Въпрос за сметана

  • 7 512
  • 10
  •   1
Отговори
Харесала съм една рецепта която се приготвя със  сметана с масленост 48 % (Double cream) и се чудя дали има в България такова нещо или с какво бих могла да я заменя.
Моля помагайте  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 018
Харесала съм една рецепта която се приготвя със  сметана с масленост 48 % (Double cream) и се чудя дали има в България такова нещо или с какво бих могла да я заменя.
Моля помагайте  Simple Smile

Зависи от рецептата, но все пак не мисля, че ще е проблем, ако я замениш.

Аз използвам Хопла-та и то само готварска, а не сладкарска!  Peace

# 2
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ми то Double cream си е доста гъста сметана:thinking:

не вярвам да можеш да я замениш с готварска (тя нали е течна)

сложи заквасена сметана Peace

# 3
  • Мнения: 2 241
Да, това е единият вариант, да се ползва заквасена сметана, защото е доста по-гъста, но за лично не я обичам, защото ми кисели, а съответно и това, което е сготвено с нея.

Можеш да потърсиш на Мегле млечна сметана (пак за готвене, неподсладена), тя е доста гъста, но и доста скъпа.

Аз последно купих на Халта растителна за готвене, но също много гъста, много съм доволна, ей сега ще видя дали имам още и ще ти я снимам.

Последна редакция: пт, 16 май 2008, 16:06 от Котка

# 4
Момичета, благодаря ви за отговорите. Става въпрос за нещо като трюфели(но не точно) - в рецептата се слагат сметана и шоколад.

# 5
  • Мнения: 2 241
Момичета, благодаря ви за отговорите. Става въпрос за нещо като трюфели(но не точно) - в рецептата се слагат сметана и шоколад.

Щом е за нещо като трюфели, в никакъв случай не ги прави с течна сметана, била тя подсладена или не, ще стане твърде течна сместа и няма да могат да се оформят топчета, имам опит в това отношение.  Naughty

Ето за тази говоря аз:



Нали се вижда на снимката, че е доста по-гъста от течната? По-скоро е с консистенцията на кисело, а не на прясно мляко.

# 6
Котка, а на опаковката някъде не пише ли какъв е  процента масленост. А определено е по-гъста от останалите.

# 7
  • Мнения: 2 241
Ами не, много внимателно разгледах опаковката, но никъде не пише процент масленост  newsm78

Но определено върши работа за такива цели, ето тази торта трюфел съм направила с нея:




Всъщност и аз доста готвя по рецепти, преведени от английски, но техните double cream / single cream трудно могат да бъдат оприличени на нещо, което се продава тук. Или по-скоро май всички сметани са ни сингъл. Grinning

# 8
  • Мнения: 1 505
А аз си помислих веднага за кондензираното мляко-не може ли с него за мениш тази сметана.

# 9
  • Мнения: 22 867

Но определено върши работа за такива цели, ето тази торта трюфел съм направила с нея:


Котка, на тоя неустоим трюфел някъде писала ли си рецептата? Прегледах в Любими, но не я видях. Ако е написана - дай линк, моля те!  bouquet

# 10
  • Мнения: 2 241

Но определено върши работа за такива цели, ето тази торта трюфел съм направила с нея:


Котка, на тоя неустоим трюфел някъде писала ли си рецептата? Прегледах в Любими, но не я видях. Ако е написана - дай линк, моля те!  bouquet

labrex, не, не съм я пуснала още рецептата, имам я предвид, но не съм намерила време да я преведа, ще го направя тези дни Peace

Общи условия

Активация на акаунт