Мнения за ипотечен кредит от Пощенска банка

  • 42 876
  • 168
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 731
Някой има ли мнение по въпроса.Условия ,лихвени проценти..Всичко ще ми е от полза.  bouquet Hug

# 1
  • Мнения: 88
http://www.postbank.bg/TransformationService.asmx/XHTML?strXML=/ … h%20a%20mortgage/
http://www.postbank.bg/TransformationService.asmx/XHTML?strXML=/ … gram%20My%20home/
http://www.postbank.bg/TransformationService.asmx/XHTML?strXML=/ … s/04Cash%20Bonus/
http://www.postbank.bg/TransпformationService.asmx/XHTML?strXML=/bg-BG/Individuals/03Loans/LoanWizard&scrType=2&LoanType=3
Виж това, дано ти е от полза.При всички случаи трябвя да имаш поне 2 варианта. Ние имами жилищен кредит от Пощенска и за сега сме доволни, но само от обслужването на служителите, защото банките увеличиха лихвения процент и сега плащаме по-висока вноска.

# 2
  • Мнения: 5 178
По-добре направо питай в банката. От 1. май има увеличение на лихвите по кредитите в почти всички банки и сайтовете им още не са обновени..
За пример БулБанк, вече дават кредит за жилище на 8.3%, но още стоят миналогодишните им промоции на 6-7%

# 3
  • Мнения: 690
И ние сме с кредит от Пощенска от Октомври 07. Доволни сме. Все още не е увеличен, а е този, който им е на сайта.

Ние имами жилищен кредит от Пощенска и за сега сме доволни, но само от обслужването на служителите, защото банките увеличиха лихвения процент и сега плащаме по-висока вноска.

Кога ви го увеличиха и с колко?

# 4
  • Мнения: 1 731
Ние се свързахме с Кредит Консулт.Момичето беше много любезно и каза че лихвата им е 5,6 % за държавни служители(съпруга ми е военен).Не ми каза ,че е възможно увеличаване на месечната вноска.Тя още изчислява за предполагаеми години.Понеже за 30 г не можем(аз съм на 37 почти ,а мъжа ми ноември ще стане на 38 г #Crazy).Но каза че са им най-изгодни условията.И все пак понеже винаги сме теглили от Булбанк,та затова сега все пак имам питанки.
А вярно ли е че за панелка не отпускат кредит ,а само за ново строителство?
newsm78

# 5
  • Мнения: 712
По добре се насочете към друга банка. Да, наистина дават ниски първоначални условия, но после ти режат главата с всякакви необявени такси. Не се лъжете, защото всички банки ще вдигнат лихвите, рано или късно.
Аз бях в ОББ, после се преместих в ДСК и съм доволна. Ползвала съм услугите на почти всички банки, но най-лошо мнение имам за Райфайзен, Сосиете Женерал и Пощенска. Може да е просто случайност, но от тях най-много си изпатих.
Потърсете варианти - ето тук можете да сравнявате параметрите на кредитите -
http://www.moitepari.bg/
http://www.moitepari.bg/Ipotechni_Krediti/Ipotechni_Krediti.aspx.
Имат и безплатни консултации.

# 6
  • Мнения: 734
Ние се свързахме с Кредит Консулт.Момичето беше много любезно и каза че лихвата им е 5,6 % за държавни служители(съпруга ми е военен).Не ми каза ,че е възможно увеличаване на месечната вноска.Тя още изчислява за предполагаеми години.Понеже за 30 г не можем(аз съм на 37 почти ,а мъжа ми ноември ще стане на 38 г #Crazy).Но каза че са им най-изгодни условията.И все пак понеже винаги сме теглили от Булбанк,та затова сега все пак имам питанки.
А вярно ли е че за панелка не отпускат кредит ,а само за ново строителство?
newsm78

Не е вярно. Отпускат, но по-малък процент (някои до 80%, други до 90%..зависи от банката). Останалата част трябва да си я осигурите по друг начин....Иначе и нашата лихва я увеличиха веднъж и сега очаквам от 1-ви май пак да я увеличат...Тези 2 увеличения са в рамките на 1 година. Първият път разликата в месечната вноска беше около 11-12 евро, а сега не знам.... newsm78 Нашият е за 20 години....

# 7
  • Мнения: 1 731
След дадената ми щедро информация от Sarsarilka,за което сърдечно ти благодаря  bouquet,аз пак съм на кръстопът.Май няма да се юрваме,а ще си кютаме в квартирката и това е.Живот под наем. ooooh!Иде ми да се гръмна. Cry Cry Cry

# 8
  • Мнения: 2 125
На нас ни отпуснаха ипотечен кредит от Пощенска над оценката на новото жилище, т.е имаме средства да го обзаведем.
Първоначално теглихме потребителски кредит за 10% първоначална вноска и после останалата част. Кредита е в евро за 25 год. по 669 Е мес. вноска:tired:...засега + 400 лв. мес. вноска за потребителския.

