да спи при нас ще се успокои но ми попаднаха статии според които е опасно малко бебе да спи при родителите си защото неволно могат да го притиснат с телата си или с възглавница, имало смъртни случай в САЩ където е правено изследването  Sad затова не искам да рискувам.

Иначе заради нея спим на нощна  лампа да не би да се страхува от тъмното но проблема със спането в кошарата си стои  Thinking

# 9
  • Мнения: 959
Напълно съм съгласна със  Tatjana.

Моята дъщеря до 8 месец си спеше в креватчето и въобще не знаех, че имам дете. След това се започна със буденето и плаченето. Всичко пробвах. Накрая установих, че щом я сложа до мен веднага се успокоява и заспива, без въобще повече да се пробуди. И така...

Сега и ние сме като steli76.  Grinning Таткото в другата стая с баткото, а ние - буболечката в креватчето залепено за спалнята. Така тя, си е в кревата, и знае, че аз съм до нея, и мога по всяко време да я гушна, а в същото време и на мен не ми се налага да ставам и така... Peace

# 10
  • Мнения: 6 438
Алекс също имаше един такъв период-буди се към полунощ и освен при мен,на др място не заспива  Naughty
Сега вече сам си заспива в леглото  Peace
Не се тревожи,че ще се разглезите така-детенцето иска да бъде гушкано и да усеща мама.
А за задушаването-усещала съм как насън стоя по един и същи начин,за да не го затисна,явно си е майчински инстинкт.
Помня в един филм майката затисна детето си,докато го кърми,но тя пиеше и използваше упойващи вещества....

# 11
  • Мнения: 1 428
Това е период.Ще отмине  Peace

# 12
  • Мнения: 4 753
Предполагам, че е период и ще отмине... Ние нямаме такива проблеми (за сега)... когато му се спи, където го сложа там си заспива...  Peace

# 13
  • Мнения: 160

Опитвала ли си да я оставяш за по-дълго да мрънка, по някое време ще се унесе.

Опитвах обаче то не е мрънкане ами си направо ужасяващ рев  smile3511 и не смея да я оставям да се дере така.

Явно всички бебета преминават такъв период дано да е за кратко при нас.

# 14
  • Мнения: 78
И моето бебе до петия месец си спеше в леглото, а после... Sad дали заради зъбки, дали заради нещо друго, се буди през час-два, плаче и съм принудена да го взимам при нас... вече е на година, как ще се отучим не знам.

Общи условия

Активация на акаунт