Вредно ли е лятното отбиване

  • 2 547
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 177
Здравейте!
Всички възрастни жени ми казват, че ако ще отбивам детето трябва да го направя сега, защото през лятото и за двамата било вредно, но така и никой досега не ми е казал ЗАЩО?

# 1
  • София/Варна
  • Мнения: 2 413
Причината е, че през лятото вероятността детенцето да се сдобие с тежко стомашно-чревно разстройство е по-голяма.
Не съм сигурна, че при всяко дете се получава така, но моя близка лежа в Инфекциозна посред лято с бебето си.
А ти искаш ли да отбиваш?

# 2
  • Мнения: 6 438
Според мен проблемът не е в отбиването,а в даването на повече различна храна в топлите месеци.Това си е лично мое  обяснение  Peace
Като цяло това са си бабини приказки  Hug

# 3
  • София
  • Мнения: 2 734
Зависи колко голямо бебе се отбива и какво място в дневното му меню заема кърмата.При всички случаи след отбиването храносмилането се променя.Много бебета се сдобиват със запек,други с разстройство.Лятото дава допълнителни предпоставки за храносмилателни проблеми.Евентуално при малки бебета,които се хранят изцяло или предимно с кърма може да се появи някакво отражение.Но големи захранени бебета и деца,които ядат разнообразна храна и сученето им е 1-2 пъти дневно не биха усетили отбиването и през лятото.

# 4
  • Мнения: 173
Зависи колко голямо бебе се отбива и какво място в дневното му меню заема кърмата.При всички случаи след отбиването храносмилането се променя.Много бебета се сдобиват със запек,други с разстройство.Лятото дава допълнителни предпоставки за храносмилателни проблеми.Евентуално при малки бебета,които се хранят изцяло или предимно с кърма може да се появи някакво отражение.Но големи захранени бебета и деца,които ядат разнообразна храна и сученето им е 1-2 пъти дневно не биха усетили отбиването и през лятото.
Много правилно!!!
А пък те бабите ми се струва, че ги говорят тия неща с цел да те накарат да отбиеш, защото видеш ли срамота е  вече такова голямо бебе да цока.
Ние се кърмим сутрин и вечер, някой път и на обед. Обаче тя кърмата при нас е като безалкохолно, след един час сме гладни.
Отбивай когато ти решиш и когато ти искаш, както на теб ти е комфортно и на твоя мъник

# 5
  • София
  • Мнения: 2 296
Зависи колко голямо бебе се отбива и какво място в дневното му меню заема кърмата.При всички случаи след отбиването храносмилането се променя.Много бебета се сдобиват със запек,други с разстройство.Лятото дава допълнителни предпоставки за храносмилателни проблеми.Евентуално при малки бебета,които се хранят изцяло или предимно с кърма може да се появи някакво отражение.Но големи захранени бебета и деца,които ядат разнообразна храна и сученето им е 1-2 пъти дневно не биха усетили отбиването и през лятото.
И аз така знам. Peace

# 6
  • Мнения: 3 929
Зависи колко голямо бебе се отбива и какво място в дневното му меню заема кърмата.При всички случаи след отбиването храносмилането се променя.Много бебета се сдобиват със запек,други с разстройство.Лятото дава допълнителни предпоставки за храносмилателни проблеми.Евентуално при малки бебета,които се хранят изцяло или предимно с кърма може да се появи някакво отражение.Но големи захранени бебета и деца,които ядат разнообразна храна и сученето им е 1-2 пъти дневно не биха усетили отбиването и през лятото.
Да, точно така е. Имунитетът рязко спада след отбиване и затова вероятността да се сдобие с някоя стомашно-чревна инфекция е по-голяма. Същото е и зимата, когато е грипен сезон. Но при вирусите няма гаранция, че ако кърмиш, няма да ги хванеш. Затова здравословно най-подходяща се оказва пролетта.

# 7
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
За мен това са бабини приказки Hug

# 8
  • Мнения: 502
  Незнам дали са само бабини приказки,нашата педиатърка ми каза,че ако реша да отбивам,трябва да е до края на месец май.После чак есента...Имало опасност от чревни инфекции.Но какво ти отбиване,май ни тръгнаха пак зъби и от една седмица отказва твърда храна,добре че имам още кърма!Но кърмата ми намаля,момичета,дали защото се сложих на диета и свалих няколко килограма??2 ooooh!

# 9
  • Мнения: 1 691
И според мен това за вредността на лятното отбиване се отнася най-вече за по-малките кърмачета, на които това им е основната храна. Защото ако отбиеш рязко и изведнъж едно бебе, което суче 8-10 пъти на ден, то внезапно губи главния си източник на течности (всички си знаем, че кърмачетата не обичат много-много водата) - а през лятото като нищо може да се обезводни така. Отделно опасността от стомашно разстройство, запек, вирус и т.н.
Съвсем друг е въпросът, когато бебето/детето суче 1-2 пъти дневно, ако изобщо се сети за това. Не мисля, че тогава сезонът ще има някакво значение.
Защо отбиването е вредно за майката според същите тези баби и педиатри... не знам, още не съм намерила обяснение за това.

# 10
  • Мнения: 1 674
Зависи колко голямо бебе се отбива и какво място в дневното му меню заема кърмата.При всички случаи след отбиването храносмилането се променя.Много бебета се сдобиват със запек,други с разстройство.Лятото дава допълнителни предпоставки за храносмилателни проблеми.Евентуално при малки бебета,които се хранят изцяло или предимно с кърма може да се появи някакво отражение.Но големи захранени бебета и деца,които ядат разнообразна храна и сученето им е 1-2 пъти дневно не биха усетили отбиването и през лятото.
И аз съм на същото мнение Peace

# 11
  • Мнения: 197
Лятото не е подходящ сезон заради чревните инфекции, а те могат да се случат, както на  всеки от нас възрастните, така и на по-големите дечица, а още повече на съвсем малките.
 Едва на 10 месеца според мен е рано да се отбивате, съветвам те да пробваш да издържите до есента.

# 12
  • Мнения: 1 121
И на мене ми се иска вече да отбивам, но всички ми повтарят, че не можело лятото трябва да чакам до есента Rolling Eyes Та ще видим... още се чудя какво да правя newsm78 И без това кърмя само нощем и от време на време вечер.. Thinking

# 13
  • Мнения: 173
И на мен така ми казват- джипито, майка ми-не се отбива през лятото
Аз не желая да отбивам, пък и малкия все търси.
Но може да се наложи .Ако започна работа малкия отива при майка ми
Суче сутрин , на обяд, след обяд,вечер, заспива на гърда.
Не знам как ще се отбиваме

# 14
  • Мнения: 3 695
Лятото не е подходящ сезон заради чревните инфекции, а те могат да се случат, както на  всеки от нас възрастните, така и на по-големите дечица, а още повече на съвсем малките.
 Едва на 10 месеца според мен е рано да се отбивате, съветвам те да пробваш да издържите до есента.
Подкрепям.  Peace

Общи условия

Активация на акаунт