# 9
  • Мнения: 1 731
На нас ни отпуснаха ипотечен кредит от Пощенска над оценката на новото жилище, т.е имаме средства да го обзаведем.
Първоначално теглихме потребителски кредит за 10% първоначална вноска и после останалата част. Кредита е в евро за 25 год. по 669 Е мес. вноска:tired:...засега + 400 лв. мес. вноска за потребителския.


 #CrazyУжас.Много пари са това.Направо незнам как можем да се оправим?Като през това време ще ни предстоят абитуриентски,сватби..Офф,нищо не ми измъдря главата. newsm78 #Crazy

# 10
  • Мнения: 690
Не се притеснявай толкова много. Нашата вноска е 379 евро на месец + 300лв за потребителски. Всичко зависи от това какво е и колко струва жилището; с какво ще го обзаведеш; най-важното къде се намира. Решение винаги има.
В нашия случай ако живеем под наем в квартала, в който сме сега наемът би бил колкото ипотеката. Едно е да плащаш вноски за ипотека, друго е за наем  Wink Другото - парите се обезценяват всяка година, а имота по-бавно.

# 11
  • Мнения: 734
На нас ни отпуснаха ипотечен кредит от Пощенска над оценката на новото жилище, т.е имаме средства да го обзаведем.
Първоначално теглихме потребителски кредит за 10% първоначална вноска и после останалата част. Кредита е в евро за 25 год. по 669 Е мес. вноска:tired:...засега + 400 лв. мес. вноска за потребителския.


 #CrazyУжас.Много пари са това.Направо незнам как можем да се оправим?Като през това време ще ни предстоят абитуриентски,сватби..Офф,нищо не ми измъдря главата. newsm78 #Crazy

Горе главата. Наистина има прекалено много условия, не се шашкай предварително. Според мен проучи въпроса най-напред - как се движат цените на жилищата, които искате  (според размера, според квартала...), след това вижте какви са условията на банките, от какъв кредит ще имате нужда, за колко години, каква ще ви бъде мес.вноска...Да се каже "скъпо е" без проучване е същото като да кажеш "евтино е"....
А имотите не се обезценяват, jollity , те само поскъпват. Да се инвестира в имот е едно от най-разумните неща, които могат да се направят особено в момента:)

# 12
  • Мнения: 2 125
Да, много е, но нямаше с мъжа ми да се съгласим на тия вноски, ако нямах резервен вариант. Аз имам жилище, което в момента продавам и с част от парите ще погасим колкото можем от кредитите потребителски (два ги имаме) и ще намалим главницата по ипотечния кредит.
Това с тия вноски ми е непосилно за 25 години. Сега ми е зор, пък после Thinking
Събират се около 1700 лв. на месец. Докато продам ще е трудно, после нещата ще се променят Peace Praynig

# 13
  • Мнения: 1 731
Ами аз ходих по обяви .За двустаен в 'Славейков',където сме и сега(не искам друг квартал ,защото трябва да сменям и училището ,и детската градина,затова тука търся.Та за двустаен се иска около 46 000 Евро.Не ни трябва кредит за обзавеждане,защото си имаме всичко,само козметичен ремонт може би ,който ще направим с наличните ни средства.Но аз винаги съм гледала на всяка ситуация с поговорката:Да се приготвим за зима ,пък ако дойде лято -добре.Така че си мисля тия 30г ако отникъде другаде нямаме ,как ще живеем. #CrazyДохода ни е около 1400лв .Като сложа заем,такси и нищо почти не остава. #Cussing outЕгати живота дето го живеем. Sad

# 14
  • Мнения: 734
tonnny_bg, за да те ориентирам малко, ще кажа подробности - нашият кредит е 55 000 евро за 20 години и е около 90% от цената,на която го купихме. Месечната вноска ни е 422 евро. Но ако се разсрочи за повече - ще е по-малко. Да не говорим, че в най-лошия случай, ако искате да финансирате цялата сума за жилището, това е с 9000 евро по-малко от нашия....
Пък и сметнете колко би ви струвал наема не само за момента, ами и след n на брой години....
Според мен отиди и питай колко ще ти е месечната вноска Simple Smile Не губи време - жилищата няма да поевтинеят...а най-хубавото нещо, когато ти предстои евентуална покупка е да си информиран.
Успех!!!!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт